Etstur Logo
Hesabım
Haritada Göster Listede Göster

'a Özel Fırsatlar

Hemen Maximum’lu Ol
Kampanyalar

'a Özel Fırsatlar

Hemen Maximum’lu Ol
Sonuçları Filtrele (46 / 46)
Filtreyi Temizle
Filtreyi Temizle
Fiyat Aralığı
Ödeme Seçenekleri
Misafir Puanı
Konaklama Tipi
Bölge
Temalar
Olanaklar
Spor, Eğlence, Sağlık
Çocuk
Otel Tipi
Zincir Oteller

Kayseri Otelleri

için toplam 46 tesis bulduk!

Fiyat ve İndirimler Hakkında
Tesisler; kullanıcı seçimine göre artan fiyat, azalan fiyat, tesis puanı ve Etstur sıralamasına göre sıralanır. Sıralama; artan veya azalan fiyat seçimi yapıldığında fiyatlara göre, tesis puan seçiminde tesisin Otelpuan puanına göre, Etstur sıralaması seçildiğinde ise Etstur'un değişken tercihlerine göre yapılır. Arama sayfasında sıralama için bir seçim yapılmadığı taktirde Etstur sıralaması uygulanır.
Harita

Arama kriterlerinize uygun bir sonuç bulunamadı.

landing-info-image

Kayseri Otelleri

 • Tarihin belli dönemlerinde Mazaka, Kaisareia ve Eusebeia gibi farklı isimlerle anılmış olan Kayseri, oldukça büyük bir şehir. Eteklerine kurulu olduğu Erciyes Dağı'nın ihtişamını yansıtan atmosferi, kadim uygarlıkların beşiği olan toprakları, tarihi ve tüm bunların yanı sıra her köşe başında bulabileceğiniz mis kokulu lezzetleriyle Kayseri, gezilesi ve keşfedilesi bir şehir olarak öne çıkıyor. Erciyes Dağı'nın etkisiyle özellikle kış turizmi açısından canlı dönemler yaşayan Kayseri'yi her yıl yurt içinden ve yurt dışından birçok turist ziyaret ediyor. Şehir, doğal güzellikleri ile olduğu kadar tarihi ve kültürel öğeleriyle de kendini gösteriyor. Kayseri merkez otellerinde konaklayabilir ya da doğal güzellikler içerisinde yer alan bölgelerde hizmet veren Kayseri otelleri fiyatlarını inceleyerek yer ayırtabilirsiniz. Niyetiniz şehirde hızlı bir tur atmak ise havalimanına yakın konumda bulunan Kayseri Otelleri'ni de inceleyebilir, erken rezervasyon fırsatlarından yararlanabilirsiniz.

Kayseri Kalesi

 • İç kale ve dış kale adı verilen iki bölümden oluşan Kayseri Kalesi, yenileme işleminin ardından ziyarete açılarak şehrin en önemli simgelerinden biri haline geldi. Şehrin tam kalbinde yer alan kale, özellikle gece ışıklandırması ile Kayseri'ye harika bir görünüm kazandırıyor.

Erciyes Kayak Merkezi

 • Kayseri’den ve çevre illerden toplanan pek çok arkeolojik eser bu müzede sergileniyor. Müzeyi ziyaret ettiğiniz zaman Türkiye'nin en önemli kayak merkezlerinden olan Erciyes Kayak Merkezi, her seviyeye uygun pistleri ile tüm kayak tutkunlarının beklentilerini karşılıyor. En güzel Kayseri Otelleri'ne ev sahipliği yapan bölge, aynı zamanda önemli bir eğlence merkezi olma misyonuna da sahip. Her bütçeye uygun otel fiyatı ile burada keyifli bir kış tatili yapabilirsiniz.

Kayseri Arkeoloji Müzesi

 • Kayseri'den ve çevre illerden toplanan pek çok arkeolojik eser bu müzede sergileniyor. Müzeyi ziyaret ettiğiniz zaman Hititler, Roma ve Bizans dönemlerine ait yazıtları, eşyaları ve heykelleri görebilirsiniz.

Kent ve Mimar Sinan Müzesi

 • El sanatları, tarım ve ticaret ürünleri, teknoloji ürünleri, maketler, çeşitli resimler ve fotoğraflar gibi Kayseri hakkında her türlü bilgiyi, bu modern müzede bulabilirsiniz.

