Gap, Otobüs ile Gidiş Uçak ile Dönüş, Anadolujet, Ramazan B...

İstanbul - GAP’ın tüm sırlarını öğrenmek isteyenlere…

Sevdiklerinizle Paylaşın

Beğendiklerime Ekle
Bu sayfayı
arkadaşınızla da
paylaşabilirsiniz
kapat X

Tüm GAP Turları

*Sınırlı kontenjan için başlangıç fiyatlarıdır.
Kalkış tarihi tercihiniz
Ücrete Dâhil Olanlar
    Satın aldığınız turu Zorunlu Seyahat Sigortası Poliçesi ile güven altına alıyoruz.
    Ayrıca; gezi süresince Mapfre Sigorta güvencesi ile ücretsiz olarak sağlık sigortası hizmeti sağlıyoruz.


    -----------------------------------------------------------------------------------------------

    Turizm Bakanlığı’ndan kokartlı profesyonel rehberler eşliğinde gezi, Otellerde 5 gece Y.P Konaklama, 1 gece Oda Kahvaltı Konaklama 5 akşam yemeği,6 sabah kahvaltısı toplam 6 gece konaklama, Lüks otobüsler ile ulaşım, Çevre gezileri, Etstur ikramları,Nemrut Dağı Minibüs Ücreti
Tur Programı
1.GÜN İstanbul Buluşma Noktalarından Hareket (İstanbul, İzmit, Ankara, Aksaray) 19.00’daMerter Metro İstasyonu Otoparkı
20.00’deŞişli Evlendirme Dairesi Otoparkı
21.30’deE-5 Merdivenköy Yeni Salı Pazarı Otoparkı

Hoş geldiniz ikramımızı dağıtıyoruz. (İkram Kutusu: sandviç, muz, meyve suyu, şeker, kurabiye) Otobüs yolculuğunuzun rahat ve konforlu geçmesi ve otele girmeden gezilere başlayacağımız için, bol ve spor kıyafetler ile topuksuz, tercihen spor ayakkabısı giymenizi tavsiye ederiz…
21.50’deÇayırova MC Donald’s
02.30’deAnkara Sögütözü Ulusoy Tesisleri
2.GÜN Ankara, Aksaray, Pozantı, Gülek Geçidi, Tarsus, 7 Uyurlar, Aziz Paul, Adana, Ulu Cami, Antakya Lüks ETS otobüslerinde, ikramlar eşliğinde keyifli BİR gece yolculuğu yapıyoruz. Sabah erken saatlerde ise Aksaray’da serbest alınan kahvaltıyı takiben, Toros Dağları’nın geçit noktası olan Gülek Boğazı’na varıyoruz. Şekerpınar’da verilen ikinci kısa mola sonrası Çukurova’ya iniyoruz. İlk durağımız Nuh Peygamber’in torunu Tarasis tarafından kurulduğuna inanılan Tarsus olacak. İlk olarak Yedi Uyurlar Mağarası’na geliyoruz. Yemliha, Mekseline, Mislina, Mernuş, Sazenuş, Tebernuş ve Kefeştetayuş adında yedi genç ve köpekleri Kıtmir’in 300 yıl kesintisiz uyuduğuna inanılan kutsal mağarayı gezdikten sonra bir sonraki durağımız olan Aziz Pavlus’un atıldığına inanılan kuyuya geliyoruz.
Koruma altına alınan tarihi yapıların temellerini görerek, restore edilmiş tarihi Tarsus Evleri’nin bulunduğu sokakta serbest zaman veriyoruz. Belirlenen saate Kleopatra Kapısı’nı otobüsümüzden görerek Tarsus’tan ayrılıyoruz.
Bugünün sonraki durağı Adana’ya varıyoruz ve Adana merkezde verilen serbest öğle yemeği molasının ardından Seyhan Baraj Gölü, Taş Köprü, Ulu Cami, Saat Kulesi gezilerimizi yaptıktan sonra 4 kubbesi 4 halifeyi, 5 kubbesi İslam’ın 5 şartını, 6 minaresi imanın 6 şartını sembolize eden Sabancı Camisi’ne geliyoruz. 32 metre çaplı ana kubbe 32 farza, avludaki 28 kubbe Kuran’da adı geçen 28 peygambere, ana kubbedeki 40 pencere Hz. Muhammed’in peygamber olduğu yaşa ve 40 rekat namaza, 99 metrelik 6 minare Allah’ın 99 güzel ismine karşılık gelen muhteşem yapıyı gezdikten sonra lüks ETS otobüsleri ve zengin ikramları eşliğinde Hatay’a olan yolcuğumuz başlayacak. Yaklaşık iki saat süren yolculuk sonrası akşam saatlerinde Antakya’ya varıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama, Antakya’daki otelimizde.

