Butik Kapadokya Kış Anadolujet 2 gece

İstanbul - Sabiha Gökçen Kayseri gidiş -Nevşehir dönüş

Sevdiklerinizle Paylaşın

Beğendiklerime Ekle
Bu sayfayı
arkadaşınızla da
paylaşabilirsiniz
kapat X
1.243,35 TL 1.119,02 TL den itibaren
*Sınırlı kontenjan için başlangıç fiyatlarıdır.
BU TURU ONLINE SATIN ALIN | Kalkış tarihini seçin, uçuş planı ve müsaitliği görüntüleyin, satın alın
Kalkış tarihi tercihiniz
Ücrete Dâhil Olanlar
  Satın aldığınız turu Zorunlu Seyahat Sigortası Poliçesi ile güven altına alıyoruz.
  Ayrıca; gezi süresince Mapfre Sigorta güvencesi ile ücretsiz olarak sağlık sigortası hizmeti sağlıyoruz.

  Cennetten tarihe, masaldan gerçeğe. Güzel atlar ülkesi Kapadokya… Hacı Bektaş, Ihlara Vadisi,Derin Kuyu Yer altı Şehri,Asmalı Konak, Göreme Açık Hava Müzesi,Kayseri

  Turizm Bakanlığı’ndan kokartlı profesyonel rehberler eşliğinde gezi, Otellerde 2 gece Y.P. konaklama, 2 sabah kahvaltısı ve 2 akşam yemeği,Lüks otobüsler ile ulaşım,Çevre gezileri,Etstur ikramları, Gezi bedeli,Anadolujet Sabiha Gökçen - Nevşehir gidiş Kayseri-Sabiha gökçen dönüş uçak bileti (Dönemlere göre gidiş Kayseri, dönüş Nevşehir olarak değişiklik gösterebilir.)

  Müze & Ören Yeri Girişleri;

  Tur ücretimize müze & ören yeri girişleri dahil değildir. Dileyen misafirlerimiz gezmek istediği müzenin gişesinden bilet alarak gezebilir. Misafirlerimize ilk noktadan ''Müze Kart'' almaları tavsiye edilir.

