Karadeniz Fırtınası & Batum, Pazar

İstanbul - 4 gece otel konaklaması

Sevdiklerinizle Paylaşın

Beğendiklerime Ekle
Bu sayfayı
arkadaşınızla da
paylaşabilirsiniz
kapat X
1.584,42 TL 1.029,87 TL den itibaren

Tüm Karadeniz Turları

*Sınırlı kontenjan için başlangıç fiyatlarıdır.
BU TURU ONLINE SATIN ALIN | Kalkış tarihini seçin, uçuş planı ve müsaitliği görüntüleyin, satın alın
Kalkış tarihi tercihiniz
Ücrete Dâhil Olanlar
    Satın aldığınız turu Zorunlu Seyahat Sigortası Poliçesi ile güven altına alıyoruz.
    Ayrıca; gezi süresince Mapfre Sigorta güvencesi ile ücretsiz olarak sağlık sigortası hizmeti sağlıyoruz.

    Sinop, Hamsilos Fiyordu, Tarihi Cezaevi, Samsun, Atatürk Anıtı, Bandırma Vapuru, Terme, Ünye, Fatsa, Ordu, Boztepe, Tirebolu, Giresun, Akçaabat, Trabzon, Ayasofya, Atatürk Köşkü, Gümüşçüler, Zigana Geçidi, Hamsi Köy, Sümela Manastırı, Sürmene, Uzungöl, Çamlıhemşin, Fırtına Vadisi, Ayder Yaylası, Galer Düzü, Kalegon, Gelintülü Şelalesi, Batum, Orta Camii, Şehir Parkı, Avrupa Meydanı, Medea Anıtı, Gönye Kalesi

    -----------------------------------------------------------------------------------------------