Kahvaltı: Otobüste dağıtılan ikram kutusu (sandviç, muz, gofret, meyve suyu, nane şekeri) Ekstra: Pozantı, Osmaniye Mıstık Usta Mola Tesisleri. Menü fiyatları geçerlidir.
Öğle yemeği: Adana’da serbest.
Akşam yemeği: Tur ücretine dahil. Otelde açık büfe veya set menü olarak sunuluyor. (Tüm içecekler ekstra.)
Konaklama:Antakya / Anemon otel
Mola Tesisleri:Düzce Tursan, Aksaray Orhan Ağaçlı Mola Tesisleri, Pozantı,Demireller veya Pelit Taşpınar Mola Tesisleri, Nurdağı Tesisleri.
Rota: İstanbul – Bolu (259 km) – Ankara (189 km), Aksaray (232 km) – Pozantı (154 km) – Adana (101 km), Hatay (180 km),
Toplam: 1100 km
3.GÜN Hatay, St. Piere Kilisesi, Antakya Mozaik Müzesi, Habib-i Neccar Camii, Kiliseler, Gaziantep, Bey Mahallesi Hatay’da otelde yapılan keyifli kahvaltı sonrası Asi Nehri’nin üzerinden geçerek, UNESCO tarafından üç büyük dinin hoşgörü içerisinde temsil edilmesinden dolayı “barış kenti” seçilen Hatay’ı gezmeye başlıyoruz. Anadolu’da yapılan ilk camii olan, Habib-i Neccar Camii gezisi sonrası yaya olarak Türk Katolik Kilisesi’ne geliyoruz. Kilise hakkında bilgi edindikten sonra Uzun Çarşı’ya geçerek gezimize devam ediyoruz. Dileyenler yorgunluk kahvesi içerken dileyenler tarihi çarşıdan alışverişlerini yapıyor. Rehberimizin belirleyeceği toplanma saatinde aracımızda buluşuyor ve Antakya Mozaik Müzesi’ne doğru yola çıkıyoruz.
Roma mimarisinin vazgeçilmez öğesi mozaiklerin sergilendiği dünyanın 2. büyük mozaik müzesi olma unvanına sahip Antakya Mozaik Müzesi’nde; Cüdeyde, Şeyh, Arkad, Kinet höyüklerinde bulunan tarihi eserlerin yanı sıra Roma döneminden kalma mozaikleri görüyoruz. Soteria, Khresis, Herakles, Kemgöz mozaikleri başta olmak üzere tüm eserler hakkında rehberimizden bilgi aldıktan sonra öğle yemeği için Harbiye’ye hareket ediyoruz. Burada yapılan şelale gezisi sonrası serbest zaman veriyoruz. Hatay’a has ipek bezlerimizi de aldıktan sonraki durağımız ise dünyanın ilk kaya kilisesi ve hac merkezi olan St. Piere Kilisesi olacak. Kilisenin gezilmesinden sonra belirlenen saatte Gaziantep’e doğru yolcuğumuz devam ediyor.
Gaziantep’te ilk olarak Tarihi Bey Mahallesi’ne hareket ediyoruz. Buradaki tarihi sokaklarda gezerken tarihi Antep evlerinin taş ve ahşap işçiliğinin, kuş saraylarının naif hallerini görüntüledikten sonra yorgunluğumuzu biraz dindirmek ve nefes alabilmek için taş konaklardan birinde mola veriyoruz. Bu molayı daha da keyifli hale getiren zahter çayı ve menengiç kahvemizi içtikten sonra otelimize geçerek, yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Kahvaltı: Tur ücretine dahil otelde açık büfe olarak alınıyor.
Öğlen yemeği: Antakya Harbiye’de Boğaziçi Restoran’da serbest. Menü fiyatları geçerlidir.
Akşam yemeği: Tur ücretine dahil. Otelde açık büfe veya set menü olarak sunuluyor. (Tüm içecekler ekstra.)
Konaklama: Gaziantep / Grand Veliç
Mola Tesisleri: Otoban yol tesisleri
Rota: Hatay- Nurdağı (100 km) Nurdağı-Gaziantep (100 km)
Toplam 200 km

