İNSAN KAYNAKLARI

Kurum Kültürümüz ve İç İletişim Politikamız

Etstur olarak, misafirlerimize kaliteli hizmet ve "hayal ettikleri tatili" sunabilmek için en önemli kaynağımızın çalışanlarımız olduğuna inanıyoruz. Kuruluşumuzdan bu yana omuz omuza çalıştığımız ve aramıza yeni katılan arkadaşlarımızla birlikte, değişen ülke ve dünya koşullarının gerektirdiği yeni davranış ve hedefleri kurum kültürümüze dâhil etmek için çabalıyoruz.

700'e yakın çalışanıyla Etstur büyük bir ailedir. İnsan Kaynakları Müdürlüğü iç iletişimi sürekli kılmak, çalışanlarına verdiği değeri hissettirmek ve onların şirket içi bağlılığını artırmak amacı ile çeşitli faaliyetler gerçekleştirmek ile yükümlüdür. Bu amaç doğrultusunda, vizyonumuzu tüm şirkete yaymak amacıyla sene içerisinde çeşitli toplantılar düzenliyoruz.

Çalışanlarımızın doğum günlerini, gününde diğer çalışanlara da duyuruyoruz; Anneler Günü, Babalar Günü, Dünya Kadınlar Günü, dini ve milli bayramlar, kandiller, yeni yıl gibi özel günleri çeşitli aktiviteler ve hediyelerle kutluyoruz. Bu arada çalışanların ailelerini de unutmayarak, 23 Nisan Milli Egemenlik ve Çocuk Bayramı çocuklarımız ile birlikte kutluyoruz. Şirketimiz ile ilgili önemli haberler ve başarılar, çalışanlarımızın faydalanması için yapılan kurumsal anlaşmalar ve daha birçok duyuruyu çalışanlarımız ile Teamwork sistemimiz üzerinden paylaşıyoruz.

İşe Alım Politikamız

Yıllık bütçe planı doğrultusunda açık pozisyonlara İnsan Kaynakları Müdürlüğü tarafından istihdam sağlanıyor. Açık pozisyonlar için öncelikli olarak aday araştırılmasının şirket içerisinden yapılması ilkesini esas alıyoruz. İşe alım süreci minimum 2 aşamalı mülakat sistemi ile gerçekleştirilmekle birlikte belirli pozisyonlar için yazılı-sözlü test uygulamaları devreye alınıyor.

Mülakat sürecinde olumlu bulunan ve psikometrik test sonuçları uygun olan adaylara görev teklifi yapılıyor. Herhangi bir pozisyonda değerlendirilemeyen adaylara mail yolu ile İnsan Kaynakları Müdürlüğü tarafından bilgilendiriliyor.

İş Fırsatlarımız

Tüm iş ilanlarımız, kurumsal sayfamızın yanı sıra www.kariyer.net, www.yenibiris.com, www.secretcv.com ve www.linkedin.com adreslerinde yayımlanmaktadır. Bu mecralar üzerinden açık pozisyonlarımız için iş başvurusu yapabileceğiniz gibi buraya tıklayarak da özgeçmişinizi yükleyebilirsiniz.

Eğitim ve Kariyer Olanaklarımız

Eğitimler yoluyla yeni başlayan her çalışma arkadaşımızın öncelikle şirkete adapte olması, kurum kültürünü benimsemesi, başlangıç eğitimleri ile birlikte sistem eğitimlerini alması hedefleniyor. Sürekli gelişim prensibi çerçevesinde hem kendilerini hem de görevlerinde gerekli yetkinlikleri geliştirmeleri sağlanıyor.

Seminerler, yurt dışı eğitimleri ve projelere bağlı eğitimlerle de sektördeki ve değişen dünya koşullarındaki gelişimleri takip etmeleri amaçlanıyor. Performans Değerlendirme Sistemimiz eğitim ihtiyaç belirleme sürecinin temel taşıdır.

Etstur'da eğitimler

  • - Oryantasyon Eğitimleri
  • - İşbaşı Eğitimleri
  • - Kişisel Gelişim Eğitimleri
  • - Teknik Eğitimler
  • - Yurt İçi-Yurt Dışı İnfo Eğitimleri

Ücretlendirme Sistemi

Etstur'da performansa ve yetkinliklere bağlı ücretlendirme yönetim sistemi esastır. Sistemin amacı, ücretlerin; performansı ayrıştırıp ödüllendirerek ve çalışanı motive ederek, ihtiyaç duyulan insan kaynağını şirketlerimize çekecek ve organizasyonda tutacak şekilde, piyasa koşullarına duyarlı ve enflasyon seviyesi göz önünde bulundurularak yönetilmesidir. Ücretler; bireysel performans sonuçları, ücret araştırmaları, ekonomik göstergeler ve pozisyonlar arası dengeler doğrultusunda yılda bir kez değerlendirilip revize ediliyor. Etstur, her yıl çeşitli ücret araştırmalarına katılarak ücret ve yan fayda stratejisini gözden geçirir.

Performans Değerlendirme Sistemi

Yetkinlik ve hedef bazlı uygulamaya alınan performans değerlendirme sisteminde amacımız, her çalışanımıza yöneticileriyle birlikte hedef belirlemelerini sağlamak, yapılan performans görüşmeleriyle gelişim planlarını ortaya koymak, bu sürecin sonucunda belirlenen eğitim ihtiyacı gibi konuları belirleyerek bir sonraki senenin eğitim planlamasını yapabilmektir. Yöneticilerle çalışanların bir araya geldikleri ve açık görüşme şeklinde uygulanacak sistem, şeffaf yönetim anlayışımızın göstergelerinden de biridir.