Butik Karadeniz, Anadolujet, Sabiha Gökçen Havalimanı

İstanbul - 4 gece otel konaklaması

Sevdiklerinizle Paylaşın

Beğendiklerime Ekle
Bu sayfayı
arkadaşınızla da
paylaşabilirsiniz
kapat X
2.675,70 TL 1.739,21 TL den itibaren
*Sınırlı kontenjan için başlangıç fiyatlarıdır.
BU TURU ONLINE SATIN ALIN | Kalkış tarihini seçin, uçuş planı ve müsaitliği görüntüleyin, satın alın
Kalkış tarihi tercihiniz
Ücrete Dâhil Olanlar
  Satın aldığınız turu Zorunlu Seyahat Sigortası Poliçesi ile güven altına alıyoruz.
  Ayrıca; gezi süresince Mapfre Sigorta güvencesi ile ücretsiz olarak sağlık sigortası hizmeti sağlıyoruz.

  Akçaabat, Trabzon, Ayasofya, Atatürk Köşkü, Gümüşçüler, Zigana Geçidi, Hamsi Köy, Sümela Manastırı, Sürmene, Uzungöl, Çamlıhemşin, Fırtına Vadisi, Ayder Yaylası, Galer Düzü, Kalegon, Gelintülü Şelalesi, Batum, Orta Camii, Şehir Parkı, Avrupa Meydanı, Medea Anıtı, Gönye Kalesi, Batum Botanik Bahçesi, Artvin, Borçka

  -----------------------------------------------------------------------------------------------

  Turizm Bakanlığı’ndan kokartlı profesyonel rehberler eşliğinde gezi, Otellerde 3 gece Y.P, 1 Gece Oda Kahvaltı konaklama,
  4 sabah kahvaltısı ve 3 akşam yemeği,
  Lüks otobüsler ile ulaşım,
  Çevre gezileri,
  Etstur ikramları
  Anadolujet Sabiha Gökçen - Trabzon Gidiş Uçak Bileti
  Anadolujet Trabzon - Sabiha Gökçen Dönüş Uçak Bileti
Tur Programı
1.GÜN Sabiha Gökçen Havalimanı, Trabzon Havalimanı, Maçka, Altındere Milli Parkı, Sümela Manastırı, Zigana Geçidi, Hamsiköy, Trabzon, Atatürk Köşkü, Ayasofya, Gümüş Atölyesi, Sarp Sınır Kapısı, Gürcistan / Batum Gezimizin ilk günü Sabiha Gökçen Havalimanından Anadolujet Havayollarının saat 07.05 TK7422 uçuş kodlu Trabzon uçuşunu gerçekleştiriyoruz. Trabzon Havalimanı’nda rehber ve kaptanımız ile buluşmamızın ardından ilk olarak Karadeniz denilince ilk akla gelen 1650 m yükseklikteki Karadağ'ın eteklerinde yer alan Sümela Manastırı’na ulaşmak üzere Altındere Milli Parkı’na giriş yapıyoruz. Karadeniz Rumları arasında anlatılan bir efsaneye göre Atinalı Barnabas ile Sophronios adlı iki keşiş aynı rüyayı görmüşler. Rüyalarında gördükleri yerde MS 365-395 tarihleri arasında kiliseyi kurmuşlar. Manastırın ilk olarak Anadolu’da sıkça rastlanılan Kapadokya kiliseleri tarzında inşa edildiği sanılıyor. Kilisenin ilk kuruluşu ile manastır haline dönüşümü arasındaki bin yıllık dönem hakkında fazla bir şey bilinmiyor. TC Hükümeti izni ile 2010 yılından itibaren her yıl 15 Ağustos tarihinde Fener Rum Patriği Dimitri Bartholomeos Meryem Ana'nın göğe yükseliş günü olarak kabul edilen ve kutsal kabul edilen töreni yapıyor. Manastır restorasyon da olduğundan vereceğimiz serbest zaman içerisinde Manastırı dışarıdan fotoğraflama şansı buluyoruz. Belirlenen saatte hareket ederek Zigana geçidinden geçip fotoğraf molası veriyoruz. Ardından Hamsiköy’ü panoramik olarak görebileceğimiz bir noktada durarak mola veriyoruz ve öğle yemeğimizi de aldıktan sonra Trabzon merkez turumuzu gerçekleştirmek üzere Türkiye’deki en güzel Atatürk Evleri’nden birisi olan Atatürk Köşkü’ne varıyoruz. Yapılan anlatım ve fotoğraf molası sonrası Kommenoslar Dönemi merkez kiliselerinden birisi olan ve şu an cami olarak kullanılan Trabzon Ayasofyası’nı ziyaret ediyoruz. Ardından Trabzon’a özgü, gümüş kazaz ve hasır işlerinin tanıtılıp satışının yapıldığı gümüş atölyesinde serbest zaman veriyoruz. Belirlenen saatte Sarp sınır kapısına hareket ediyoruz. Sınır kapısına ulaştığımız da TC Nüfus Cüzdanı ile Gürcistan sınır kapısını geçip komşu ülkede Batum’a ulaşıyoruz ve otelimize hareket ediyoruz.