4.Gün Gaziantep Mozaik Müzesi, Eski Çarşılar, Birecik, Halfeti Tekne Turu (Ekstra), Rum Kale, Adıyaman Otelimizde kahvaltı yaptıktan sonra Gaziantep Mozaik Müzesi’ne hareket ediyoruz. Yurt dışına kaçırılan parçaları geri getirilerek tamamlanan “Çingene Kızı” mozaiği başta olmak üzere Zeugma Antik Kenti’nden çıkarılan ve dünyanın en zengin mozaik koleksiyonunun sergilendiği müzeyi gezdikten sonra yolculuğumuz meşhur Gaziantep mutfağını tanımak için verilen öğle yemeği molası devam ediyor.
Yemek sonrası Tarihi Bakırcılar Çarşısı’na geçiyoruz. Arzu eden misafirlerimiz, verilen serbest zamanda bu unutulmaya yüz tutmuş bakır işlerinden, deri yemenilerden, ipek Antep işlerinden satın alabilir. Alışveriş için tarihi çarşılardaki yaya gezimiz devam ediyor. Bir sonraki durağımız olan Tütün Hanı’na geçerek, Antep'in simgelerinden Tahmis Kahvesi’ne ulaşıyoruz. Dileyenler kapalı bölümünde, dileyenler açık bölümünde oturabilirler. Burada içilen kahvelerin ardından Almacılar Çarşısı’nda verilen serbest zamanda salça, kuru biber, baharat, Antep fıstığı ve baklava alışverişlerinizi yapabilirsiniz. Unutmayın “kargo yapılır” ibaresi olan dükkanlar aldıklarınızı kargo ile evinize kadar yolluyor. Gaziantep gezimiz Pişirici Kasteli’nde son buluyor. 1282 yılında yapılan bu muhteşem yapıyı gezip, eski yeraltı su dağıtım şebekelerinin insan eliyle açılmış kanalları (Livaslar’ı) gördükten sonra Birecik’e hareket ediyoruz.
Yaklaşık bir saatlik otobüs yolculuğu sonrası “Karagül” anlamına gelen Halfeti’ye varıyoruz. Burada teknemize binerek Birecik Barajı’nın sular altında bıraktığı, sadece minaresinin sular içinden görülebildiği Savaşan Köyü ve Rumkale’ye hareket ediyoruz. Karayolu bulunmayan Rumkale’yi tekne ile gezdikten sonra tekrar iskeleye dönüyoruz. Belirlenen saatte aracımız ile buluşarak Yaylak yolu üzerinden iki saatlik keyifli otobüs yolculuğu ile Adıyaman’a varıyoruz. Otelde alınan akşam yemeği sonrası erkenden odalarımıza geçerek istirahat ediyoruz.

