Filtreleme Seçenekleri
  • Sırala
  • Filtre

Balıkesir Turları

Aradığınız kriterlere uygun sonuç bulunamamıştır!
Yeni bir arama yapabilirsiniz
Dünyaca ünlü zeytini ve zeytinyağıyla Ayvalık, Kaz Dağları’nın eteğindeki oksijen deposu Altınoluk, küçük Asya’nın en ünlü ve muhteşem kenti Bergama ve tertemiz denizi, eşine az rastlanır altın kumlu plajlarıyla Edremit Körfezi sizi kuzey Ege’nin incisi Balıkesir’de huzura davet ediyor.

İlgili olabilecek diğer tur sayfalarımız

İda Dağı yüzyıllık gizemiyle besliyor tüm Misya’yı.
Ünlü tarih yazarı Homeros, İlyada Destanı’nda İda Dağı için “Bol pınarlı, vahşi hayvanlar anası” der. Kaz Dağları dünyada mitoloji ve efsaneler dağı olarak bilinir.
Misya denilen antik şehir, İda Dağı’nın eteklerinde çok eski dönemlere ait kalıntılar taşır. Bir söylentiye göre bu şehir Andrialılar tarafından kurulmuştur. İda’nın efsaneleri, gizemli hikayeleri birçok edebi esere ilham vermiştir. Kaz Dağları’nın üç efsanesinden biri İlyada, diğeri Sarıkız sonuncusu ise Hasan ve Emine’ye ait aşk hikayesidir. Kışları nüfus bakımından daha sakin ola şehir, yaz aylarında büyük bir yoğunluk yaşar. Masmavi ve eşsiz koyları, antik ve doğal mirası, altın kumlu plajları, kaplıcaları, dünyanın en bol oksijenli atmosferi ile Balıkesir görülmeye değer bir tatil beldesidir.
444 0 387   |      Şimdi Arayın
Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız. X