Etstur Logo
Hesabım
Haritada Göster Listede Göster

'a Özel Fırsatlar

Hemen Maximum’lu Ol
Kampanyalar

'a Özel Fırsatlar

Hemen Maximum’lu Ol
Sonuçları Filtrele (96 / 96)
Filtreyi Temizle
Filtreyi Temizle
Fiyat Aralığı
Ödeme Seçenekleri
Misafir Puanı
Konaklama Tipi
Bölge
Temalar
Olanaklar
Spor, Eğlence, Sağlık
Çocuk
Otel Tipi
Zincir Oteller

Kocaeli Otelleri

için toplam 96 tesis bulduk!

Fiyat ve İndirimler Hakkında
Tesisler; kullanıcı seçimine göre artan fiyat, azalan fiyat, tesis puanı ve Etstur sıralamasına göre sıralanır. Sıralama; artan veya azalan fiyat seçimi yapıldığında fiyatlara göre, tesis puan seçiminde tesisin Otelpuan puanına göre, Etstur sıralaması seçildiğinde ise Etstur'un değişken tercihlerine göre yapılır. Arama sayfasında sıralama için bir seçim yapılmadığı taktirde Etstur sıralaması uygulanır.
Harita

Arama kriterlerinize uygun bir sonuç bulunamadı.

landing-info-image

 • Marmara Bölgesi'nin en hareketli kentlerinden Kocaeli, gelişen sanayi sektörü ile olduğu kadar doğal güzellikleriyle de öne çıkıyor. İsmini 1300'lü yıllarda şehrin çevresini fetheden Akça Koca'dan alan kentin, o yıllardan kalma ismi İzmit ise hala kullanılıyor. İstanbul’a yakın olması sebebiyle hafta sonu ya da günübirlik geziler için ideal olan Kocaeli; baktıkça huzur dolacağınız geniş yeşil alanları, önemli tarihi eserleri ve sevimli köyleriyle ziyaretçilerinin keyifli vakit geçirebilmesi için pek çok olanağa sahip. Kocaeli otellerinde konaklarken şehrin koşuşturması arasında gizli kalmış doğal cennetleri de keşfe çıkmayı ihmal etmeyin.

Kartepe Kayak Merkezi

 • Kış turizminin gözde rotası Kartepe, Kocaeli'nin en keyifli noktalarından biri. Kış aylarının yanı sıra yaz mevsiminde de hareketli olan Kartepe, doğal güzelliğiyle ziyaretçilerini dört mevsim renkli bir yolculuğa çıkarıyor. Kış sporlarını sevenler için hem rakımı yüksek hem de İstanbul’a yakın olduğundan tercih edilen Kartepe, kış turizminde önemli bir paya sahip. Kartepe yolu üzerindeki Maşukiye ise Kocaeli'de gezilecek yerler listesinin başında yer alıyor.

Kirazlı Yaylası

 • Maşukiye’de bulunan ve Kocaeli’nin en çok ziyaret edilen yeşil alanlarından biri konumunda olan Kirazlı Yaylası, geniş piknik alanı ve huzur depolayan doğal güzellikleriyle hafızanıza kazınacak keyifli anlara imza atıyor. Sapanca ve İzmit manzarasını doyasıya izleyebilir, şehrin kalabalığından uzakta, temiz havayı bol bol içinize çekerek ruhunuzu dinlendirebilirsiniz.

Eskihisar Kalesi

 • Kocaeli’den 45 km mesafede bulunan Eskihisar Kalesi, Bizans Dönemi’nde inşa edilmiş olup, limanı korumak için yapıldığı tahmin ediliyor. Günümüzde kalenin antre alanında konserler veriliyor. Harika bir manzaraya sahip olan kale, mutlaka görülmesi gereken eserler arasında yer alıyor.

İzmit Saat Kulesi

 • İzmit Saat Kulesi, II. Abdülhamit’in tahta çıkışının 25. yılını kutlama sebebiyle yapılmış. 1900 yılında yapılan kule, şehrin simgesi konumunda.

