Filtreleme Seçenekleri
  • Sırala
  • Filtre
Tur tipi
Dönem
Haziran'19
Aralık'19
Kalkış yeri

Frigya Turları

Toplam 1 tur bulundu, filtrelerinize uygun 1 adedi gösteriliyor.
Kriterlerinize uyan tüm turlar için kişi başı başlangıç fiyatları
Eskisehir & Odunpazari
432,25 TL
389,03 TL 'den itibaren
22 Haziran 2019-28 Aralık 2019 arası tarihlerde, 1 gece YP konaklama
Hemen Satın Al
Bu bölgede Eskişehir Turu, Kütahya Turu ve Afyon Turu yapılıyor. Farklı şehirlerde yeni kültür hazineleri ile karşılaşacağınız gezi boyunca Aizonai Antik Kenti ve Zeus Tapınağı gibi tarihe iz bırakmış yapıları görecek Evliya Çelebi Müzesi ve Cumhuriyet Müzesi tarafından sergilenen eserleri yakından inceleyebileceksiniz.

İlgili olabilecek diğer tur sayfalarımız

Efsanelerin gerçek olduğu diyarlara unutulmaz yolculuk...
Frig Kralı Gordios, tahtına varis bırakmadan ölür. Ülkenin ileri gelenleri toplanır ve kahinlerden yardım ister. Kehanete göre Gordion'a iki boğanın çektiği ilk arabayı sürerek giren kral olacaktır. 17 yaşında Telmesos'tan gelen Midas böylece kral olur.
Apollon ve Pan arasında yapılacak bir çalgı yarışmasında, Midas yargıçlardan biri olarak seçilir ve oyunu Pan'a verir. Tanrı Apollon çok kızar, "Güzel müziği ayırt edemeyene, eşekkulağı yakışır" diyerek Midas'ın kulaklarını eşekkulağına dönüştürür. Midas bir süre, tanrının armağanlarını koca bir külah içinde saklar ta ki berberi görünceye dek... Daha sonra Midas, gül bahçesinde uyuyakalan şarap tanrısı Dionisos'un yoldaşı Satir'i on gün on gece sarayında ağırlar ve bundan etkilenen Dionisos, kralın bir dileğini gerçekleştireceğini söyler. Midas da her dokunduğunun altına dönüşmesini diler.
Yemek bile yiyemez hale gelince, Midas'a acıyan Dionisos, krala Paktalos Irmağı'nda yıkanmasını söyler. Midas kurtulur, bu ırmakta bulunan altın parçacıkları da bu efsaneye bağlanır.
444 0 387   |      Şimdi Arayın
Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız. X