Etstur Logo
Hesabım
Haritada Göster Listede Göster

'a Özel Fırsatlar

Hemen Maximum’lu Ol
Kampanyalar

'a Özel Fırsatlar

Hemen Maximum’lu Ol
Sonuçları Filtrele (54 / 54)
Filtreyi Temizle
Filtreyi Temizle
Fiyat Aralığı
Ödeme Seçenekleri
Konaklama Tipi
Spor, Eğlence, Sağlık
Çocuk
Misafir Puanı
Olanaklar
Otel Tipi

Kaleiçi Otelleri

için toplam 54 tesis bulduk!

Fiyat ve İndirimler Hakkında
Tesisler; kullanıcı seçimine göre artan fiyat, azalan fiyat, tesis puanı ve Etstur sıralamasına göre sıralanır. Sıralama; artan veya azalan fiyat seçimi yapıldığında fiyatlara göre, tesis puan seçiminde tesisin Otelpuan puanına göre, Etstur sıralaması seçildiğinde ise Etstur'un değişken tercihlerine göre yapılır. Arama sayfasında sıralama için bir seçim yapılmadığı taktirde Etstur sıralaması uygulanır.
Harita

Arama kriterlerinize uygun bir sonuç bulunamadı.

landing-info-image

Kaleiçi

 • Antalya’nın şehir merkezi olan Kaleiçi, tarihi noktaları, müzeleri, çarşıları, limanı ve taştan otel ve butikleriyle sizi bekliyor. Siz de Türkiye’nin bu en popüler turistik rotasını keşfetmeye şehrin tam kalbinden başlamak için Antalya Otelleri’nde rezervasyonunuzu yaptırın.

Kaleiçi’ne Tatil İçin Ne Zaman Gidilir?

 • Türkiye’de yaz sezonunun en uzun şehirlerden biri olan Antalya’nın merkezine gitmek için kış ayları hariç her dönemi gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz.

Kaleiçi Otelleri

 • Sadece Oda, Oda Kahvaltı, Yarım Pansiyon ve Tam Pansiyon seçeneklerle hizmet veren Kaleiçi Otelleri arasında klasik şehir tipi oteller de var, konaklar da… Taştan inşa edilmiş şirin butik otel ve apartların yanı sıra lüks tatil köyleri de Kaleiçi’nde bulabileceğiniz konaklama tesisleri arasında yer alıyor. Kısacası Antalya Kaleiçi’nde her bütçe ve zevke göre bir otel bulmanız mümkün.

Kaleiçi’ne Nasıl Gidilir?

 • Kaleiçi’ne ulaşmanın en pratik yolu, tıpkı Kaleiçi gibi Muratpaşa ilçesinde bulunan Antalya Havalimanı’na uçmak. Bu uluslararası havalimanına seferi bulunan sayısız havayolu firmasını inceleyip size en uygun bileti Antalya uçak bileti sayfasından alabilirsiniz. Havalimanından Kaleiçi’ne kadarki 15 kilometrelik mesafeyi otobüsle, araç kiralayarak ya da taksiyle rahatlıkla alabilirsiniz.


  Eğer havayolunu tercih etmiyorsanız ETS’nin deneyimli kaptanlarının kullandığı lüks ve konforlu otobüslerle de Antalya’ya gidebilirsiniz.

Kaleiçi’nde Ulaşım

 • Büyükşehir statüsündeki bir turizm başkentinin merkezinden bekleyebileceğiniz her türlü ulaşım kolaylığını Kaleiçi’nde bulabilirsiniz. Otobüs, minibüs ve taksiyle Kaleiçi’nin bir noktasından diğerine rahatlıkla gidebilirsiniz.

Kaleiçi’nde Gezilecek Yerler

 • Antalya’nın merkezini gezmeye Yat Limanı’ndan başlayabilirsiniz. Bu antik limandan kalkan teknelerle günübirlik turlara da çıkabilirsiniz. Yat Limanı’nda bulunan İskele Camii ve Barbaros Hayreddin Paşa büstünü gördükten sonra içeriye doğru yürümeye başlayabilirsiniz.


  ●      Antalya Saat Kulesi: 2. Abdülhamit döneminde yapıldığı sanılan kule, bölgenin en önemli sembol yapılarının başında geliyor.


