Karadeniz Fırtınası & Batum, Pazartesi

İstanbul - 4 gece otel konaklaması

Sevdiklerinizle Paylaşın

Beğendiklerime Ekle
Bu sayfayı
arkadaşınızla da
paylaşabilirsiniz
kapat X
1.692,12 TL 1.099,88 TL den itibaren

Tüm Karadeniz Turları

*Sınırlı kontenjan için başlangıç fiyatlarıdır.
BU TURU ONLINE SATIN ALIN | Kalkış tarihini seçin, uçuş planı ve müsaitliği görüntüleyin, satın alın
Kalkış tarihi tercihiniz
Ücrete Dâhil Olanlar
    Satın aldığınız turu Zorunlu Seyahat Sigortası Poliçesi ile güven altına alıyoruz.
    Ayrıca; gezi süresince Mapfre Sigorta güvencesi ile ücretsiz olarak sağlık sigortası hizmeti sağlıyoruz.

    Sinop, Hamsilos Fiyordu, Tarihi Cezaevi, Samsun, Atatürk Anıtı, Bandırma Vapuru, Terme, Ünye, Fatsa, Ordu, Tirebolu, Giresun, Akçaabat, Trabzon, Ayasofya, Atatürk Köşkü, Gümüşçüler, Sümela Manastırı, Sürmene, Uzungöl, Çamlıhemşin, Fırtına Vadisi, Ayder Yaylası, Galer Düzü, Kalegon, Gelintülü Şelalesi, Batum, Orta Camii, Şehir Parkı, Avrupa Meydanı, Medea Anıtı, Gönye Kalesi

    -----------------------------------------------------------------------------------------------


    Turizm Bakanlığı’ndan kokartlı profesyonel rehberler eşliğinde gezi, Otellerde 4 gece Y.P, 4 sabah kahvaltısı ve 4 akşam yemeği, Lüks otobüsler ile ulaşım, Çevre gezileri, Etstur ikramları
Tur Programı
1.GÜN Pazartesi / İstanbul Buluşma Noktaları ve Hareket Gezimizin ilk günü 22.45’te Merter Metro İstasyonu Otoparkı’ndan, 23.00’te Şişli Evlendirme Dairesi Otoparkı’ndan, 24.00’da Zeynep Kamil Açık Oto Pazarı Parkı’ndan (Volley Hotel Karşısı) hareketle başlıyor.
2.GÜN Salı / Sinop, Hamsilos, Tarihi Sinop Cezaevi, Liman, Maket Gemi Yapım Atölyesi, Samsun, Atatürk Anıtı, Bandırma Vapuru Gezimizin ikinci gününde sabah saatlerinde mola tesisinde kahvaltımızı (ekstra) aldıktan sonra Havza, Kavak Yolu’ndan ilk olarak ülkemizin en kuzeydeki ili Sinop’a ulaşıyoruz. Küçük ve şirin bir il olan Sinop’ta ülkemizin tek fiyordu olan yemyeşil ormanı, denizin bir nehir gibi kara içine girdiği Hamsilos Koyu’nu, Akliman’ı, Maket Gemi Yapım Atölyeleri’ni, romanlara ve türkülere konu olmuş tarihi hapishaneyi gezip Sinop limanda öğle yemeği için mola veriyoruz. Sinop’ta nokul tatmayı ve kendinize maket gemi atölyelerinden bir tane gemicik almayı unutmayın... Ardından yapacağımız yolculuk sonrası Samsun’a (Amisos) ulaşıyoruz. İlk durağımız milli mücadelemizin simgesi olan Samsun Atatürk Anıtı’nda fotoğraf molası ve Atatürk'ü Samsun’a getiren Bandırma Vapuru’nun birebir rekonstrüksiyonunu görüp fotoğrafladıktan sonra konaklama gerçekleştireceğimiz otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği otelimizde.