    Turizm Bakanlığı’ndan kokartlı profesyonel rehberler eşliğinde gezi, Otellerde 4 gece Y.P, 4 sabah kahvaltısı ve 4 akşam yemeği, Lüks otobüsler ile ulaşım, Çevre gezileri, Etstur ikramları
Tur Programı
1.GÜN Pazar / İstanbul Buluşma Noktaları ve Hareket Gezimizin ilk günü 22.45’te Merter Metro İstasyonu Otoparkı’ndan, 23.00’te Şişli Evlendirme Dairesi Otoparkı’ndan, 24.00’da Zeynep Kamil Açık Oto Pazarı Parkı’ndan (Volley Hotel Karşısı) hareketle başlıyor.
2.GÜN Pazartesi / Samsun Atatürk Anıtı, Bandırma Vapuru, Terme, Ünye, Fatsa, Ordu, Giresun, Tirebolu Çay Fabrikası, Trabzon, Maçka Gezimizin ikinci gününde sabah erken saatlerde Çorum-Osmancık tesisinde kahvaltımızı (ekstra) aldıktan sonra Samsun’a (Amisos) ulaşıyoruz. İlk durağımız milli mücadelemizin simgesi olan Samsun. Samsun Atatürk Anıtı’nda fotoğraf molası veriyoruz. Anıta yürüyüş mesafesindeki Gazi Müzesi’ni de ziyaret ettikten sonra Atatürk'ü Samsun’a getiren Bandırma Vapuru’nun birebir rekonstrüksiyonunu görüp fotoğraflıyoruz. Ardından meşhur Samsun pidesini tadabileceğiniz öğle yemeği molasını veriyoruz. Belirlenen saatte hareket ederek Terme (Thermiskyra), Ünye (Onea), Fatsa (Phadassia) güzergahı üzerinden Ordu’ya (Cotyora) oradan da antik adı Kerasus olan Giresun güzergahından Tirebolu’ya hareket ediyoruz. Mikroklima iklim özelliği dolayısıyla kaliteli çayı ile meşhur Tirebolu 42 Çay Fabrikası’nda üretim hakkında bilgi alıp fabrika gezisi sonrası çay keyfi… Program bitiminde sahil yolu boyunca Giresun ve Trabzon’un sahil ilçelerinden geçerek Trabzon’a doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Trabzon, Maçka’daki otelimize ulaşmak için Giresun ve Trabzon’un sahil ilçeleri üzerinden akşam saatlerimizde otelimize ulaşıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Kahvaltı: Otobüste dağıtılan ikram kutusu (sandviç, muz, gofret, meyve suyu, nane şekeri), Ekstra: Çorum-Osmancık Dinlenme Tesisleri
Öğlen Yemeği:Terme Ulusoy Tesislerinde ekstra olarak alınmaktadır.
Akşam Yemeği: Tur ücretine dahil. Otelde açık büfe veya set menü (Tüm içecekler ekstra)
Konaklama: Sümela Otel / Trabzon - Maçka
Mola Tesisleri:Düzce Türsan Tesisleri, Tirebolu 42 Çay Fabrikası
Rota: İstanbul-Bolu (260 km), Osmancık (312 km), Samsun (169 km) – Ordu (151 km) – Maçka (210 km) Toplam:1102 km
3.GÜN Salı / Altındere Milli Parkı, Sümela Manastırı, Zigana Geçidi, Hamsiköy,Of, Çaykara, Solaklı Vadisi, Uzungöl, Dileyenlere Ekstra Lustra – Karester Yüksek Yayla Gezisi Gezimizin üçüncü gününde otelde alınan kahvaltı sonrası Karadeniz denilince ilk akla gelen 1650 m yükseklikteki Karadağ'ın eteklerinde yer alan Sümela Manastırı’na ulaşmak üzere Altındere Milli Parkı’na giriş yapıyoruz. Manastır restorasyonda olduğundan vereceğimiz serbest zaman içerisinde manastırı dışarıdan fotoğraflama şansı buluyoruz. Belirlenen zamanda Zigana Geçidi’ne (1820 m) hareket ediyoruz. Geçitte verilen fotoğraf molasının ardından dönüşte Hamsiköy’ü panoramik olarak görüyor ve ünlü sütlaçından tatmak isteyenler için kısa bir mola veriyoruz. Ardından serbest öğle yemeğimizi almak üzere Akçaabat’a hareket ediyoruz. Yemek sonrası belirlenen saatte hareket ederek Uzungöl’e hareket ediyoruz. Of’tan geçerek Solaklı Vadisi’ne sapıyoruz. Çaykara’dan (Katahor) geçerek Uzungöl'e (Saraho) varıyoruz. Dileyen misafirlerimiz belirlenen saate kadar serbest olarak gezebilir.

Yüksek Yayla Gezisi Lustra ve Karester Yaylaları (Ekstra 50 TL)

Dileyen misafirlerimiz Uzungöl’de verilen serbest zamanda yüksek yayla gezisi yapabilirler. Muhteşem orman manzarası eşliğinde Karadeniz’in 30 ağaç çeşidinin aynı yerde yetiştiği bölgeyi keşfetmek için bizi bekleyen minibüslerimize binerek yüksek yaylalara doğru çıkmaya başlıyoruz. Lustra Yaylası ve Karester Yaylası’nda Uzungöl’ü en yüksekten fotoğraflarken Karadeniz’in muhteşem doğasına bir kere daha hayran kalacak belki de kendinizi özellikle bahar aylarında daha çok karşılaştığımız bulut denizi manzarasında bulutların üzerinde bulacaksınız. Dönüşümüzde Uzungöl’de bekleyen misafirler ile buluştuktan sonrası rehberimizin belirleyeceği saatte otelimize hareket ediyoruz.