  ●      Hadrian Kapısı: MS 130’lu yıllarda Roma imparatorunun şehri ziyareti sırasında yapılan ve Üç Kapılar olarak da bilinen üç gözlü bu kapı günümüze kadar sapasağlam kalmayı başarmış olan, şehrin tam kalbinde etkileyici bir eser.


  ●      Kesik Minare: Korkut Camii olarak da bilenen bu yapı MS 2. yüzyılda tapınak olarak inşa edildikten sonra kiliseye ve camiye çevrilmiş bir bina. Günümüzde minarenin en üst bölümü yanıp kül olduğu için Kesik Minare adıyla anılıyor.


  ●      Hıdırlık Kulesi: Antalya gibi stratejik olarak çok kritik bir noktada yer alan bir şehri savunabilmek için çağlar boyunca birçok medeniyet çaba gösterdi. Hıdırlık Kulesi, şehrin denizden gelen tehditlere karşı savunabilmesi için inşa edilmiş ve günümüze kadar sapasağlam kalabilmiş yapılardan biri.


  ●      Karaalioğlu Parkı: 7 bin metrekarelik bir alanı kaplayan park, palmiye ağaçlarının gölgesinde yürüyüş yapıp harika deniz manzarasını seyre dalabileceğiniz bir nokta. Parkın hemen yanında bulunan Atatürk Evi’ni ziyaret etmeyi de unutmayın.


  ●      Yivli Minare: Kaleiçi’nin en ünlü noktalarından biri de tıpkı Kesik Minare gibi bir zamanlar kilise olup sonradan camiye dönüştürülen Yivli Minare.


  ●      Kaleiçi Müzesi: Binaları da birer tarihi yapı olan Kaleiçi Müzesi’ne uğramayı ihmal etmeyin.


  ●      Kaleiçi Çarşısı: Kaleiçi gezintinizin sonuna geldiğinizde çarşıya dönebilir ve buradaki şirin kafe ve restoranlarda karnınızı doyurabilirsiniz.

Kaleiçi Plajları

 • Her ne kadar Antalya’nın en ünlü plajları şehir merkezinin hemen bitiminde başlasa da Kaleiçi’nde de denize girebileceğiniz Mermerli Plajı bulunuyor. Antalya’nın ilk plajı olma özelliğini taşıyan bu plajda Beydağları’nın eşsiz manzarasına nazır yüzebilirsiniz.

Kaleiçi Otellerini Neden Seçmeliyim?

 • Eğer Antalya’yı daha önce görmediyseniz, tatilinize mutlaka Kaleiçi’nde başlamanızı öneririz. Daha turistik ve merkezden daha uzakta bir noktaya rezervasyon yaptırmış bile olsanız gidiş ya da dönüş yolunda Kaleiçi otellerinde en azından bir gece konaklayarak şehir merkezinin saymakla bitmeyen güzelliklerini görebilirsiniz.

Kaleiçi Tatil Önerileri

 • Kaleiçi’nde konaklarken Kaleiçi çevresinde gezilebilecek yerleri görmeyi de ihmal etmemelisiniz. Doğal güzellikleri görmeye Düden Şelalesi ve Kurşunlu Şelalesi ile başlayabilirsiniz. Manavgat Şelalesi, Köprülü Kanyon, Damlataş Mağarası, Karain Mağarası, Dim Mağarası ve Falezler de Antalya’nın doğa harikası noktalarından sadece birkaçı. Ayrıca Olympos Milli Parkı, Köprülü Kanyon Milli Parkı, Kurşunlu Şelalesi Tabiat Parkı, Altınbeşik Mağarası Milli Parkı ve Termessos Milli Parkı’nda da bölgenin zengin doğal yaşamını keşfedebilirsiniz.

Karşılaştır
Filtrele
Sıralama
Tesisler; kullanıcı seçimine göre artan fiyat, azalan fiyat, tesis puanı ve Etstur sıralamasına göre sıralanır. Sıralama; artan veya azalan fiyat seçimi yapıldığında fiyatlara göre, tesis puan seçiminde tesisin Otelpuan puanına göre, Etstur sıralaması seçildiğinde ise Etstur'un değişken tercihlerine göre yapılır. Arama sayfasında sıralama için bir seçim yapılmadığı taktirde Etstur sıralaması uygulanır.