Kahvaltı: Otobüste dağıtılan Lunch Box (Sandviç, muz, gofret, meyve suyu, nane şekeri), Ekstra: Çorum-Osmancık Dinlenme Tesisleri
Öğle Yemeği: Ekstra. Menü fiyatları geçerlidir. Sinop Liman Serbest
Akşam Yemeği: Tur ücretine dahil. Otelde açık büfe veya set menü (Tüm içecekler ekstra)
Konaklama: Park Inn by Radisson / Samsun
Mola Tesisleri: Düzce Türsan Mola Tesisleri
Rota: İstanbul-Bolu (260 km), Osmancık (312 km), Sinop (163 km), Samsun (160 km) Toplam:895 km
3.GÜN Çarşmaba / Terme, Ünye, Fatsa, Ordu, Tirebolu, Çay Fabrikası, Trabzon, Atatürk Köşkü, Sümela Manastırı, Trabzon Gezimizin üçüncü gününde otelde alınan kahvaltı sonrası Terme, Ünye, Fatsa, Ordu, Gülyalı, Piraziz, Bulancak yoluyla antik adı Kerasus olan Giresun güzergahından Tirebolu’ya hareket ediyoruz. Mikroklima iklim özelliği dolayısıyla kaliteli çayı ile meşhur Tirebolu 42 Çay Fabrikası’nı gezip, üretim hakkında bilgi aldıktan sonra sonrası çay tadımı yapıyoruz. Bu gezinin ardından sahil yolu boyunca Giresun ve Trabzon’un sahil ilçeleri eşliğinde yolculuğumuza devam ederek Trabzon merkez’deki turumuza başlıyoruz. Trabzon’da İlk olarak Türkiye’deki en güzel Atatürk Evleri’nden biri olan Atatürk Köşkü’nü ziyaret ediyoruz. Köşk içerisinde yapılan anlatımlar ve gezi sonrası vereceğimiz kısa fotoğraf molası ardından serbest öğle yemeğimizi alacağımız restorana hareket ediyoruz. Öğle yemeği sonrası turumuzun en ilgi çekici noktalarından Sümela Manastırı’na doğru yola çıkıyoruz. Karadeniz denilince akla gelen ilk yer olan Sümela Manastırı, 1650 m yükseklikteki Karadağ'ın eteklerinde yer alıyor. Manastıra ulaşmak için Altındere Milli Parkı’na giriş yapıyoruz. Manastır restorasyonda olduğundan vereceğimiz serbest zaman içerisinde manastırı dışarıdan fotoğraflama şansı buluyoruz. Sümela Manastırı’ndan ayrıldıktan otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Kahvaltı: Tur ücretine dahildir, otelde açık büfe olarak sunuluyor.
Öğle Yemeği: Saadettin Usta Tesisleri veya Sümela Restaurant. Ekstra menü fiyatları geçerlidir.
Akşam Yemeği: Tur ücretine dahildir. Otelde açık büfe veya set menü olarak sunuluyor. (Tüm içecekler ekstra)
Konaklama: Koru Otel / Trabzon
Mola Tesisleri: Tirebolu 42 Çay Fabrikası, Saray Gümüş
Rota: Samsun – Ordu (151 km), Tirebolu (89 km) – Trabzon (88 km) – Sümela Manastırı (49 km) Trabzon (88 km) Toplam: 465 km
4.GÜN Perşembe / Sürmene, Gürcistan / Batum, Orta Camii, Aziz Nikola Kilisesi, Piazza, Şehir Parkı, Batum Limanı, Avrupa Meydanı, Medea Anıtı Gezimizin dördüncü gününde otelde alınan kahvaltı sonrası bıçağı ile ünlü Sürmene’de dileyen misafirlerimiz alışverişlerini yapabilirler. Belirlenen saatte hareket ederek Sarp Sınır Kapısı’na hareket ediyoruz. TC Nüfus Cüzdanı ile Gürcistan sınır kapısını geçip komşu ülkede Batum’a ulaşıyoruz. Gönye Kalesi’nde panoramik fotoğraf molası ardından Çoruh Nehri’ni geçerek Batum’a ulaşacağız. Otobüs ile yapacağımız panoramik şehir gezisi ardından eski Batum’u yürüyerek geziyoruz. Orta Camii, Aziz Nikola Kilisesi, Piazza, Şehir Parkı, Batum Limanı, Avrupa Meydanı, Medea Anıtı ve Opera meydanındaki Poseidon anıtı gezileri ardından vereceğimiz serbest zaman sonrası tekrar Türkiye’ye giriş için sınır kapısına hareket ediyoruz. Gümrük işlemleri ardından otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Kahvaltı: Tur ücretine dahil, otelde açık büfe olarak sunuluyor.
Öğle Yemeği: Riviera Restoran ekstra menü fiyatları geçerlidir.
Akşam Yemeği: Tur ücretine dahil. Otelde açık büfe veya set menü (Tüm içecekler ekstra)
Konaklama: Deniz Konak Otel / Rize, Pazar
Mola Tesisleri: Sürmene Bıçakları
Rota: Trabzon – Sürmene (33 km), Uzungöl (57 km), Batum (196 km), Pazar (90 km) Toplam: 376 km
5.GÜN Cuma / Çamlıhemşin, Fırtına Vadisi, Kaçkarlar, Ayder Yaylası, Galer Düzü, Kalegon, Gelintülü Şelalesi / Dileyene Ekstra Zilkale Gezisi ya da Rafting Gezimizin beşinci gününde otelde alınan kahvaltı sonrası hareketle Türkiye’ye giriş yapıyoruz. Kaçkar Dağları Milli Parkı’na gitmek üzere Çamlıhemşin’e hareket ediyoruz. Ayder Yaylası, Gelin Tülü Şelalesi, Galer Düzü ve Kalegon'u gördükten sonra Ayder’de doğa ile iç içe yeterli serbest vakit veriyoruz. Ardından serbest öğle yemeğimizi alacağımız Dere Restoran’a hareket ediyoruz. Mola sonrası dileyen misafirlerimiz ekstra turlarımıza katılabilirler.