NOT 1: Batum’a geçiş için lütfen Batum’a Giriş Uyarılarını inceleyiniz.

DİKKAT! AKŞAM YEMEĞİ ÜCRETE DAHİL DEĞİLDİR: BATUM KONAKLAMASINDA OTELDE AKŞAM YEMEĞİ BULUNMAMAKTADIR. MİSAFİRLERİMİZ BATUM’DA SERBEST OLARAK YEMEK YİYEBİLİRLER. REHBERİMİZ DİLEYENLER İÇİN YEMEKLİ GÜRCÜ GECESİNE REZERVASYON YAPTIRABİLİR.


*BATUM SINIR KAPISINDA YOĞUNLUK OLDUĞU TAKDİRDE, ARAÇ KUYRUĞU BEKLEMEMEK İÇİN REHBERİMİZ GRUP ONAYI İLE BATUM MERKEZE KİŞİBAŞI 20 TL EKSTRA ÜCRET İLE TRANSFER ARACI AYARLAYABİLİR

Kahvaltı: Tur ücretine dahil değildir.
Öğle Yemeği: Saadettin Usta Tesisleri / Zigana,Trabzon
Akşam Yemeği: Tur ücretine dahil değildir. Serbest olup, rehberimiz öneride bulunacaktır.
Konaklama: Batum Otelleri / Gürcistan, Batum
Rota: Trabzon – Maçka (29 km), Sümela Manastırı (19 km), Zigana Geçidi (69 km), Trabzon (75 km), Sarp Sınır Kapsısı (174 km), Batum (20km) Toplam: 386 km
2.GÜN Orta Camii, Aziz Nikola Kilisesi, Piazza, Şehir Parkı, Batum Limanı, Avrupa Meydanı, Medea Anıtı, Poseidon Anıtı, Batum Botanik Bahçesi, Gönye Kalesi, Sarp Sınır Kapısı, Rize Bezi Yapım Atölyesi Gezimizin ikinci gününde otelde alacağımız kahvaltı sonrası otobüs ile yapacağımız panoramik şehir gezisi ardından eski Batum’u yürüyerek geziyoruz. Orta Camii, Aziz Nikola Kilisesi, Piazza, Şehir Parkı, Batum Limanı, Avrupa Meydanı, Medea Anıtı ve Opera meydanındaki Poseidon anıtı gezileri ardından Batum’a yaklaşık 9 km uzaklıkta ki tarihte Sasire Keli olarak anılan ancak Rus turistler tarafından yemyeşil doğasından dolayı Yeşil Burun olarak adlandırılan Batum Botanik Bahçesine hareket ediyoruz. Burada farklı bölge ve iklimlere ait bitkileri göreceksiniz. Huzur veren yeşillik içerisinde nefis bitki kokuları, manzarası ve doğasıyla yapacağımız keyifli yürüyüş esnasında ayağınızda rahat bir ayakkabı olmasını tavsiye ediyoruz. Ardından Gürcü menüsünden oluşan öğle yemeğimizi almak üzere restoranımıza hareket ediyoruz. Yemek sonrası belirlenen saatte hareket ederek Türkiye’ye giriş yapmak üzere sınır kapısına hareket ediyoruz.Çoruh nehrini geçerek yol üzerinde panoramik olarak Gönye Kalesini gördükten sonra gümrük işlemlerinin ardından Sarp sınır kapısında aracımıza binerek Rize’ye hareket ediyoruz. Yöre insanı için hala önemini koruyan “feretiko” (Rize bezi) yapım merkezlerinden biri olan Rize Bezi Atölyesi’ne uğruyoruz. Kuman Türkleri tarafından yüzyıllarca önce Rize’ye getirilen, Hint keneviriyle; yani kendir ipiyle el dokuma tezgahların da üretilen bu kumaş türünden yapılan ürünleri gördükten sonra otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Kahvaltı: Tur ücretine dahil, otelde açık büfe olarak sunuluyor.
Öğle Yemeği: Riviera Restoran’da ekstra olarak sunulmaktadır.
Akşam Yemeği: Tur ücretine dahil. Otelde açık büfe veya set menü olarak sunuluyor (tüm içecekler ekstra).
Konaklama: Ramada Plaza Otel / Rize
