Kudüs Programları | 3 GECE

31 Ocak 2019 - 31 Aralık 2019 arası tarihlerde,

null | İstanbul Atatürk Havalimanı Kalkışlı Kalkışlı , VİZELİ

Sevdiklerinizle Paylaşın

Beğendiklerime Ekle

İlginizi çekebilecek diğer turlar

*Sınırlı kontenjan için başlangıç fiyatlarıdır.
Hac & Umre Vize Hizmetleri
Bu sayfayı
arkadaşınızla da
paylaşabilirsiniz
kapat X
Kudüs Programları | 3 GECE
Kalkış tarihi tercihiniz
Tur Kodu: UMRKUDUS
  • Hava Yolları (tarifeli veya charter sefer) İstanbul-Telaviv gidiş // Telaviv – İstanbul dönüş ekonomi sınıf uçak bileti ve tüm hava limanı vergileri,
  • Havalimanı – otel – havalimanı arası ve gezi yerleri transferleri,
  • Belirtilen yıldızlı otellerde ve sürelerde konaklamalar,
  • Konaklama yapılan otellerde alınacak açık büfe kahvaltı ve akşam yemekleri,
  • Programda belirtilen ziyaret yerleri gezileri,
  • Seyahat boyunca dini ve idari rehberlik hizmetleri,
  • Her yolcuya 3 adet şirketimiz logolu seyahat çantası(Valiz, Omuz Çantası, Terlik Çantası), rehber kitapçık …
  • Vize Ücreti
Tur Programı
1.Gün
İstanbul-Telaviv
İstanbul Atatürk Havalimanı Dış hatlar gidiş terminalinde Etstur yetkilileri, dini ve idari rehberleriniz ile buluşma,Seyahat evraklarınızın teslimi, bilgilendirme ve pasaport ve bagaj işlemlerinin ardından Hava Yolları seferi ile Tel Aviv'e hareket. Yerel saati ile Telaviv Uluslararası Havalimanı’na varış. Özel otobüsümüz ile havalimanında karşılamanın ardından Yafa şehrine hareket. Yafa’daki Sultan 2. Mahmud Camii ve Külliyesi , Karakol binası, Sultan 2. Abdulhamid hanın tahttaki 25 yılı şerefine yaptırılmış olan saat kulesi , Osmanlı Kışlası , Kanuni Sultan Süleyman Çeşmesi , Hasan Bey Camisi , Deniz Camisi ziyaretleri. Özel otobüsümüz ile Kudüs şehrine hareket ve otele yerleşme.
Akşam yemeği ve Geceleme Otelimizde.


2.Gün
Kudüs
Sabah kahvaltısı otelimizde.
Kahvaltının ardından Zeytindağı’na hareket. Osmanlı 4. Ordu karargâhının görülmesi. Kudüs’ün genel görüntüsü eşliğinde Kudüs ile ilgili tarihi bilgi takdimi. Selman-ı Farisî ve Rabiatül Adeviyye’nin kabirlerinin ziyareti, ardından Zion dağına hareket. Burada medfun olan Hz. Davut (a.s) `ın kabrini ziyaret edilmesi . Yafa kapısından eski Kudüs’e giriş. Hristiyanlarca Hz. İsa’nin çarmıha gerildikten sonra defnolunduğuna inanılan Kıyam Kilisesi’nin görülmesi.
Öğle namazının ardından Mescid-i Aksa ziyareti için Eski Kudüs şehrinin Kanuni tarafından yaptırılan surlarındaki Aslanlı Kapı’ya geliş. Hz.Meryem’in doğduğu evin görülmesi. Harem-i Şerif’e geliş. Kubbetüssahra, Mescid-i Aksa Camii, Mescid-i Burak, Mervan Mescidi, Eyyubi, Memlük ve Osmanlı dönemlerinden kalma diğer eserlerin tanıtımı.
İkindi namazının ardında Hz.Ömer Mescidi ziyareti.  Yahudiler için dünya üzerindeki en kutsal mekân olan Ağlama Duvarı (Burak Duvarı) ile Kanuni Sultan Süleyman’nın yaptırdığı su bendinin görülmesi.
Akşam yemeği ve Geceleme Otelimizde.
3.Gün
Kudüs
Sabah kahvaltısı otelimizde.
Kahvaltının ardından Kahvaltının ardından El-Halil şehrine hareket. El Halil’de Hz. İbrahim (a.s) , Hz. İshak (a.s), Hz. Yakup (a.s) ve Hz. Yusuf (a.s) Peygamberlerin ve zevcelerinin kabirlerini ziyaret edilmesi. Ardından Halhul kasabasına hareket , Yunus Peygamber (a.s) ın kabrinin ziyaret dilmesinin ardından Beytüllahim şehrine hareket. Burada Hz. İsa(a.s) ın doğduğu yer olan Doğuş Klisesini ziyaret. Öğle namazının ardından deniz seviyesinden 400mt. Aşağıda bulunan dünyanın en eski şehirlerinden Eriha’ya hareket.Hz. Musa (a.s) ın kabri ve külliyesini ziyaret edilmesini ardından Kudüs’e hareket.
Akşam yemeği ve Geceleme Otelimizde.

4.Gün
Telaviv-İstanbul
Sabah kahvaltısı otelimizde.
Kahvaltının ardından panoromik gezimize devam ederek Telaviv havalimanına hareket.
Varışa müteakip bilet, valiz ve pasaport işlemlerinin tamamlanması.
Havayolları seferi ile İstanbul'a hareket.

Turumuzun sonu...
Tur programını yazdır
Tur programını yazdır
Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız. X