1. Seçenek Serbest Zaman Süresince Ekstra Zil Kale Gezisi Kişi Başı 50 TL:Ayder’de bizleri bekleyen minibüslerimize binerek Çamlıhemşin’e iniyoruz.Fırtına Vadisi’ni oluşturan iki koldan Büyükdere boyunca ilerleyerek ekosistemdeki endemik bitkilerin ve soyları tükenmekte olan hayvanların ana yaşam yeri olan Fırtına Vadisi boyunca ilerleyerek Cenevizlilerden kalma tek kemerli köprüleri yol boyunca görüyor ve günümüze kadar en iyi durumda gelen Çinçiva Köprüsü’nü görüp fotoğraflıyoruz. Karadeniz'in otantik köyü Şenyuva’da vereceğimiz mola sonrası Zilkale’ye ulaşacağız. Zilkale’nin görülmesi sonrası fotoğraf çekerek kısa bir doğa yürüyüşü yapacağız. Dünyanın en önemli 30 doğal yaşam alanından biri olan bu bölgedeki gezimizin ardından geriye dönerek otobüsümüze ulaşıyoruz.

2. Seçenek Serbest Zaman Süresince Ekstra Rafting Kişi Başı 60 TL:Ayder’de bizleri bekleyen minibüslerimize binerek Çamlıhemşin’e iniyoruz. Oradan da Çamlıhemşin Doğa Rafting Kulübü’ne varıyoruz. Hafif parkurda rafting yaptıktan sonra otobüsümüz ile buluşuyoruz.

Belirlenen saatte otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Kahvaltı: Tur ücretine dahil, otelde açık büfe olarak sunuluyor.
Öğle Yemeği: Ekstra olarak alınmaktadır.
Akşam Yemeği: Tur ücretine dahil. Otelde açık büfe veya set menü (Tüm içecekler ekstra)
Konaklama: Deniz Konak Otel / Rize, Pazar
Rota: Pazar-Çamlıhemşin (61 km), Ayder (25 km) Toplam: 86 km
6.GÜN Cumartesi / Of, Çaykara, Solaklı Vadisi, Uzungöl, Dileyenlere Ekstra Lustra – Karester Yüksek Yayla Gezisi Gezimizin altıncı gününde otelde alınan kahvaltı sonrası hareketle Uzungöl’e hareket ediyoruz. Of’tan geçerek Solaklı Vadisi’ne sapıyoruz. Çaykara’dan (Katahor) geçerek Uzungöl'e (Saraho) varıyoruz. Dileyen misafirlerimiz belirlenen saate kadar serbest olarak gezebilir.

Yüksek Yayla Gezisi Lustra ve Karester Yaylaları (Ekstra 50 TL)

Dileyen misafirlerimiz Uzungöl’de verilen serbest zamanda yüksek yayla gezisi yapabilirler. Muhteşem orman manzarası eşliğinde Karadeniz’in 30 ağaç çeşidinin aynı yerde yetiştiği bölgeyi keşfetmek için bizi bekleyen minibüslerimize binerek yüksek yaylalara doğru çıkmaya başlıyoruz. Lustra Yaylası ve Karester Yaylası’nda Uzungöl’ü en yüksekten fotoğraflarken Karadeniz’in muhteşem doğasına bir kere daha hayran kalacak belki de kendinizi özellikle bahar aylarında daha çok karşılaştığımız bulut denizi manzarasında bulutların üzerinde bulacaksınız. Dönüşümüzde Uzungöl’de bekleyen misafirler ile buluşma sonrası öğle yemeğimizi alıyoruz.

Öğle yemeği ardından belirlenen saatte dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Trabzon, Giresun, Ordu ve Samsun’un sahil ilçelerinden geçerek Havza üzerinden Bolu’ya yolculuğumuz devam ediyor. Yolda vereceğimiz molalar ile İstanbul’a varıyoruz. Sizleri aldığımız noktalarda indiriyoruz.

NOT: Yüksek yaylanın hava koşulları (sis vb.) yüzünden gezilemeyecek olması ihtimalinde Uzungöl’de farklı bir yüksek yayla gezisi gerçekleştirilecektir.

