Etstur Logo
Hesabım
Haritada Göster Listede Göster

'a Özel Fırsatlar

Hemen Maximum’lu Ol
Kampanyalar

'a Özel Fırsatlar

Hemen Maximum’lu Ol
Sonuçları Filtrele (31 / 31)
Filtreyi Temizle
Filtreyi Temizle
Fiyat Aralığı
Ödeme Seçenekleri
Misafir Puanı
Konaklama Tipi
Bölge
Temalar
Olanaklar
Spor, Eğlence, Sağlık
Çocuk
Otel Tipi
Zincir Oteller

Hatay Otelleri

için toplam 31 tesis bulduk!

Fiyat ve İndirimler Hakkında
Tesisler; kullanıcı seçimine göre artan fiyat, azalan fiyat, tesis puanı ve Etstur sıralamasına göre sıralanır. Sıralama; artan veya azalan fiyat seçimi yapıldığında fiyatlara göre, tesis puan seçiminde tesisin Otelpuan puanına göre, Etstur sıralaması seçildiğinde ise Etstur'un değişken tercihlerine göre yapılır. Arama sayfasında sıralama için bir seçim yapılmadığı taktirde Etstur sıralaması uygulanır.
Harita

Arama kriterlerinize uygun bir sonuç bulunamadı.

landing-info-image

Hatay

 • Stratejik konumu nedeniyle asırlarca Doğu’nun en önemli medeniyetlerine ev sahipliği yapan Hatay, günümüzde tüm bu medeniyetlerden ve farklı inançlardan izler taşıyor. Hoşgörünün şehri olarak anılan Hatay, kültür ve inanç turizminin yanı sıra plajları, termal kaplıcaları ve leziz mutfağıyla da misafirlerine harika bir tatil vadediyor.

  Türkiye'de yerleşimin tarih öncesi dönemlere dayandığı yerlerden biri olan Hatay'ın, daha tunç çağında Akadların himayesine girdi. Mezopotamya'yı Doğu Akdeniz'e bağlayan güzergâhta bulunduğu için, tarih boyunca bölgede hakimiyet kurmak isteyen birçok medeniyetin Hatay için mücadele ettiği biliniyor.

  Aralarında Hitit, Eski Mısır, Urartu, Asur, Pers, Roma İmparatorluğu, Emevi, Abbasi, Selçuklu, Bizans ve Osmanlı'nın da bulunduğu onlarca medeniyete ev sahipliği yapan Hatay, günümüzde tüm bu uygarlıklardan izler taşıyan bir kültür başkenti özelliği taşıyor. Hatay ayrıca, Türkiye Cumhuriyeti topraklarına dahil olan son şehir olmasıyla da tanınıyor.

Hatay’da Gezilecek Yerler

 • Hatay'ın kadim tarihinin izleri, Antakya Arkeoloji Müzesi'nde görülebiliyor. 1930'lu yıllarda Cüdeyde, Dehep, Çatalhöyük ve Tainat'ta yapılan kazılarda gün ışığına çıkarılan 35 binin üzerinde eser Antakya Arkeoloji Müzesi’nde sergileniyor. Antakya otellerinde konaklarken görmeniz gereken yerlerin başında Antakya Arkeoloji Müzesi geliyor.

  Hatay'da görülmesi gereken yerler buralardan ibaret değil. Hıdırbey Musa Ağacı, Beşikli Mağara, Uzun Çarşı, Batıayaz Yaylası, Payas Kalesi ve Koz Kalesi gibi birçok nokta, yılın her mevsiminde yurt içinden ve yurt dışından turistlerin akınına uğruyor.

Hatay Plajları

 • Şehir merkezine 22 kilometre uzaklıktaki Samandağ Sahili'nin uzunluğu 16 kilometreyi buluyor. Bu da Samandağ Sahili'ni Hatay’ın en popüler plajlarından biri haline getiriyor. Meltem ve lodoslarıyla ünlü sahil aynı zamanda Türkiye'nin önemli sörf merkezleri arasında yer alıyor.

