Filtreleme Seçenekleri
  • Sırala
  • Filtre

Gaziantep Turları

Aradığınız kriterlere uygun sonuç bulunamamıştır!
Yeni bir arama yapabilirsiniz
Güney Doğu Anadolu’nun geleneksel değerlerini korurken modernleşme sürecini de ihmal etmemiş şehridir Gaziantep. Şehre girdiğiniz andan itibaren modern bir çehre karşılar sizi… Gaziantep Kalesi, baklava, antepfıstığı ve Zeugma Mozaik Müzesi ile gezginleri her an kendine hayran bırakacak bir detayla ağırlar.

İlgili olabilecek diğer tur sayfalarımız

Tarihsel değerlere verilen önem…
Türkiye’nin hatta dünyanın en önemli mozaik müzelerinden biri olan Zeugma Mozaik Müzesi, içerisinde barındırdığı Çingene Kız mozaiği ile dünya çapında ünlüdür. Dolayısıyla her daim yerli ya da yabancı yüz binlerce turistin ilgi odağı olmayı başarır.
Antep fıstığından baklavasına, kebaplarından kırmızı biberine kadar mutfağıyla da Türkiye’nin gözbebeği olan şehir; Şehitkamil, Şahinbey, Oğuzeli, Yavuzeli, Nizip, Araban, Karkamış, Nurdağı ve İslahiye ilçeleri ile GAP turlarının en dikkat çeken destinasyonlarından biri. Bahar aylarından oldukça popüler olan GAP turları ile şehri keşfetmek isterseniz iklim ile ilgili birkaç noktaya dikkat etmekte fayda var. Akdeniz ve Karasal iklimin etkilerini görebileceğiniz kentte yaz ayları çok sıcak iken, kış ayları şiddetli soğuk geçer. Ölçülen en yüksek sıcaklık 42, en düşük sıcaklık ise -13 °C' olarak bilinir.
444 0 387   |      Şimdi Arayın
Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız. X