Haleti Tekne Turu: Kişi başı 15 TL

Kahvaltı: Tur ücretine dahil otelde açık büfe
Öğlen yemeği: Gaziantep Kebaphan’da serbest olarak alınıyor. Menü fiyatları geçerlidir.
Akşam yemeği: Tur ücretine dahildir. Otelde açık büfe veya set menü olarak sunuluyor. (Tüm içecekler ekstra.)
Konaklama: Adıyaman Grand İsiyas Otel
Mola Tesisleri: Otoban yol tesisleri
Rota: Gaziantep- Halfeti (100 Km) Halfeti- Yaylak (60Km) Yaylak-Adıyaman(60Km) Toplam 220 Km
5.GÜN Nemrut, Karakuş Tümülüsü, Cendere Köprüsü, Arsemia Antik Kenti, Göbeklitepe, Balıklı Göl, Hz. İbrahim’in Makamı, Ayn-ı Zeliha Gölü, Sıra Gecesi (Ekstra) Dikkat: Saat 02.30’da otel önünde bizleri bekleyen minibüslere binerek 2150 metre yüksekliğindeki Nemrut Dağı’na çıkıyoruz. Kommagene Kralı 1. Antiochos’un inşa ettirdiği doğu terasına geçerek, 10 metre yüksekliğindeki dev tanrı heykelleri ile güneşin doğuşunu seyrediyoruz. Krallığın gökyüzü hakimiyetini temsilen kartal, yeryüzü hakimiyetini temsilen aslan, Kommagene Kralı I. Antiochos, Zeus, Apollon ve Herakles heykellerini gördükten sonra 180 metrelik tören yolunu kuzey terası üzerinden takip ederek batı terasına geliyoruz. Tahtlarında oturan dev tanrı heykelleri, Kommagene Kralı I. Antiochos'un heykeli ve tanrılarla tokalaşma kabartmaları ve meşhur aslan horoskop kabartmasını gördükten sonra, 150 metre çapında 50 metre yüksekliğe sahip tümülüsten aşağı inerek minibüslerimize biniyoruz. 1987 Yılında UNESCO Dünya Mirasları Listesine giren Nemrut Dağı’ndaki gezimizi Arsemia Antik Kenti ile sürdürüyoruz. Antiocos’un atası Arsames tarafından kurulan antik şehirde kral Mithridates’in mezarı, su sarnıcı ve Antiochus ile Herkül’ün betimlendiği kabartmayı gördükten sonra bir sonraki durağımız olan Cendere Köprüsü’ne hareket ediyoruz.
Roma İmparatoru Septimius Severus tarafından Flavia Firma’ya (16. Roma lejyonu) yaptırılmış olan köprüyü gördükten sonra MÖ 36-38 yılları arasında inşa edilmiş olan Karakuş Tümülüsü’ne hareket ediyoruz. Anıt mezar, üzerinde bulunan kartal heykelinden ismini alan, Kral Antiacos Theos’un karısı İsiyas, Kızları Antiochis, leodike ve Torunu Aka’nın gömülü olduğu tümülüsü gördükten sonra otelimize dönüyoruz.
Otelimizde kahvaltı yaptıktan sonra kısa bir dinlenme sonrası rehberimizin belirleyeceği saatte otelimizden ayrılarak Atatürk Barajı’na hareket ediyoruz. Barajı gezdikten sonra bir saatlik keyifli otobüs yolculuğu ile Şanlıurfa’ya varıyoruz. Şanlıurfa’da ilk durağımız son yılların en önemli arkeolojik keşiflerinden biri kabul edilen ve halen kazıların sürmekte olduğu Göbeklitepe olacak. Göbeklitepe kazı alanının çevresine yapılan seyir terasında tam tur yürürken, Neolitik Çağ’ın ilk örneği sayılan açık hava tapınağı hakkında rehberimiz anlatımları ile gezimize ayrı bir tat katacak. Daha sonra Dilek Ağacı’na çıkarak eşsiz manzarayı seyrederken dileklerimizi tutarak, aracımıza geçiyoruz. Şanlıurfa şehir merkezine hareket ediyoruz. Mevlid-i Halil (Dergah) Camii ve Mağarası, (Hz. İbrahim Peygamber’in Doğduğu Kutsal Mağara), Rızvaniye Camii, Hz. İbrahim Makamını, Ayn-ı Zeliha Gölü’nü (Anzılha Gölü) ve Halil ür-Rahman Camii, Balıklı Göl’ü gördükten sonra dileyenler rehberimiz eşliğinde Hüseyniye Çarşılarını (Bakırcılar Çarşısı) Kazzaz Pazarı,(Bedesten) ve Kapalıçarşı içindeki Gümrükhan’a yürüyebilirler. Halen aktif olan handa dileyen misafirlerimiz otantik kafelerde oturarak hanın keyfini çıkarabilirler, dileyenler ise alışveriş yapabilirler. Belirlenen saatte otelimize varıyoruz. Kısa dinlenme molası sonrası isteyenler yörenin kültürünü ve mutfağını yansıtan Sıra Gecesi’ne (Ekstra) katılabilirler.