Mola Tesisleri: Rezi Bezi Yapım Atölyesi
Rota: Batum – Sarp Sınır Kapısı (20 km) – Rize (93 km) Toplam: 113 km
3.GÜN Cankurtaran Geçidi, Borçka Baraj Gölü, Karagöl Milli Parkı, Artvin TUR FİYATINA DAHİL MİNİBÜSLER İLE BORÇKA KARAGÖL GEZİSİ
Gezimizin üçüncü gününde otelde alacağımız kahvaltı sonrası Hopa üzerinden Cankurtaran Geçidi’ne ulaşıyoruz. Verdiğimiz fotoğraf molasının ardından, geçidi aşarak Borçka ilçemize ulaşıyoruz. Borçka Baraj Gölü’nü gördükten sonra Karagöl Milli Parkı’na gitmek için minibüslerimize biniyoruz. Ladin, köknar ve sarıçam ormanlarının içinden geçerek, ülkemizin el değmemiş biyosfer alanlarından birisi olan Çoruh Vadisi boyunca ilerleyip hayranlık uyandıran Karagöl’e varıyoruz. Dileyen misafirlerimizle yapacağımız doğa yürüyüşümüz sonrası keyifli bir mola bizleri bekliyor. Borçka’ya dönüşümüzün ardından Çoruh nehri üzerinde kurulu ülkemizin en derin barajı olan Deriner Barajı’nı fotoğraflama imkanımız oluyor. Ardından Genya Dağı’na kurulu Artvin şehir merkezine ulaşıyoruz. Şehir merkezinde vereceğimiz serbest zaman sonrası otelimize hareket etmek üzere otobüsümüze biniyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Kahvaltı: Tur ücretine dahil, otelde açık büfe olarak sunuluyor.
Öğle Yemeği: Serbest olarak alınmaktadır.
Akşam Yemeği: Tur ücretine dahil. Otelde açık büfe veya set menü olarak sunuluyor (tüm içecekler ekstra).
Konaklama: Ramada Plaza Otel / Rize
Rota: Rize – Borçka (128 km), Artvin (35 km), Rize (161 km) Toplam: 324 km
4.GÜN Kaçkar Dağları Milli Parkı, Fırtına Vadisi, Çamlıhemşin, Ayder Yaylası, Gelintülü Şelalesi, Kalegon / Dileyene Ekstra Zilkale Gezisi ya da Rafting Gezimizin dördüncü gününde otelde alınan kahvaltı sonrası Kaçkar Dağları Milli Parkı’na gitmek üzere Çamlıhemşin’e hareket ediyoruz. Ayder Yaylası, Gelin Tülü Şelalesi, Galer Düzü ve Kalegon'u gördükten sonra Ayder’de doğa ile iç içe yeterli serbest vakit veriyoruz. Ardından serbest öğle yemeğimizi alacağımız restoran’a hareket ediyoruz. Mola sonrası dileyen misafirlerimiz ekstra turlarımıza katılabilirler.

1.Seçenek Serbest Zaman Süresince Ekstra Zil Kale Gezisi Kişi Başı 50 TL: Ayder’de bizleri bekleyen minibüslerimize binerek Çamlıhemşin’e iniyoruz. Fırtına Vadisi’ni oluşturan iki koldan Büyükdere boyunca ilerleyerek ekosistemdeki endemik bitkilerin ve soyları tükenmekte olan hayvanların ana yaşam yeri olan Fırtına Vadisi boyunca ilerleyerek Cenevizlilerden kalma tek kemerli köprüleri yol boyunca görüyor ve günümüze kadar en iyi durumda gelen Çinçiva Köprüsü’nü görüp fotoğraflıyoruz. Karadeniz'in otantik köyü Şenyuva’da vereceğimiz mola sonrası Zilkale’ye ulaşacağız. Zilkale’nin görülmesi sonrası fotoğraf çekerek kısa bir doğa yürüyüşü yapacağız. Dünyanın en önemli 30 doğal yaşam alanından biri olan bu bölgedeki gezimizin ardından geriye dönerek otobüsümüze ulaşıyoruz.

