Beldibi, Kemer Otelleri
-
2 yetişkin
Değiştir

Beldibi, Kemer Otelleri

Sonuçları filtrele
29 / 29
Filtreler ile aradığınız özelliklere sahip otelleri görüntüleyin
Daha Fazla Yükle
Daha Fazla Yükle

Beldibi

Upuzun bir sahil, incecik kum, mavi bayraklı berrak bir deniz, fonda Olimpos Beydağları…  Beldibi, insanoğlunun bilinen tarihte MÖ 7. yüzyıldan bu yana yaşadığı alan. Mitolojisi ve doğasıyla sizi kendisine aşık edecek, gece kulüpleriyle sınırsız eğlenceye doyuracak bir tatil beldesi için doğru yerdesiniz.

Beldibi Hakkında

Antalya iline bağlı Kemer ilçesinin mahallesi olan Beldibi, Likya ile Pamfilya Ovası arasında kalıyor. Kemer ile arası on kilometre civarı olan mahalle, sadece deniziyle meşhur değil, aynı zamanda oldukça zengin bir tarihe sahip. Öyle ki; tarihi, yontma taş devrine kadar gidiyor. Mahallenin hemen girişinde Akyarlar Tüneli'nin bulunduğu dağın eteklerinde bulunan yazıtlar içinde ev ve keçi figürler bulunuyor. 1950 yılında yapılan kazılarla yazıtlar sığınak ve mağaralar, resimler meydana çıkmış. Bu bulgular bize Beldibi'nde ilk çağlardan beri yerleşim olduğunu gösteriyor.

Beldibi Gece Hayatı

Beldibi, sabaha kadar eğlencenin hiç bitmediği, danslara, müziklere bir an bile ara verilmeyen işletmelere sahip. Konaklayabileceğiniz tesislerin dışında da pek çok eğlence mekânı ve restoran hizmet veriyor. Genelde, disko, gece kulübü, karaoke barlar, canlı müzik çalınan eğlence mekânları Beldibi'nin renkli gece hayatını oluşturuyor.

Beldibi Mağarası

Paleolitik, neolitik ve metolitik dönemlere ait en iyi durumda buluntuların çıkarıldığı Beldibi Mağarası'nı görebilirsin. Mağara, Antalya'nın en önemli arkeolojik sit alanlarından biri olarak kabul ediliyor. Kaya altı sığınağı olan mağara denizden 25 metre kadar yükseklikte ve sahile yakın konumda. Duvarlarında keçi, geyik ve insan figürleri bulunan resimler mevcut.

Phaselis

Kemer yakınlarında antik bir kent olan Phaselis, Olimpos Beydağları Milli Parkı içinde kalıyor. İlk yerleşim Rodoslular tarafından MÖ 7. yüzyılda gerçekleşmiş. Çok uzun yıllar Likya'nın doğu kıyılarının en büyük limanı olmuş. Kentte tiyatro, hamam ve agora, geniş caddeler ve dükkânlar bulunuyor. Komşu yerleşim yerleri ile arasında su kanalları da mevcut. Kentin olduğu bölgede mesire alanları bulunuyor ve ulaşım hem kara hem de deniz yoluyla sağlanabiliyor. Ayrıca Antalya'nın en güzel plajlarından birisi de bu bölgede bulunuyor.

Yanartaş

Homeros'un anlattığına göre yerin yedi kat altındaki Chimeros'un fışkıran alevleri, Olimpiyat meşalesi Yanartaş'ı temsil ediyor. İlk olimpiyat oyunları atletlerin elindeki meşaleleri koşarak bu ateşte yakıp gelmesiyle başlamış.

Göynük Kanyonu

Trekking için biçilmiş kaftan olan Göynük Kanyonu yaklaşık 4,5 kilometrelik etabı içinde barındırıyor. Likya Yolu'nun önemli bir etabı olan kanyon, uygun kamp alanlarından birisi konumunda ve mola verip ihtiyaç gidermek için de tesisler mevcut. Kanyona bireysel olarak gidebileceğiniz gibi grup olarak da gidebilir zip wire, paintball gibi aktivitelere katılarak tatilinizi renkli hale getirebilirsiniz. Etapta bulunan doğal göletler ve akarsularda serinleyebilir, tırmanışınıza devam ederek şelaleleri ve diğer doğal güzellikleri keşfedebilirsiniz. Dilerseniz kanyonda bulunan rehberli turlara katılabilir ve restoranlarda leziz yemekler yiyebilirsiniz.

Beldibi'nde Denize Girilecek Yerler

Beldibi, Adrasan, Tekirova, Çamyuva, Kiriş, Çıralı koylarından denize girip, Beldibi ve Kemer civarının tadını çıkarabilirsiniz.

Beldibi Plajı

İncecik kum sahil, bir tarafı orman, önünüzde mavi bayraklı berrak deniz desek sanırız en ideal plajı tarif eden sözcükler ağzımızdan dökülmüş olur. Beldibi Plajı tam da böyle bir yer. Yüzmek dışında, su sporları yapabilir ve tekne turlarına da katılabilirsiniz.

Beldibi Otelleri

Genellikle tüm ihtiyaçlarınıza cevap verebilecek 4-5 yıldızlı tam pansiyon oteller ve tatil köyleri Beldibi otellerini oluşturuyor. Tatil döneminize göre Beldibi'nde değişken fiyat skalasında konaklama imkanı bulmak mümkün. Beldibi'nin bulunduğu coğrafyadan ötürü otel ve tatil köylerinin tamamı denize çok yakın konumlanmış durumda.