Soğanlı Harabeleri

 • Soğanlı Vadisi'nde yer alan harabeler, şehrin en çok merak edilen yerleri arasında ilk sıralarda bulunuyor. Eşine zor rastlanan yapısıyla dikkat çeken Soğanlı Harabeleri arasındaki kaya içine oyulmuş mezarlar, evler, kiliseler ve mağaralar kesinlikle görülmeye değer.

Şeker Gölü

 • Biraz doğayla baş başa kalmak isteyenler için Kayseri'de görülecek yerler arasında Şeker Gölü'nü mutlaka saymak gerekir. Kocasinan'da bulunan bu güzel mekanda hem piknik yapabilir hem de Erciyes Dağı'nın müthiş manzarasının iz düşümünü seyredebilirsiniz.

Tekir Yaylası

 • Erciyes Dağı eteklerinde bulunan Tekir Yaylası, temiz ve ferah havası sayesinde yaz mevsiminde yaylacıların uğrak noktası haline geliyor. Erciyes Dağı'nı en güzel gören manzaralardan birine sahip olan yayla, fotoğraf çekmek için de son derece ideal bir alan.

Kayseri'nin Tarihi ve Kültürel Mirasları

 • Köklü bir tarihsel mirasa sahip olan Kayseri'de gezilecek tarihi mekanlar arasında Hasbek Kadı Kümbeti, Beşparmak Kümbeti, Alaca Kümbet, Sırçalı Kümbet, Döner Kümbet, Yaman Dede Camisi, Bürüngüz Camisi, Gülük Camisi, Karamustafapaşa Külliyesi, Köşk Medrese, Avgunlu Medresesi, Sahabiye Medresesi, Hacı Kılıç Medresesi ve Hunat Hatun Medresesi bulunuyor.

Kayseri'de Ne Yapılır?

 • Kış döneminde Erciyes Dağı'na düşen kar, kayak sporu için son derece elverişli. Türkiye'nin farklı şehirlerinden ve yurt dışından gelen kayak tutkunları, Tekir Kapısı'ndan veya Hacılar Kapısı'ndan giriş yaparak karın keyfini çıkarmaya gelir. Siz de Kayseri'de keyifli bir kayak deneyimi yaşayabilirsiniz. Talas ilçesinde bulunan Ali Dağı'nda yamaç paraşütü yapabilirsiniz. Yöresel oyunlar ve çeşitli gösteriler eşliğinde gerçekleşen festivallere katılabilirsiniz. Şehrin sahip olduğu Sultan Sazlığı, Hürmetçi Sazlığı gibi doğal alanlarda kuş gözlemciliği gibi farklı aktivitelere de ortak olabilirsiniz.

Kayseri'de Ne Yenir?

 • Kayseri geziniz boyunca birbirinden enfes Kayseri yemekleri yüzünden biraz kilo almanız mümkün! Kayseri'de yeme ve içme fiyatları oldukça uygun. Meşhur Kayseri mantısının yanı sıra yağlama, yağ mantısı ve pastırmalı güveç gibi lezzetleri denemeden geçmeyin. Yumurta, süt, tereyağı, şeker ve tahinden yapılan ve Kayseri'ye özgü şerbetli bir tatlı olan Nevzine'ye de sofranızda yer verin. Son olarak Kayseri'ye gelmişken sucuk, pastırma ve çemen üçlüsünü mutlaka tatmalısınız.

Faydalı Bilgiler

 • Kayseri'den dönerken yanınızda pastırma, sucuk türü gıdalar götürmek istiyorsanız alışverişinizi en son güne saklayın ki aldıklarınız daha uzun ömürlü olsun. Kayseri uçak biletinizi erken rezervasyon ile daha indirimli şekilde alabilirsiniz.

Kayseri Gece Hayatı

 • Kayseri'de, Cumhuriyet Meydanı'ndaki Hilton'un içinde yer alan Kale Roof Bar'da ve Talas'ta bulunan Seyir Cafe'de akşamları canlı müzik dinleyebilirsiniz.
Karşılaştır
Filtrele
Sıralama
Tesisler; kullanıcı seçimine göre artan fiyat, azalan fiyat, tesis puanı ve Etstur sıralamasına göre sıralanır. Sıralama; artan veya azalan fiyat seçimi yapıldığında fiyatlara göre, tesis puan seçiminde tesisin Otelpuan puanına göre, Etstur sıralaması seçildiğinde ise Etstur'un değişken tercihlerine göre yapılır. Arama sayfasında sıralama için bir seçim yapılmadığı taktirde Etstur sıralaması uygulanır.