Ulaşım Bilgileri

 • {{ route.departureCity }} ({{ route.departurePoint }}) {{ route.arrivalCity }} ({{ route.arrivalPoint }})
  • Kalkış : {{ route.departureDateTime | formatLocalDateTimeAsDate }}  {{ route.departureDateTime | formatLocalDateTimeAsTime }}
  • Varış : {{ route.arrivalDateTime | formatLocalDateTimeAsDate }}  {{ route.arrivalDateTime | formatLocalDateTimeAsTime }}
 • {{ routes[0].route == "DEPARTURE" ? 'Gidiş' : 'Dönüş' }}: Otobüs ile
  • {{ point.departureDateTime | formatLocalDateTimeAsTime }}: {{ point.departure }}

Fiyata Dahil Olanlar

ÜCRETSİZ ETSTUR ASISSTANCE Sigorta Paketi Detayları

Satın aldığınız turu Zorunlu Seyahat Sigortası Poliçesi ile güven altına alıyoruz.
Ayrıca; gezi süresince Mapfre Sigorta güvencesi ile ücretsiz olarak sağlık sigortası hizmeti sağlıyoruz.
 

-----------------------------------------------------------------------------------------------

Turizm Bakanlığı’ndan kokartlı profesyonel rehberler eşliğinde gezi, Otel'de 2 gece Oda Kahvaltı konaklama, 2 sabah kahvaltısı, Ulaşım, Çevre gezileri, Etstur ikramları

Tur Kodu : 2019YKBTKB

Kişi başı
{{ selectedPeriod.originalPrice.amount }} {{ selectedPeriod.originalPrice.currency }}
{{ selectedPeriod.price.amount }}

{{ selectedPeriod.price.currency }}

‘dan itibaren
{{ selectedPeriod.price.amountTRY }} TL
REZERVASYON YAP

Tur Programı

 1. GÜN
  Sabiha Gökçen Havalimanı, Trabzon Havalimanı, Atatürk Köşkü, Ayasofya, Sarp Sınır Kapısı, Batum-Gürcistan
  Sabiha Gökçen havalimanından Anadolujet havayolları ile saat 07.05 Trabzon tarifeli seferi ile seyahatimizi gerçekleştiriyoruz. Havalimanında bizleri bekleyen kaptan ve rehberimiz ile buluşmamızın ardından ilk olarak ekstra kahvaltımızı almak üzere restorana hareket ediyoruz. Belirlenen saatte Trabzon merkez gezimizi gerçekleştirmek üzere Trabzon’da İlk olarak Türkiye’deki en güzel Atatürk Evleri’nden biri olan Atatürk Köşkü’nü ziyaret ediyoruz. Köşk içerisinde yapılan anlatımlar ve gezi sonrası Kommenoslar Dönemi merkez kiliselerinden biri olan, bir dönem müze olarak kullanılan ve şu an camii olarak ibadete açılan Trabzon Ayasofyası’nı ziyaret ediyoruz. Son olarak Trabzon’a özgü, gümüş kazaz ve hasır işlerinin tanıtılıp satışının yapıldığı gümüş atölyesinde serbest zaman veriyoruz. Belirlenen saatte öğle yemeğimizi Akçaabat Nihat Usta Restoran’da aldıktan sonra Sarp sınır kapısına hareket ediyoruz. T.C Nüfus Cüzdanı ile Gürcistan sınır kapısını geçip komşu ülkede Batum’a ulaşıyor ve otelimize hareket ediyoruz.  

  Kahvaltı: Tur ücretine dahil değildir. 
  Öğlen Yemeği: Tur ücretine dahil değildir.
  Akşam Yemeği: Tur ücretine dahil değildir.
  Konaklama: Euphoria Hotel yada Intourist Hotel / Gürcistan, Batum

  *DİKKAT! AKŞAM YEMEĞİ ÜCRETE DAHİL DEĞİLDİR: BATUM KONAKLAMASINDA OTELDE AKŞAM YEMEĞİ BULUNMAMAKTADIR. MİSAFİRLERİMİZ BATUM’DA SERBEST OLARAK YEMEK YİYEBİLİRLER. REHBERİMİZ DİLEYENLER İÇİN YEMEKLİ GÜRCÜ GECESİNE REZERVASYON YAPTIRABİLİR.

 2. GÜN
  Batum Botanik Bahçesi, Orta Camii, Aziz Nikola Kilisesi, Piazza, Şehir Parkı, Batum Limanı, Avrupa Meydanı, Medea Anıtı
  Gezimizin ikinci günü otel’de alacağımız kahvaltı ardından Batum’a yaklaşık 9 km uzaklıkta ki tarihte Sasire Keli olarak anılan ancak Rus turistler tarafından yemyeşil doğasından dolayı Yeşil Burun olarak adlandırılan Batum Botanik Bahçesine hareket ediyoruz. Burada farklı bölge ve iklimlere ait bitkileri göreceksiniz. Huzur veren yeşillik içerisinde nefis bitki kokuları, manzarası ve doğasıyla yapacağımız keyifli yürüyüş esnasında ayağınızda rahat bir ayakkabı olmasını tavsiye ediyoruz. Ardında şehir merkezine dönüyor ve Riviera restoran da öğle yemeğimizi aldıktan sonra Orta Camii, Aziz Nikola Kilisesi, Piazza, Şehir Parkı, Batum Limanı, Avrupa Meydanı, Medea Anıtı ve Opera Meydanı’ndaki Poseidon Anıtı gezilerini yürüyerek gerçekleştiriyor ve otelimize hareket ediyoruz.