2.Seçenek Serbest Zaman Süresince Ekstra Rafting Kişi Başı 65 TL: Ayder’de bizleri bekleyen minibüslerimize binerek Çamlıhemşin’e iniyoruz. Oradan da Çamlıhemşin Doğa Rafting Kulübü’ne varıyoruz. Hafif parkurda rafting yaptıktan sonra otobüsümüz ile buluşuyoruz.

Belirlenen saatte otobüsümüze binerek Fırtına Vadisinden çıkış yapıyor ve otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Kahvaltı: Tur ücretine dahil, otelde açık büfe olarak sunuluyor.
Öğle Yemeği: Ekstra olarak sunulmaktadır.
Akşam Yemeği: Tur ücretine dahil. Otelde açık büfe veya set menü olarak sunuluyor (tüm içecekler ekstra).
Konaklama: Sümela Otel / Trabzon, Maçka
Rota: Rize - Çamlıhemşin (99 km), Ayder (30 km), Rize (129 km) Toplam: 258 km
5.GÜN Of, Çaykara, Uzungöl, Sürmene, Bıçak Alışverişi, Trabzon, Akçaabat, Trabzon Havalimanı, İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı Gezimizin beşinci gününde otelde alınan kahvaltı sonrası Karadeniz’in simgesi haline gelen Uzungöl’e hareket ediyoruz. Of’tan geçerek Solaklı Vadisi’ne sapıyoruz. Çaykara’dan (Katahor) geçerek Uzungöl'e (Saraho) varıyoruz. Akşam saatlerine kadar vakit geçireceğimiz Uzungöl’de vereceğimiz serbest zaman da dileyen misafirlerimiz ekstra yayla turumuza katılabilirler.

Yüksek Yayla Gezisi Lustra ve Karester Yaylaları (Ekstra 50 TL)

Dileyen misafirlerimiz Uzungöl’de verilen serbest zamanda yüksek yayla gezisi yapabilirler. Muhteşem orman manzarası eşliğinde Karadeniz’in 30 ağaç çeşidinin yetiştiği bölgeyi keşfetmek için bizi bekleyen minibüslerimize binerek yüksek yaylalara doğru çıkmaya başlıyoruz. Lustra Yaylası ve Karester yaylasında Uzungöl’ü en yüksekten fotoğraflama şansı buluyoruz. Yayla gezisi boyunca Karadeniz’in muhteşem doğasına bir kere daha hayran kalacak; belki de kendinizi özellikle bahar aylarında daha çok karşılaştığımız bulut denizi manzarasında bulutların üzerinde bulacaksınız.

NOT 1: Yüksek yaylanın hava koşulları (sis vb.) yüzünden gezilemeyecek olması ihtimalinde Uzungöl’de farklı bir yüksek yayla gezisi gerçekleştirilecektir.

Belirlenen saatte Trabzon’a gitmek üzere hareket ediyoruz. Yol güzergahımız üzerinde Sürmene’ye geldiğimiz de meşhur bıçaklarından almak isteyenler için kısa bir mola veriyoruz. Havalimanına gitmeden önce ekstra olarak alacağımız akşam yemeği için meşhur Akçaabat köftesinin tadına bakabileceğiniz Nihat Usta Restoran’a hareket ediyoruz. Yemek molası sonrası Trabzon Havalimanına hareket ediyoruz. C/in işlemleri sonrası Anadolujet Havayollarının saat 21.35 TK7435 sefer sayılı uçuşu ile İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanına ulaşıyoruz.