  Hatay'da ayrıca İskenderun yakınlarındaki Arsuz Karaağaç Plajı'nda, Gülcihan Köyü’ndeki halk plajında, Dörtyol ilçesindeki halk plajlarında da denize girilebiliyor.

İnanç Turizmi

 • Farklı uygarlıklarla birlikte farklı dinlerin de Hatay'da bir arada var olması, şehrin hem hoşgörü şehri olarak anılmasını hem de Türkiye'de inanç turizminin önemli merkezlerinden biri olmasını sağlıyor. Hatay'da şehri inanç turizminin merkezi yapan birçok yapı bulunuyor. Hatay’da gezilecek yerler listesinin önemli bir kalemi olan Habib-i Neccar Camii, Anadolu'nun ilk camisi olarak da biliniyor. Ulu Cami ve Şeyh Ahmet Kuseyri Camii de önemli ibadethaneler olarak öne çıkıyor.


  Hatay'ın en önemli ibadethanelerinden bir diğeri ise St. Pierre Kilisesi. Hristiyanlığın ilk kilisesi olarak bilinen yapı, adını İsa'nın 12 havarisinden biri olan Aziz Piyer'den alıyor. Günümüzde her sene binlerce kişi, 1983'te Papa tarafından hac yeri ilan edilen kiliseyi ziyaret etmek için Hatay'a geliyor.

  İskenderun'daki İtalyan Katolik Latin, Maryo Hana, Marcircos Ortodoks ve Güzelyayla'da bulunan Meryem Ana Katolik kiliseleri de bölgedeki önemli inanç turizmi rotaları arasında yer alıyor. Bölgede yer alan havranın yanı sıra Batıayaz, Vakıflı ve Karasu Manuk kiliseleri de bulunuyor.

Hatay Kaplıcaları

 • Hatay sınırları içinde birçok kaplıca, her sene misafirlerine yenilenmenin ve tazelenmenin kapılarını açıyor. Reyhanlı-Antakya arasındaki Hamamat Kaplıcaları, Reyhanlı ilçe merkezine 20 kilometre mesafedeki Reyhanlı Hamamı, merkezdeki Kisecik ve Alaattin köylerinin kaynak suları ve Erzin’deki Başlamış Kaplıcaları; Hatay'da gerek banyo gerekse içme kürleriyle ünlü termal noktalar olarak öne çıkıyor. Bu kaplıcaların başta romatizma olmak üzere birçok hastalığa iyi geldiği düşünülüyor.

Hatay'da Ne Yenir?

 • Hatay mutfağının başköşesinde tabii ki künefe var. Ayrıca Hatay usulü içli köfte olarak da bilinen oruk, zahter, tepsi kebabı, humus, kaytaz böreği, ekşi aşı ve kepse pilavı da şehrin ünlü lezzetleri arasında yer alıyor.

Hatay’da Nerede Kalınır?

 • Ağırlıklı olarak Antakya ve İskenderun'da kümelenmiş Hatay otelleri, her bütçeye uygun konaklama fırsatları sunuyor. Dilerseniz otele çevrilmiş eski konaklarda, dilerseniz lüks otel zincirlerinde, dilerseniz daha mütevazı butik otellerde kalabilir, erken rezervasyon yaptırarak tatilinizi daha da hesaplı hale getirebilirsiniz. Etstur’un web sitesinde yer alan arama motorunu kullanarak Hatay otel fiyatlarını görüntüleyebilir, sizin için en uygun Hatay otelini kolayca bulabilirsiniz.
Karşılaştır
Filtrele
Sıralama
Tesisler; kullanıcı seçimine göre artan fiyat, azalan fiyat, tesis puanı ve Etstur sıralamasına göre sıralanır. Sıralama; artan veya azalan fiyat seçimi yapıldığında fiyatlara göre, tesis puan seçiminde tesisin Otelpuan puanına göre, Etstur sıralaması seçildiğinde ise Etstur'un değişken tercihlerine göre yapılır. Arama sayfasında sıralama için bir seçim yapılmadığı taktirde Etstur sıralaması uygulanır.