  Kahvaltı: Tur ücretine dahildir, otelde açık büfe olarak sunuluyor. 
  Öğlen Yemeği: Tur ücretine dahil değildir.
  Akşam Yemeği: Tur ücretine dahil değildir.
  Konaklama: Euphoria Hotel yada Intourist Hotel / Gürcistan, Batum

 3. GÜN
  Gönye Kalesi, Sarp Sınır Kapısı, Rize Bezi Fabrikası, Trabzon Havalimanı
  Gezimizin üçüncü gününde sabah otelde alınan kahvaltı sonrası Türkiye’ye giriş yapmak üzere sınır kapısına hareket ediyoruz. Çoruh nehrini geçerek yol üzerinde panoramik olarak Gönye Kalesini görüyoruz. Gümrük işlemlerinin ardından Sarp sınır kapısında aracımıza binerek Rize’ye hareket ediyoruz. Yöre insanı için hala önemini koruyan “feretiko” (Rize bezi) yapım merkezlerinden biri olan Rize Bezi Atölyesi’ne uğruyoruz. Kuman Türkleri tarafından yüzyıllarca önce Rize’ye getirilen, Hint keneviriyle; yani kendir ipiyle el dokuma tezgahların da üretilen bu kumaş türünden yapılan ürünleri gördükten sonra Trabzon Havalimanına hareket ediyoruz. C/in işlemleri ardından Anadolujet havayollarının saat 20.20 Sabiha Gökçen uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz.

  Kahvaltı: Tur ücretine dahildir, otelde açık büfe olarak sunuluyor. 
  Öğlen Yemeği: Tur ücretine dahil değildir.
  Akşam Yemeği: Tur ücretine dahil değildir.

  Daha Fazla Gün Görüntüle Daha Az Gün Görüntüle

  Gezi Rotası

  Ücrete Dahil Olan Hizmetler

  Satın aldığınız turu Zorunlu Seyahat Sigortası Poliçesi ile güven altına alıyoruz.
  Ayrıca; gezi süresince Mapfre Sigorta güvencesi ile ücretsiz olarak sağlık sigortası hizmeti sağlıyoruz.
   

  -----------------------------------------------------------------------------------------------

  Turizm Bakanlığı’ndan kokartlı profesyonel rehberler eşliğinde gezi, Otel'de 2 gece Oda Kahvaltı konaklama, 2 sabah kahvaltısı, Ulaşım, Çevre gezileri, Etstur ikramları

  Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

  Tur programında ekstra olarak belirtilen tüm gezi ve eğlenceler
  Tüm öğlen yemekleri 
  Tüm akşam yemekleri 
  Tüm öğünlerdeki yemeklerde alınan içecekler 
  Tüm özel harcamalar   
  Gece turları
  Müze Kart 
  Yurt dışı çıkış pulu 
  Müze Ören yeri girişleri

  Önemli Notlar

  Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez. SİRKÜ KODU:2019YKBTKB
  Gezi süresi 2 gece 3 gündür. Otel konaklaması 2 gece 3 gündür. 
  En son sirkü bir önceki sirküyü geçersiz kılar.
  Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu 20 gün önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı Etstur’da saklıdır. 
  Turun iptali durumunda Etstur, iptali bizzat bildirmek zorundadır. 
  Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında uygulanır. Tek bir çocuk için kullanılır. 0–6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir. 
  Tur içersinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar iade edilmez. 
  BÜTÜN FİYATLARIMIZA KDV DÂHİLDİR.

  <b>Notlar</b>
  Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir. Rehberimizin tur sırasında verdiği saatlere misafirlerimizin uymaması sonucunda, tur programında yazdığı halde gezilemeyen yerlerden Etstur sorumlu değildir. Tur öncesi ve tur esnasında hava muhalefeti nedeniyle ve mücbir sebepler ile yapılamayan turlarda Etstur’un sorumluluğu yoktur. Turlarımız otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez. Rezervasyon esnasında koltuk sözü verilemez. Haftalık turlarda oturma düzeninde rotasyon uygulanır. En öndeki 4 koltuk 2’şer sıra arkaya kayar. En arka sıradaki 4 kişi en ön koltuklara oturur.

  NOT: Yoğun dönemler otellerde sıkışıklık olmasından dolayı aynı standartlarda yada bir üst kategoride oteller ile değişiklik yapılabilmektedir.

  Araçlarımızda 3 ve 4 nolu koltuklar rehberlerimize tahsis edilir, misafirlerimize verilmemektedir.