Kahvaltı: Tur ücretine dahil, otelde açık büfe olarak sunuluyor.
Öğle Yemeği: Riviera Restoran ekstra menü fiyatları geçerlidir.
Akşam Yemeği: Tur ücretine dahil değildir.
Konaklama: Deniz Konak Otel / Pazar, Rize
Mola Tesisleri: Rize Bezi tesisleri
Rota: Maçka – Sümela Manastırı (22 km) – Zigana Geçidi (69 km) - Uzungöl (168 km) - Pazar (107 km) Toplam: 366 km
4.GÜN Çarşamba/ Çamlıhemşin, Fırtına Vadisi, Kaçkarlar, Ayder Yaylası, Galer Düzü, Kalegon, Gelintülü Şelalesi / Dileyene Ekstra Zilkale Gezisi ya da Rafting,Gürcistan / Batum, Orta Camii, Aziz Nikola Kilisesi, Piazza, Şehir Parkı, Batum Limanı, Avrupa Meydanı, Medea Anıtı Gezimizin dördüncü gününde otelde alınan kahvaltı sonrası Kaçkar Dağları Milli Parkı’na gitmek üzere Çamlıhemşin’e hareket ediyoruz. Ayder Yaylası, Gelin Tülü Şelalesi, Galer Düzü ve Kalegon'u gördükten sonra Ayder’de doğa ile iç içe yeterli serbest vakit veriyoruz. Vereceğimiz serbest zaman da dileyen misafirlerimiz ekstra turlarımıza katılım sağlayabilirler.

1. Seçenek Serbest Zaman Süresince Ekstra Zil Kale Gezisi Kişi Başı 50 TL: Ayder’de bizleri bekleyen minibüslerimize binerek Çamlıhemşin’e iniyoruz. Fırtına Vadisi’ni oluşturan iki koldan Büyükdere boyunca ilerliyoruz. Ekosistemdeki endemik bitkilerin ve soyları tükenmekte olan hayvanların ana yaşam yeri olan Fırtına Vadisi boyunca ilerleyerek Cenevizlilerden kalma tek kemerli köprüleri yol boyunca görüyor ve günümüze kadar en iyi durumda gelen Çinçiva Köprüsü’nü fotoğraflıyoruz. Karadeniz'in otantik köyü Şenyuva’da vereceğimiz mola sonrası Zilkale’ye ulaşacağız. Zilkale’nin görülmesi sonrası fotoğraf çekerek kısa bir doğa yürüyüşü yapacağız. Dünyanın en önemli 30 doğal yaşam alanından biri olan bu bölgedeki gezimizin ardından geriye dönerek otobüsümüze ulaşıyoruz.

2. Seçenek Serbest Zaman Süresince Ekstra Rafting Kişi Başı 60 TL: Ayder’de bizleri bekleyen minibüslerimize binerek Çamlıhemşin’e iniyoruz. Oradan da Çamlıhemşin Doğa Rafting Kulübü’ne varıyoruz. Hafif parkurda rafting yaptıktan sonra otobüsümüz ile buluşuyoruz.

Öğle yemeğimizin ardından Batum'a geçmek üzere Sarp sınır kapısına hareket ediyoruz.TC Nüfus Cüzdanı ile Gürcistan sınır kapısını geçip komşu ülkede Batum’a ulaşıyoruz. Gönye Kalesi’nde panoramik fotoğraf molası ardından Çoruh Nehri’ni geçerek Batum’a ulaşacağız. Otobüs ile yapacağımız panoramik şehir gezisi ardından eski Batum’u yürüyerek geziyoruz. Orta Camii, Aziz Nikola Kilisesi, Piazza, Şehir Parkı, Batum Limanı, Avrupa Meydanı, Medea Anıtı ve Opera meydanındaki Poseidon anıtı gezileri ardından tekrar Türkiye'ye dönüyor ve otelimize hareket ediyoruz.

*BATUM SINIR KAPISINDA YOĞUNLUK OLDUĞU TAKDİRDE, ARAÇ KUYRUĞU BEKLEMEMEK İÇİN REHBERİMİZ GRUP ONAYI İLE BATUM MERKEZE KİŞİBAŞI 20 TL EKSTRA ÜCRET İLE TRANSFER ARACI AYARLAYABİLİR


Kahvaltı: Tur ücretine dahil, otelde açık büfe olarak sunuluyor.
Öğle Yemeği: Ekstra olarak sunulmaktadır.
Akşam Yemeği: Tur ücretine dahil değildir.
Konaklama: Deniz Konak Otel / Pazar, Rize
Mola Tesisleri:
Rota: Pazar - Çamlıhemşin (29 km), Ayder (25 km), Sarp Sınır Kapısı (66 km), Batum (20 km) Toplam: 140 km


