Haritada Göster Listede Göster
Sonuçları Filtrele ( 1 / 364 )
FİLTRELERİ SIFIRLA
FİLTRELERİ SIFIRLA
Misafir Puanı
Konaklama Tipi
Fiyat Aralığı
Bölge
Temalar
Olanaklar
Otel Tipi
Spor, Eğlence, Sağlık
Çocuk

Kapadokya Otelleri

için toplam 364 tesis bulduk!
364 tesisten en popüler 1 tanesi listeleniyor.

Arama kriterlerinize uygun bir sonuç bulunamadı.

Filtreleme kriterlerinize uygun bir sonuç bulunamadı.

FİLTRELERİ SIFIRLA

Kapadokya

 • En düşük fiyat: 131 TL
  Popüler otel: Fairy Cave Hotel
  Konaklama: 333 Tesis
  Popüler bölge: Ürgüp
  Havalimanı: Nevşehir Kapadokya Havalimanı
  Pers dilinde ‘’Güzel atlar ülkesi’’ anlamına gelen ismiyle Kapadokya, bozkır coğrafyasına anlam katan peribacaları ile ünlü, güzel ve gizemli bir masal prensesi gibi! Hititlerin yaşadığı topraklar olan Kapadokya bölgesi, tarih boyunca pek çok uygarlığın evi ve tarihi İpek Yolu’nun en önemli kavşaklarından biri olmuştur.

Ihlara Vadisi

 • Hasandağı’nın volkanik küllerinin binlerce yıl boyunca aşınması ile meydana gelen bu büyüleyici coğrafya, güzelliğinin yanı sıra derin tarihi mirasıyla da dikkat çekiyor. Ayrıca en seçkin Kapadokya Otelleri burada mevcut.

Uçhisar Kalesi

 • Kapadokya bölgesinin en yüksek yeri olan Uçhisar Kalesi, özellikle Kapadokya butik otellerinde konaklayan turistlerin gün batımını izlemek için akın ettikleri bir nokta. Kapadokya’yı ayaklarınızın altına serecek bu mekan, gece ışıklandırması ile elmas bir gerdanlığı andırıyor.

Avanos

 • Tam ortasında gürül gürül akan Kızılırmak’ın ikiye böldüğü Avanos, muhteşem yemekleri; her şeye rağmen kendini koruyan özgün dokusu ve kayaların içine oyulmuş otantik Kapadokya Otelleri ile Kapadokya’da gezilecek yerler arasında önemli bir merkez.

Ürgüp

Tarihi Eserler ve Ören Yerleri

 • Tarihi son derece eski çağlara dayalı bölgede UNESCO Dünya Kültür Mirası listesinde yer alan pek çok kaya kilisesi ve tarihi eser görmek mümkün. Aynalı Kilise, Kaymaklı Yeraltı Kenti, El Nazar Kilisesi ve Göreme Tarihi Milli Parkı bölgede mutlaka görülmesi gereken mekanlardan.Damak Zevki

 • Kapadokya’ya gelince uzun saatler boyunca pişirilen testi kebabını; çömlek fasulye, düğün çorbası, kayısı dolması ve kesme çorbası gibi spesiyalleri mutlaka deneyin. Bölgede, nefis Kapadokya yemeklerine eşlik edecek harika yerel içecekler de bulunuyor.

Faydalı Bilgiler

 • Bir Kapadokya klasiği olan balon gezilerine katılmak isterseniz mutlaka önceden rezervasyon yaptırın ve gün doğmadan hazır olun.#Kapadokya’ya hava yolu ile ulaşmak için hem Nevşehir Havaalanı hem de Kayseri Havaalanı tercih edilebilir.#

Gece Hayatı

 • Ürgüp’te bulunan Uranos Restoran, ve Red Rock Cave Bar bölgenin en sevilen mekanlarından.