Aylar
Özel Dönemler

Güvenli Turizm Sertifikalı Oteller

-
2 yetişkin
Değiştir

Güvenli Turizm Sertifikalı Oteller

Sonuçları filtrele
759 / 759
Filtreler ile aradığınız özelliklere sahip otelleri görüntüleyin
Daha Fazla Yükle
Daha Fazla Yükle

Güvenli Turizm Sertifikalı Oteller

Turizm sezonunun başlaması ile Türkiye'de oteller, yeniden misafirlerini ağırlamaya başlıyor. T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığının gönüllülük esasına göre başlattığı Güvenli Turizm Belgesi Programına katılan tesisler, korovirüse karşı aldıkları yüksek standartlı önlemlerin yetkili kuruluşlar tarafından düzenli aralıklarla denetlendiğini misafire bildirme olanağına sahip oluyor.

Güvenli Turizm Sertifikası Nedir?

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından başlatılan Güvenli Turizm Belgelendirme Programı; tesislerin uygulamaları gereken sağlık ve hijyen kurallarının yanı sıra almaları gereken önlemleri kapsıyor. Güvenli Turizm Belgesi'ne sahip olmak isteyen tesisler; uluslararası standartlar göz önünde bulundurularak belirlenen sağlık ve hijyen kurallarının uygulanması hususunda yetkili denetim firmaları tarafından bir dizi denetime tabi tutuluyor. Denetimler düzenli aralıklarla tekrarlanarak kayıt altında tutuluyor.

Güvenli Turizm Sertifikası sahibi olan tesisler Kültür ve Turizm Bakanlığı web sitesinden de duyurulacak. Güvenli Turizm Sertifika logosu, tesis misafirlerinin görebileceği bir noktaya yerleştirilecek. Misafirler, belge üzerindeki kare kod sayesinde tesis ile ilgili tüm denetleme bilgilerine ulaşabilecek.