5.GÜN Perşembe / Atatürk Köşkü, Trabzon Ayasofya’sı, Gümüşçüler,Giresun, Ordu, Boztepe Gezimizin beşinci gününde otelde alınan kahvaltı sonrası Trabzon şehir merkezine hareket ediyoruz. Yapacağımız yolculuk sonrası Trabzon Merkez’deki turumuza başlıyoruz. İlk olarak Türkiye’deki en güzel Atatürk Evleri’nden birisi olan Atatürk Köşkü’nü ziyaret ediyoruz. Köşk içerisinde yapılan anlatım ve fotoğraf molası sonrası hareket ederek Kommenoslar dönemi merkez kiliselerinden biri olan ve şu an camii olarak kullanılan Trabzon Ayasofya’sı diğer bir ziyaret noktamız olacak. Sonraki durağımız ise Trabzon’a özgü, gümüş kazaz ve hasır işlerinin tanıtılıp satışının yapıldığı Saray Gümüş. Belirlenen saatte Trabzon ve Giresun’un sahil ilçeleri eşliğinde yolculuğumuz devam ederek Ordu’ya (Cotyora) hareket ediyoruz. Ülkemizin en güzel şehir manzaralarından birisini görebilmek için Ordu Boztepe’ye çıkıyoruz. (Dileyen misafirlerimiz ekstra teleferikle 7 dakikalık yolculukla da Boztepe’ye ulaşabilirler.) Verilen yeterli serbest zaman ardından otelimize hareket ediyoruz.

Kahvaltı: Tur ücretine dahildir, otelde açık büfe olarak sunuluyor.
Öğle Yemeği: Bölgede ekstra olarak alınmaktadır.
Akşam Yemeği: Tur ücretine dahildir. Otelde açık büfe veya set menü olarak sunuluyor. (Tüm içecekler ekstra)
Konaklama: Balıktaşı City Otel / Ordu
Mola Tesisleri: Rize bezi tesisleri, Gümüş Atölyesi
Rota: Batum – Sarp Sınır Kapısı (20 km) – Trabzon (171 km) – Ordu (180 km) Toplam: 371 km
6.GÜN Cuma / Sinop, Hamsilos Fiyordu, Akliman, Maket Gemi Yapım Atölyesi, Sinop Limanı, Tarihi Cezaevi, İstanbul Gezimizin altıncı gününde otelde alınan kahvaltı sonrası ülkemizin en kuzeydeki ili Sinop’a ulaşıyoruz. Küçük ve şirin bir il olan Sinop’ta ülkemizin tek fiyordu olan yemyeşil ormanı, denizin bir nehir gibi kara içine girdiği Hamsilos Koyu’nu, Akliman’ı, Maket Gemi Yapım Atölyeleri’ni, romanlara ve türkülere konu olmuş tarihi hapishaneyi gezip Sinop limanda öğle yemeği için mola veriyoruz. Sinop’ta nokul tatmayı ve kendinize maket gemi atölyelerinden bir tane gemicik almayı unutmayın... Belirlenen saatte dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Yolda vereceğimiz molalar ile İstanbul’a varıyor ve sizleri aldığımız noktalara bırakıyoruz.

