Filtreleme Seçenekleri
  • Sırala
  • Filtre

Edirne Turları

Aradığınız kriterlere uygun sonuç bulunamamıştır!
Yeni bir arama yapabilirsiniz
Türkiye’nin serhat şehirlerinden Edirne, tarihiyle ve doğal güzellikleriyle `Şehirlerin Sultanı’ unvanını almıştır. Osmanlı İmparatorluğu’na ev sahipliği yapmış Edirne, mimari eserleriyle de hayran bıraktırır. Üç Şerefeli Camii, Selimiye Camii, Arasta Çarşısı gibi noktalar göreceğimiz yerler arasında.

İlgili olabilecek diğer tur sayfalarımız

Şehirlerin sultanı, sultanların şehri Edirne…
Yıllar boyunca Osmanlı’ya başkentlik yapmış olan şehir, Mimar Sinan’ın “Ustalık eserimdir.” dediği Selimiye Camii’ne ev sahipliği yapıyor.
Edirne’nin sarayları, camileri, dini kompleksleri, köprüleri, nehirleri, eski pazar yerleri ve kervansarayları meşhurdur. Şehir bir açık hava müzesi gibidir. Bu şehre usta bir elin değdiğini ilk bakışta anlarsınız. Bulgaristan ve Yunanistan’a sınır olan şehir Türkiye’nin Avrupa’ya açılan kapısıdır. Selimiye Camii, Arasta Çarşısı, Üç Şerefeli Camii, Ulu Camii mutlaka görülmesi gereken yerler arasında. Edirne’nin dillere destan yemeklerini es geçmek olmaz. Edirne’ye gitmişken meşhur ciğerinden yemeden dönmemenizi tavsiye ederiz.
444 0 387   |      Şimdi Arayın
Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız. X