Kahvaltı: Tur ücretine dahildir, otelde açık büfe olarak alınıyor.
Öğlen yemeği: Şanlıurfa’da Çulcuoğlu Restoran’da menüden seçmeli serbest olarak alınıyor.
Akşam yemeği: Dikkat Bu gece akşam yemeği ücrete dahil olmayıp ekstradır.
Konaklama: Şanlıurfa / Nevali Otel
Mola Tesisleri: Yol tesisleri
Yemekli Sıra Gecesi: Çardaklı Restoran Kişi Başı 75 TL Başlangıç 20.00- Bitiş 22.30 yöresel eğlence ekibi, İçli köfte, lahmacun, karışık kebap, bostana, çiğ köfte, şıllık tatlısı, çay, mırra, ayran.
Otelde ya da dışarıda ayrı restoranda olabilir.
Rota: Adıyaman Harran (150 km) Toplam 150 km
6.GÜN Harran, Ulu Cami, Rasathane, Harran Kümbet Evleri, Viranşehir, Mardin Merkez Gezisi Gezimizin altıncı gününde otelde yapılan kahvaltı sonrası aracımız ile Harran’a hareket ediyoruz. Tevrat, İncil ve Kuran’da adı geçen tek kent olan Harran’a varıyoruz. İlk olarak panorama noktasından dünyanın ilk üniversitesi olarak kabul edilen Harran Üniversitesi, Ulu Cami, Rasathane ve Şehir Surlarını görüyoruz. Keyifli yürüyüş sonrası, geleneksel Harran mimarisi olan Kümbet Evlerinde yöresel kıyafetler giyerek mırra içip yorgunluk atıyoruz. Rehberimizin verdiği hareket saatinde adını Akatça’da “Seyahat ve Kervan” anlamına gelen “Harranu” sözcüğünden aldığı düşünülen Harran’dan Mardin’e hareket ediyoruz.
Lüks ETS otobüsleri ile yapılan keyifli yolculuk sonrası Viranşehir üzerinden vardığımız Mardin Eski Şehir Meydanı’nda aracımızdan inerek yaya olarak Mardin gezimize başlıyoruz. Milattan Önce 4000’lerden başlatarak, onlarca kez farklı kavimler tarafından kuşatılmış, işgal edilmiş ama aynı temellerle korunmuş olan Mardin’de farklı kültürlerinin yıllar içinde oluşturduğu mimari sentezi yaya olarak keşfe başlıyoruz. Yürüyüşümüz sırasında zaman zaman ana caddeyi, bazen dar sokakları ve abbaraları kullanacağız. Ama önce öğle yemeği için Mardin merkezde serbest zaman veriyoruz. Rehberimizin belirleyeceği saatte sırasıyla Meryemana Kilisesi ve Patrikhane (Mardin Arkeoloji ve Etnografya Müzesi), Abdüllatif Camii, Gazi Paşa İlk Öğretim Okulu, PTT Binası, Zinciriye Medresesi, Şehidiye Camii, Sabancı Mardin Kent Tarihi Müzesi’ni (eski askeriye) gördükten sonra otelimize gelerek yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Kahvaltı: Tur ücretine dahildir, otelde açık büfe olarak alınıyor.
Öğlen yemeği: Kebapçı Yusuf’ta serbest olarak alınıyor. Menü fiyatları geçerlidir.
Akşam yemeği: Tur ücretine dahildir. Otelde açık büfe veya set menü olarak sunuluyor. (Tüm içecekler ekstra.)
Konaklama: Tarihi Mardin Merkez: Kaya Ninova, Artuklu Kervansaray ya da Osmanlı Konağı
Mola Tesisleri: Viranşehir Yol Üstü Tesis Molası
Rota: Şanlıurfa – Harran (50 km) Harran – Viranşehir (150 km) Viranşehir – Mardin (100 km) Toplam 545 km