  1618 no’lu Seyahat Acenteleri Birliği Kanunu gereği Etstur ya da Etstur çalışanları (operasyon, rehber, kaptan, yardımcı) mola verilen yerlerden, öğlen alınan yemeklerden, yöresel alışveriş merkezlerinden ve eğlence merkezlerinden maddi menfaat elde edemez. İşletme seçimi bulundukları bölgelerde müşteri menfaatleri göz önünde bulundurularak yapılır. Rehber, kaptan, otobüs servis elemanı tur programında yazmayan işletmede kesinlikle duramaz. Mücbir sebepler halinde otobüsteki misafirlerin oy çokluğuna başvurulur.

   

  BATUM GİRİŞ UYARISI !

  •    1 Eylül 2019 tarihi itibariyle Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti ile Gürcistan Hükümeti arasında 4 Nisan 1996 tarihli Vize Kolaylığı Anlaşması’na yapılacak olan ekleme ve değişiklikler hakkında protokol ve Emniyet Genel Müdürlüğü’nün 07/12/2011 tarihli ve 2011/107 sayılı genelgesi hükümleri çerçevesinde Gürcistan'a giriş yapacak Türk vatandaşlarının eski kimlik kartları ile ülkemizden çıkışları sonlandırıldı. Batum'a girişler yeni kimlik kartları ile yapılabiliyor.
  •    Gürcistan’a ağrı kesiciler başta olmak üzere ilaç sokmak kesinlikle yasaktır. Konu ile ilgili detaylı bilgiyi rehberlerimizden alabilirsiniz. 
  •    Yeni kimlik kartı ile Gürcistan’a seyahat edecek 18 yaşından küçük vatandaşlarımız, Gümrük Bakanlığı mevzuatı uyarınca; anne ve baba nezaretinde veya anne ve babanın birlikte nezaretinde veya yanlarında bulunmayan anne ve babasının yazılı resmi (noterden alınacak) muvafakatini ibraz etmek sureti ile Türkiye’den çıkış işlemi yapabilecektir. 
  •    6 yaş üzeri çocukların kimliğinde fotoğraf olması gereklidir. 
  •    Yurt dışından Türkiye’ye pasaportla giriş yapmış olan yabancı misafirlerin Gürcistan’a gidip Türkiye’ye dönebilmesi için Türkiye’ye çoklu (multiple) vize girişi almış olmaları gerekir. Ayrıca Gürcistan’ın pasaport ya da kimliklerin ait olduğu ülkelerle olan vize protokolüne göre vizeli – vizesiz geçiş sağlanacaktır. 
  •    KKTC vatandaşları, Türkiye’ye giriş yaparken TC kimliklerini kullanarak girmeleri doğrultusunda Gürcistan’a TC kimlikleri ile girebileceklerdir. Avrupa Birliği pasaportuyla Türkiye’ye giriş yapan KKTC vatandaşlarının da Türkiye’ye dönebilmek için çoklu (multiple) vize almış olmaları gerekir. 
  •    30.000 Lari veya üzerindeki meblağa tekabül eden Türk Lirası / döviz / altın vb. bulundurmanız halinde, Gürcistan gümrük memurlarına sözlü ya da yazılı olarak paralarınızı beyan etmeniz gerekir. Beyan edilmeyen paraya Gürcistan mevzuatınca el konmaktadır. 
  •    Batum’a geçişte Sarp Sınır Kapısı’nda yoğunluk yaşanabilir. Grubun çoğunluğunun isteği doğrultusunda tur rehberi alternatif gezi düzenleyebilir. 
  •    Sınır kapısında görevli Türk ya da Gürcistan pasaport polislerinin sizi ilgili ülkeye sokmama, çıkarmama yetkileri vardır. Her ne sebepten olursa olsun yurt dışına çıkamama durumundan Etstur sorumlu tutulamaz. Maddi manevi tüm sorumluluk yolcuya aittir. Tur programında Gürcistan’da otelde konaklamalar var ise, bu konaklama bedelleri iade edilemez. İlerleyen günlerde tur ile buluşmak için Türkiye’de yapılacak olan konaklama ve ulaşım bedeli misafire aittir. Günübirlik Gürcistan gezilerinde, Gürcistan’a geçemeyen misafirler, otobüsün dönüş güzergahı üzerinde bir noktada yine kendisi bekleyebilir ya da kendi imkanları ile konaklama yapılacak otele geçiş yapabilir.
  •    Türk vatandaşı olmayan ya da çifte vatandaşlığı olup da diğer ülke pasaportunu kullanarak tura katılacak olan misafirlerimizin; seyahat edilecek ülkenin, kullanacakları pasaporta uyguladığı vize prosedürünü ilgili konsolosluklara bizzat danışmaları gerekmektedir, aksi halde doğacak sonuçlardan Etstur sorumlu tutulamaz.
  •    Sınır kapısında mağduriyet yaşanmaması için, tura katılmadan önce ilgili emniyet müdürlüğüne danışarak izin gerekip gerekmediği hakkında bilgi alınız.