İzmit Müzesi ve Atatürk Evi

 • 1966 yılında ziyarete açılan İzmit Müzesi ve Atatürk Evi, 1874’te Sultan Abdülaziz için yaptırılmış olup, Roma ve Bizans dönemlerinden kalan objeler sergileniyor.

Osman Hamdi Bey Müzesi

 • İlk Türk ressamlardan biri olan Osman Hamdi Bey'in Eskihisar'daki köşkü, Kocaeli'de uğramanız gereken en özel adreslerden. Ünlü ressamın birbirinden güzel eserlerinin birebir kopyalarının sergilendiği müzeyi görmeden şehirden dönmeyin. Dünyaca ünlü Kaplumbağa Terbiyecisi eserinin göz alıcı güzelliğine bayılacaksınız.

Darıca Hayvanat Bahçesi

 • Kocaeli otellerinde konakladığınız sürece gezmeniz gereken yerlerden biri de Darıca Hayvanat Bahçesi. Önceleri kuş cenneti olarak kurulan bahçe içerisinde bulunan birbirinden farklı türler, özellikle çocuklarla beraber yapacağınız keşifleri, hem renkli hem de öğretici bir deneyime dönüştürebilir.

Beşkayalar Tabiat Parkı

 • Uzun yürüyüşler yapıp, doğanın tadını çıkarabileceğiniz tabiat parkı, kamp ve piknik alanı olarak da tercih ediliyor. Flora bakımından zengin olan parkta harika fotoğraf kareleri yakalayabilir, İzmit’e 26 km mesafede bulunuyor.

Ballıkayalar Tabiat Parkı

 • Gebze’ye 10 km uzaklıkta olan Ballıkayalar Tabiat Parkı; yürümek, tırmanmak, piknik yapmak ve kamp kurmak isteyenler için ideal bir ortam sunuyor. Pek çok bitki ve hayvan çeşidinin bulunduğu park, 1995’te milli park ilan edildi. Doğa tutkunlarının es geçmemesi gereken, sadece göl kenarında oturup temiz havasını soluyabilmek için bile gidilecek noktalardan biri.

Kocaeli Sahilleri

 • Kocaeli tatiliniz boyunca deniz-kum-güneş üçlüsünün de tadını çıkarabilirsiniz. Karadeniz'e kıyısı olan Kocaeli ilçesi Kandıra'nın sahillerinde, yaz havasını doyasıya yaşayabilirsiniz. Eşsiz koyları ve upuzun sahilleriyle Kerpe ve Kefken’e uğrayabilir, meşhur Kumcağız Plajı’nda suyun ve güneşin tadını çıkarabilirsiniz. Cebeci ve Seyrek de deniz keyfini yaşayabileceğiniz Kocaeli sahilleri arasında bulunuyor.

Faydalı Bilgiler

 • 580 dönümlük bir arazi üzerine kurulan ve dünyanın en büyük kent parkları arasında bulunan Sekapark’ı, TÜBİTAK ortaklığı ile hayata geçirilen ve farklı yaşlardan insanları bir araya getirerek bilimle buluşturan Kocaeli Bilim Merkezi’ni de ziyaret etmeniz gereken yerler listenize ekleyin.

  İstanbul'dan Kocaeli'ye ulaşım yalnızca 1,5 saat sürüyor. Şehre İstanbul'un her iki yakasından da yarım saatte bir araç bulmanız mümkün. Ulaşım açısından elverişli bir konumda yer alan Kocaeli; Bursa, Sakarya ve Yalova'ya da birkaç saat içinde ulaşabileceğiniz bir noktada yer alıyor.
Karşılaştır
Filtrele
Sıralama
Tesisler; kullanıcı seçimine göre artan fiyat, azalan fiyat, tesis puanı ve Etstur sıralamasına göre sıralanır. Sıralama; artan veya azalan fiyat seçimi yapıldığında fiyatlara göre, tesis puan seçiminde tesisin Otelpuan puanına göre, Etstur sıralaması seçildiğinde ise Etstur'un değişken tercihlerine göre yapılır. Arama sayfasında sıralama için bir seçim yapılmadığı taktirde Etstur sıralaması uygulanır.