Kahvaltı: Tur ücretine dahil, otelde açık büfe olarak sunuluyor.
Öğle Yemeği: Sinop’ta ekstra serbest olarak alınmaktadır.
Akşam Yemeği: Yolda mola tesislerinde ekstra olarak alınmaktadır.
Konaklama: Bu gece otel konaklaması bulunmamaktadır.
Mola Tesisleri: Düzce Türsan Tesisleri
Rota: Ordu - Samsun (160 km) – Sinop (158 km) – Bolu (421 km) – İstanbul (274 km) Toplam: 1013 km
NOT BATUM UYARILAR *Gürcistan’a ağrı kesiciler başta olmak üzere ilaç sokmak kesinlikle yasaktır. Konu ile ilgili detaylı bilgiyi rehberlerimizden alabilirsiniz.
*Gürcistan hükümeti 10 yılı aşmış, soğuk damgası belli olmayan, eski, deforme olmuş, kenarları bozulmuş olan kimlik ile giriş yapmayı kabul etmemektedir.
*Nüfus cüzdanı ile Gürcistan’a seyahat edecek 18 yaşından küçük vatandaşlarımız, Gümrük Bakanlığı mevzuatı uyarınca anne ve babalarının nezaretinde veya anne ve babaların birlikte nezaretinde veya yanlarında bulunmayan anne ve babasının yazılı resmi (noterden alınacak) muvafakatini ibraz etmek sureti ile Türkiye’den çıkış işlemi yapabilecektir.
* 6 yaş üzeri çocukların kimliğinde fotoğraf olması gereklidir.
*Yurt dışından Türkiye’ye pasaportla giriş yapmış olan yabancı misafirlerin Gürcistan’a gidip Türkiye’ye dönebilmesi için Türkiye’ye çoklu (multiple) vize girişi almış olmaları gerekir. Ayrıca Gürcistan’ın pasaport ya da kimliklerin ait olduğu ülkelere olan vize protokolüne göre vizeli – vizesiz geçiş sağlanacaktır.
*KKTC vatandaşlarının Türkiye’ye giriş yaparken TC kimliklerini kullanarak girmeleri doğrultusunda Gürcistan’a TC kimlikleri ile girebileceklerdir. Avrupa Birliği pasaportuyla Türkiye’ye giriş yapan KKTC vatandaşları da Türkiye’ye dönebilmek için çoklu (multiple) vize almış olmaları gerekir.
*30.000 Lari veya üzerindeki meblağa tekabül eden Türk lirası / döviz / altın vb bulundurmaları halinde, Gürcistan Gümrük memurlarına sözlü ya da yazılı olarak paralarını beyan etmeleri gerekir. Beyan edilmeyen paraya Gürcistan mevzuatınca el konmaktadır.
*Batum’a geçişte Sarp Sınır Kapısında yoğunluk yaşanabilir. Grubun çoğunluğunun isteği doğrultusunda tur rehberi alternatif gezi düzenleyebilir.
*Sınır Kapısında görevli Türk ya da Gürcistan pasaport polislerinin sizi ilgili ülkeye sokmama, çıkarmama yetkileri vardır. Her ne sebepten olursa olsun yurt dışına çıkamama durumundan Etstur sorumlu tutulamaz. Maddi manevi tüm sorumluluk yolcuya aittir. Tur programında Gürcistan’da otelde konaklamalar var ise, bu konaklama bedelleri iade edilemez. İlerleyen günlerde tur ile buluşmak için Türkiye’de yapılacak olan konaklama ve ulaşım bedeli misafire aittir. Günübirlik Gürcistan gezilerinde geçemeyen misafirler otobüsün dönüş güzergahı üzerinde bir noktada yine kendisi bekleyebilir ya da kendi imkanları ile konaklama yapılacak otele geçiş yapabilir.
* Türk vatandaşı olmayan ya da çifte vatandaşlığı olup da diğer ülke pasaportunu kullanarak tura katılacak olan misafirlerimizin; seyahat edilecek ülkenin, kullanacakları pasaporta uyguladığı vize prosedürünü ilgili konsolosluklara bizzat danışmaları gerekmektedir, aksi halde doğacak sonuçlardan Etstur sorumlu tutulamaz.
*Sınır kapısında mağduriyet yaşanmaması için, tura katılmadan önce ilgili emniyet müdürlüğüne danışarak izin gerekip gerekmediği hakkında bilgi alınız.
DİKKAT: Tur sirküsü yayımlandığı 20.06.2019 tarihinde geçerlidir. Aynı tura ait, daha sonraki bir tarihte yayımlanacak tur sirküsü bir öncekini geçersiz kılar. Tur fiyatlarına hizmet bedeli dahildir.
Tur programını yazdır
Tur programını yazdır
Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız. X