Tur Programı
1.GÜN CUMA/ Sabiha Gökçen Hava Alanı, Anadolujet, Kayseri Hava Alanı, Kayseri, Döner kümbet, Gevser Nesibe Hatun Şifahane’si, Kümbeti, Kapadokya tarifeli seferi ile saat 07:20’te Kayseri Hava Limanı’na uçuyoruz. Kayseri Hava alanında bizleri karşılayan rehber ve aracımız ile buluştuktan sonra Kayseri kent meydanında şehir surlarını aracımızdan görerek Öğlen yemeği için restoranımıza geçiyoruz. Ekstra alınan öğlen yemeği sonrası yaya olarak gezimize başlıyoruz. Saat Kulesi, Masallara konu olan Gevher Nesibe Hatun Şifahane’si, Mimar Sinan’ın, Mihrimah Sultan’a duyduğu İmkansız aşkını anlattığı camiyi gezerek Kapadokya bölgesine hareket ediyoruz. Kapadokya gezimize kaldığımız yerden devam ediyoruz. İlk durağımız Kapadokya bölgesini tüm dünyaya tanıtan üç güzeller peribacası olacak Panoramik olarak Kapadokya’yı görebileceğimiz üç güzeller seyir terasındaki gezimizi tamamladıktan sonra Avcılar Vadisi Panorama noktasına hareket ediyoruz. Bölgeyi kuş bakışı görüp fotoğrafladıktan sonra Kem Art Center’e gidiyoruz. Onyx ve diğer yarı değerli taşlar hakkında bilgi aldıktan sonra serbest zaman veriyoruz. Belirlenen saatte aracımız ile buluşarak otelimize hareket ediyoruz Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.
Öğle yemeği: Kayseri Elmacıoğlu Restoran Menü fiyatları geçerlidir.
Konaklama : Seçilen otelde
Akşam yemeği: Seçilen otel oda kahvaltı ise akşam yemeği tur ücretine dahil değil, ekstradır. Seçilen otel yarım pansiyon ise tur ücretine dahil olarak otelde açık büfe olarak sunuluyor.
2. GÜN Melendiz Çayı, Ihlara Vadisi, Sümbüllü, Ağaçaltı ve Yılanlı Kilisesi, Narlıkuyu Krater Gölü, Derinkuyu Yeraltı Şehri, Güvercinlik Vadisi, Asmalı Konak Keyifli Kapadokya sabahına uyanıyoruz. Otelde kahvaltımızı yaptıktan sonra bölgeyi keşfetmeye devam ediyoruz. Rehberimizin anlatımları eşliğinde otobüsümüz ile yapılan keyifli yolculuk sonrası; Melendiz Çayı’nın yıllar içinde aşındırması sonucu oluşan tabiat harikası Ihlara Vadisi’ne varıyoruz. Dileyenler seyir terasından manzarayı izlerken, dileyenler ile 380 basamak inerek vadi tabanında bulunan on iki kiliseden; Sümbüllü, Ağaçaltı ve Yılanlı Kilisesi’ni geziyoruz. Daha sonra aynı basamakları çıkarak otobüsümüze biniyoruz. Bir sonraki durağımız olan Narlıkuyu Krater Gölü’ne hareket ediyoruz. Göl kenarında otobüsten dağıtılan içeceklerin keyfini çıkardıktan sonra ilk olarak Hititlerin inşa etmeye başladığı Derinkuyu Yer Altı Şehri’ne doğru yola çıkıyoruz. Kapalı yerde kalma korkusu yada benzeri konularda şikayetleri olan misafirlerimizin gezmesini önermediğimiz yer altı şehrini, dileyenler ile gezmeye başlıyoruz. Yerin 7 kat altına yaklaşık 40 metre inerek yapacağımız gezimizi bitirdikten sonra otobüsümüz ile “güzel atlar diyarı” Kapadokya’ya geliyoruz. Öğlen yemeği için Uranos Restoran’da verilen mola sonrası (ekstra) belirlenen saatte hareket ediyoruz. Güvercinlik Vadisi’ne varıyoruz. Rehberimizin yapacağı anlatım sonrası, Çavuşin Köyüne hareket ediyoruz, Kaya oyma yerleşimler ve eski evleri gördükten sonra çanak yapım atölyelerine hareket ediyoruz. 3000 yıllık tarihe sahip olan çanak yapım sanatının inceliklerini görmek ve yerinde denemek için yaklaşık yirmi dakikalık mola veriyoruz. Mola sonrası Panaromik noktalardan Kapadokya’nın güzelliklerini izleyeceğiz. İlk durağımız Güvercinlik olacak. Erezyonun doğa harikası yarattığı vadileri, güvercin saraylarını, Doğa harikalarını doya doya izledikten sonra Avcılar vadisine geçiyoruz. Bir çok alış mağazası bulunan Avcılar Vadisi panorama noktasında dileyenler buradaki küçük cafelerin keyifini çıkartabilir. Yeteri kadar keyif aldıktan sonra, üzüm kültürünün çok yaygın olduğu bölgede, Turasan’ı geziyoruz. Ardından Asmalı Konak’ta verilen fotoğraf molası sonrası otele dönüyoruz. Akşam yemeği sonrası dileyenlar ile (ekstra) Türk Gecesi ne katılıyoruz.
Bu gün İsteyenler balon gezisine katılabilir. (Kişi başı peşin 130$) sabah 05.00’te kalkıyor ve balonun kalkacağı noktaya hareket ediyoruz. 07.00’ye kadar balonla gezdikten sonra indiğimiz noktadan saat 08.00’de otele dönüyor ve otelde kahvaltıya katılıyorsunuz.)
Kahvaltı: Tur ücretine dahil olarak otelde açık büfe olarak sunuluyor.
Öğle yemeği: Uranos Restaurant
Konaklama : Seçilen otelde
Akşam yemeği: Seçilen otel oda kahvaltı ise akşam yemeği tur ücretine dahil değil, ekstradır. Seçilen otel yarım pansiyon ise tur ücretine dahil olarak otelde açık büfe olarak sunuluyor.
Gece eğlencesi : Ekstra Türk Gecesi Harmandalı eğlence merkezi
3. GÜN PAZAR/ Göreme Açıkhava Müzesi,Paşabağ,Dervent,Üç Güzeller,Nevşehir Hava Limanı, Anadolujet, Sabiha Gökçen Hava Limanı Sabah otelde yapılan keyifli kahvaltı sonrası Kapadokya gezimize kaldığımız yerden devam ediyoruz. İlk durağımız Göreme Açıkhava Müzesi’nde devam ediyor. Burada St. Basil, St. Barbara, Elmalı, Yılanlı, Yemekhane, Çarıklı ve Tokalı kiliselerini geziyoruz. Müze manzaralı çay molası ardından bir sonraki durağımız olan Paşabağ’da, bir başka Kapadokya masalı bizleri bekliyor. Paşabağ’ı gezerken, incik boncukçulardan da alışveriş yapıyoruz. Alışveriş sonrası aracımız bizleri Dervent Vadisine getiriyor. Rehberinizin yapacağı keyifli anlarımlar sonrası hayvan şeklinde erozyona uğradığı Kayaçların ve peribacalarının fotoğraflarını çekerek Kapadokya bölgesini tüm dünyaya tanıtan üç güzeller peribacası olacak Panoramik olarak Kapadokya’yı görebileceğimiz üç güzeller seyir terasındaki gezimizi tamamladıktan sonra Hanedan Restoran’ta (ekstra) alınan öğlen yemeği molası sonrası gezimiz Kızılırmak Nehrinin çamurlarının aşk ile yoğrulduğu, canak çömlek atölyeleri gezisi ile devam edecek. Dileyenlerin çarkta çömlek yapmayı deneyimleyebileceği atölyeden verilen serbest zaman sonrası gezimiz Aracımız ile yapacağımız 45 dakikalık otobüs yolculuğu sonrası Hacı Bektaş-ı Veli Müzesi’ne varıyoruz. Üçler Çeşmesi, Nadar Avlusu, Aslanlı Çeşme, yemekhane, Meydan Evi, Hacı Bektaş Veli’nin Türbesi ve Balım Sultan Türbelerini geziyoruz. Serbest zamanda fotoğraflarımızı da çektikten sonra aracımız ile Nevşehir Havalimanına hareket etmek üzere yola çıkıyoruz.Nevşehir Hava Limanına hareket ediyoruz. Araç ve rehberimizle bir dahaki turlarımızda görüşünceye kadar ayrılıp Anadolujet’in TK7325 Tarifeli seferi ile saat 17:40’da Sabiha Gökçen Hava Alanına hareket ediyoruz.
Kahvaltı: Tur ücretine dahil olarak otelde açık büfe olarak sunuluyor.
Öğle yemeği: Hanedan Restoran Menü fiyatları geçerlidir.

DİKKAT: Tur sirküsü yayımlandığı 23.07.2019 tarihinde geçerlidir. Aynı tura ait, daha sonraki bir tarihte yayımlanacak tur sirküsü bir öncekini geçersiz kılar. Tur fiyatlarına hizmet bedeli dahildir.
Tur programını yazdır
Tur programını yazdır
Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız. X