7.GÜN Mardin Kasımiye Medresesi, Deyrulzaferan Manastırı, Dara Antik Kenti, Nusaybin, Beyaz Su Mardin’de güne merhaba dedikten sonra otelde kahvaltımızı yapıyoruz. Bu güzel Mardin sabahında ilk durağımız Deyrulzaferan Manastırı olacak. MS 5. yüzyılda inşa edilen 1932’ye kadar 640 yıl boyunca Süryani Ortodoks patriklerinin merkezi olan bu abidevi yapının hikayelerini Süryani rahiplerinden dinleyeceğiz. Güzel gezimizin ardından belirlenen saatte aracımız ile Kasımiye Medresesi’ne hareket edeceğiz.
Yapımına Artuklu Dönemi’nde başlanan ve Akkoyunlu Hükümdarı Cihangiroğlu Kasım Padişah döneminde 1457-1502 yıllarında tamamlanmış olan Kasımiye Medresesi’nin avlusunda rehberlerimizin yapacağı anlatım sonrası kısa bir mola veriyoruz. Bu güzel yapı ile vedalaştıktan sonra öğle yemeği için Mardin’de serbest zaman veriyoruz.
Öğle yemeğinden sonra, ilk durağımız Dara Antik Kenti. Taş ocakları ve mezarlık gezimiz sonrası Mardin’deki en muhteşem yapıyı görmeye gidiyoruz. Dara Su Sarnıcı’nın tabanına merdiven ile indikten sonra yapının boyutlarına ve heybetine hayran kalacaksınız.
Dara gezimizi tamamladıktan sonra Nusaybin’e (Nisibis) hareket ediyoruz. Arapların, ”Cezire” ismini verdikleri Kuzey Mezopotamya içindeki yolculuğumuz devam ediyor. Diyar-ı Bekr (Diyarbakır), Diyar-ı Mudar (Harran) Diyar- Rabia (Nusaybin), bölgelerinden oluşan bu coğrafyanın en büyük arkeolojik sit alanı olan Çağ Çağ Vadisi’ne geliyoruz. Sırtını Tur Abdin’e (Esirler/Kullar Dağı) dayamış olan Nusaybin’de yapılan panoramik gezi sonrası Zeynel Abidin Cami ve Külliyesi’nde araçlarımızdan inerek gezimize başlıyoruz.
Hz. Muhammed’in 13. kuşaktan torunları olan Zeynel Abidin ve onun kız kardeşi Sitti Zeynep türbelerini ziyaret ettikten sonra cami, minare, şadırvan, medrese odaları, mezarlık alanı ve yeni abdesthane yapılarından müteşekkil olan küllüye gezimizi bitiriyoruz. Yaya olarak yaklaşık 100 metre yürüdükten sonra Mor Yakup Kilisesi’ne varıyoruz.
MS 313 yılında Nusaybin Katedrali’ne ait vaftizhane binası olarak inşa edilen ancak katedralin ve diğer yapıların yıkılmasıyla kiliseye düştürülen Mor Yakup Kilisesi’ni gezdikten sonra otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Kahvaltı: Tur ücretine dahildir, otelde açık büfe olarak alınıyor.
Öğlen yemeği: Beyaz Su’da serbest olarak alınıyor. Menü fiyatları geçerlidir.
Akşam yemeği: Tur ücretine dahildir. Otelde açık büfe veya set menü olarak sunuluyor. (Tüm içecekler ekstra.)
Konaklama: Tarihi Mardin Merkez: Kaya Ninova, Artuklu Kervansaray ya da Osmanlı Konağı
Mola Tesisleri: Nusaybin Yol Üstü Tesis Molası
Rota: Mardin-Nusaybin(90 km) Nusaybin- Beyazsu (25 km)Beyazsu- Mardin (115 km) Toplam: 230 km