Kahvaltı: Tur ücretine dahil, otelde açık büfe olarak sunuluyor.
Öğle Yemeği: İnankardeşler Restoran’da ekstra olarak sunulmaktadır.
Konaklama: Bugün otel konaklaması bulunmamaktadır.
Akşam Yemeği: Nihat Usta Restoran’da ekstra olarak sunulmaktadır.
Mola Tesisleri: Sürdövbısa Bıçakları
Rota: Rize – Uzungöl (71 km), Sürmene (57 km), Trabzon (44 km) Toplam: 172 km
NOT BATUM UYARILAR *Gürcistan’a ağrı kesiciler başta olmak üzere ilaç sokmak kesinlikle yasaktır. Konu ile ilgili detaylı bilgiyi rehberlerimizden alabilirsiniz.
*Gürcistan hükümeti 10 yılı aşmış, soğuk damgası belli olmayan, eski, deforme olmuş, kenarları bozulmuş olan kimlik ile giriş yapmayı kabul etmemektedir.
*Nüfus cüzdanı ile Gürcistan’a seyahat edecek 18 yaşından küçük vatandaşlarımız, Gümrük Bakanlığı mevzuatı uyarınca anne ve babalarının nezaretinde veya anne ve babaların birlikte nezaretinde veya yanlarında bulunmayan anne ve babasının yazılı resmi (noterden alınacak) muvafakatini ibraz etmek sureti ile Türkiye’den çıkış işlemi yapabilecektir.
* 6 yaş üzeri çocukların kimliğinde fotoğraf olması gereklidir.
*Yurt dışından Türkiye’ye pasaportla giriş yapmış olan yabancı misafirlerin Gürcistan’a gidip Türkiye’ye dönebilmesi için Türkiye’ye çoklu (multiple) vize girişi almış olmaları gerekir. Ayrıca Gürcistan’ın pasaport ya da kimliklerin ait olduğu ülkelere olan vize protokolüne göre vizeli – vizesiz geçiş sağlanacaktır.
*KKTC vatandaşlarının Türkiye’ye giriş yaparken TC kimliklerini kullanarak girmeleri doğrultusunda Gürcistan’a TC kimlikleri ile girebileceklerdir. Avrupa Birliği pasaportuyla Türkiye’ye giriş yapan KKTC vatandaşları da Türkiye’ye dönebilmek için çoklu (multiple) vize almış olmaları gerekir.
*30.000 Lari veya üzerindeki meblağa tekabül eden Türk lirası / döviz / altın vb bulundurmaları halinde, Gürcistan Gümrük memurlarına sözlü ya da yazılı olarak paralarını beyan etmeleri gerekir. Beyan edilmeyen paraya Gürcistan mevzuatınca el konmaktadır.
*Batum’a geçişte Sarp Sınır Kapısında yoğunluk yaşanabilir. Grubun çoğunluğunun isteği doğrultusunda tur rehberi alternatif gezi düzenleyebilir.
*Sınır Kapısında görevli Türk ya da Gürcistan pasaport polislerinin sizi ilgili ülkeye sokmama, çıkarmama yetkileri vardır. Her ne sebepten olursa olsun yurt dışına çıkamama durumundan Etstur sorumlu tutulamaz. Maddi manevi tüm sorumluluk yolcuya aittir. Tur programında Gürcistan’da otelde konaklamalar var ise, bu konaklama bedelleri iade edilemez. İlerleyen günlerde tur ile buluşmak için Türkiye’de yapılacak olan konaklama ve ulaşım bedeli misafire aittir. Günübirlik Gürcistan gezilerinde geçemeyen misafirler otobüsün dönüş güzergahı üzerinde bir noktada yine kendisi bekleyebilir ya da kendi imkanları ile konaklama yapılacak otele geçiş yapabilir.
* Türk vatandaşı olmayan ya da çifte vatandaşlığı olup da diğer ülke pasaportunu kullanarak tura katılacak olan misafirlerimizin; seyahat edilecek ülkenin, kullanacakları pasaporta uyguladığı vize prosedürünü ilgili konsolosluklara bizzat danışmaları gerekmektedir, aksi halde doğacak sonuçlardan Etstur sorumlu tutulamaz.
*Sınır kapısında mağduriyet yaşanmaması için, tura katılmadan önce ilgili emniyet müdürlüğüne danışarak izin gerekip gerekmediği hakkında bilgi alınız.
DİKKAT: Tur sirküsü yayımlandığı 20.06.2019 tarihinde geçerlidir. Aynı tura ait, daha sonraki bir tarihte yayımlanacak tur sirküsü bir öncekini geçersiz kılar. Tur fiyatlarına hizmet bedeli dahildir.
Tur programını yazdır
Tur programını yazdır
Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız. X