Kahvaltı: Tur ücretine dahil, otelde açık büfe olarak sunuluyor.
Öğle Yemeği: Ekstra, İnankardeşler Restoran / Uzungöl – Trabzon
Akşam Yemeği: Yol üzerinde mola tesislerinde ekstra olarak alınmaktadır.
Konaklama: Bu gece otel konaklaması bulunmamaktadır.
Rota: Pazar–Uzungöl (108 km), Trabzon (97 km), Ordu (177 km), Samsun (148 km), Bolu (474 km), İstanbul (264 km) Toplam:1168 km
NOT BATUM GİRİŞ UYARILAR *Gürcistan’a ağrı kesiciler başta olmak üzere ilaç sokmak kesinlikle yasaktır. Konu ile ilgili detaylı bilgiyi rehberlerimizden alabilirsiniz.
*Gürcistan hükümeti 10 yılı aşmış, soğuk damgası belli olmayan, eski, deforme olmuş, kenarları bozulmuş olan kimlik ile giriş yapmayı kabul etmemektedir.
*Nüfus cüzdanı ile Gürcistan’a seyahat edecek 18 yaşından küçük vatandaşlarımız, Gümrük Bakanlığı mevzuatı uyarınca anne ve babalarının nezaretinde veya anne ve babaların birlikte nezaretinde veya yanlarında bulunmayan anne ve babasının yazılı resmi (noterden alınacak) muvafakatini ibraz etmek sureti ile Türkiye’den çıkış işlemi yapabilecektir.
* 6 yaş üzeri çocukların kimliğinde fotoğraf olması gereklidir.
*Yurt dışından Türkiye’ye pasaportla giriş yapmış olan yabancı misafirlerin Gürcistan’a gidip Türkiye’ye dönebilmesi için Türkiye’ye çoklu (multiple) vize girişi almış olmaları gerekir. Ayrıca Gürcistan’ın pasaport ya da kimliklerin ait olduğu ülkelere olan vize protokolüne göre vizeli – vizesiz geçiş sağlanacaktır.
*KKTC vatandaşlarının Türkiye’ye giriş yaparken TC kimliklerini kullanarak girmeleri doğrultusunda Gürcistan’a TC kimlikleri ile girebileceklerdir. Avrupa Birliği pasaportuyla Türkiye’ye giriş yapan KKTC vatandaşları da Türkiye’ye dönebilmek için çoklu (multiple) vize almış olmaları gerekir.
*30.000 Lari veya üzerindeki meblağa tekabül eden Türk lirası / döviz / altın vb bulundurmaları halinde, Gürcistan Gümrük memurlarına sözlü ya da yazılı olarak paralarını beyan etmeleri gerekir. Beyan edilmeyen paraya Gürcistan mevzuatınca el konmaktadır.
*Batum’a geçişte Sarp Sınır Kapısında yoğunluk yaşanabilir. Grubun çoğunluğunun isteği doğrultusunda tur rehberi alternatif gezi düzenleyebilir.
*Sınır Kapısında görevli Türk ya da Gürcistan pasaport polislerinin sizi ilgili ülkeye sokmama, çıkarmama yetkileri vardır. Her ne sebepten olursa olsun yurt dışına çıkamama durumundan Etstur sorumlu tutulamaz. Maddi manevi tüm sorumluluk yolcuya aittir. Tur programında Gürcistan’da otelde konaklamalar var ise, bu konaklama bedelleri iade edilemez. İlerleyen günlerde tur ile buluşmak için Türkiye’de yapılacak olan konaklama ve ulaşım bedeli misafire aittir. Günübirlik Gürcistan gezilerinde geçemeyen misafirler otobüsün dönüş güzergahı üzerinde bir noktada yine kendisi bekleyebilir ya da kendi imkanları ile konaklama yapılacak otele geçiş yapabilir.
* Türk vatandaşı olmayan ya da çifte vatandaşlığı olup da diğer ülke pasaportunu kullanarak tura katılacak olan misafirlerimizin; seyahat edilecek ülkenin, kullanacakları pasaporta uyguladığı vize prosedürünü ilgili konsolosluklara bizzat danışmaları gerekmektedir, aksi halde doğacak sonuçlardan Etstur sorumlu tutulamaz.
*Sınır kapısında mağduriyet yaşanmaması için, tura katılmadan önce ilgili emniyet müdürlüğüne danışarak izin gerekip gerekmediği hakkında bilgi alınız.
DİKKAT: Tur sirküsü yayımlandığı 19.06.2019 tarihinde geçerlidir. Aynı tura ait, daha sonraki bir tarihte yayımlanacak tur sirküsü bir öncekini geçersiz kılar. Tur fiyatlarına hizmet bedeli dahildir.
Tur programını yazdır
Tur programını yazdır
Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız. X