8.GÜN Mardin,Midyat,Mor Gabriel Manastırı, Hasankeyf, Diyarbakır, Surlar, Diyarbakır Ulu Camii Bu sabah daMardin’de güne merhaba dedikten sonra otelde yapılan kahvaltı sonrası Midyat’a hareket ediyoruz. Dillere destan telkârilerin imal edildiği ve satıldığı dükkanlarda serbest zaman verdikten sonra “Sıla” dizisinin çekildiği Midyat Konukevi`ni gezmeye başlıyoruz. Üç katlı konağın taş işçiliği gerçekten büyüleyici. Ama gerçek güzellikler terasa çıktığınızda karşınıza çıkacak. Panoramik Midyat manzarasına doyamayacaksınız. Manzaranın tadını çıkartıp yorgunluk kahvelerimizi içtikten sonra Metropolitlik merkezi ve bölgenin en büyük manastırı olan Mor Gabriel Manastırını ziyaret edeceğiz. Gezimiz sonrasında Hasankeyf’e doğru yola çıkıyoruz.
Hasankeyf’te ilk durağımız olan, Ilısu Barajı’nın suları atında kalmaktan kurtarılan yapıların sergilendiği Yeni Kültürel Park Alanı’na varıyoruz. Burada İmam Abdullah Türbesi, Eyyubi (Kızlar) Camisi, Zeynel Bey Türbesi, El Rızık Camisi minaresi, Sultan Süleyman Camisi minaresi ve Mevlana Camisi gezilerimizden sonra Batman merkezde serbest öğle yemeği molası veriyoruz.
Rehberimizin belirlediği saatte Bismil üzerinden Diyarbakır’a geçiyoruz. Gezimize ilk olarak 5.700 m uzunluğunda olan Diyarbakır surlarından başlıyoruz. Panoramik olarak otobüsümüz ile Dağ Kapısını (Harput Kapısı), Urfa Kapısını (Rum veya Halep Kapısı), Mardin Kapısını (Tel Kapı), son olarak da Yeni Kapı (Sat ya da Dicle) kapılarını gördükten sonra Diyarbakır Ulu Camii’ne varıyoruz.
Yapım tarihi tam olarak bilinmeyen ancak Anadolu’nun en eski camilerinden olan Diyarbakır Ulu Camii’ni gezmeye başlıyoruz. Müslümanlar tarafından 5. Harem-i Şerif (Mukaddes Mabed) kabul edilen cami gezimizi tamamladıktan sonra otobüsümüze binerek Diyarbakır Havaalanı’na hareket ediyoruz. Rehber ve kaptan ile vedalaştıktan sonra Anadolujet TK7215 Tarifeli seferi ile Saat 20.30’da Sabiha Gökçen Havalimanı’na hareket ediyoruz.

Kahvaltı: Tur ücretine dahildir, otelde açık büfe olarak alınıyor.
Öğlen yemeği: Batman’da serbest olarak alınıyor. (Menü ve fiyat bilgisi genel şartlar kısmında belirtilmiştir.)
Mola Tesisleri: Bismil Yol Üstü Tesis Molası
Rota: Mardin-Savur (50 km), Savur–Midyat (50 km) Midyat–Hasankeyf (50 km), Hasankeyf–Diyarbakır (80 km) Toplam: 230 km

DİKKAT: Tur sirküsü yayımlandığı 17.07.2019 tarihinde geçerlidir. Aynı tura ait, daha sonraki bir tarihte yayımlanacak tur sirküsü bir öncekini geçersiz kılar. Tur fiyatlarına hizmet bedeli dahildir.
Tur programını yazdır
Tur programını yazdır
Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız. X