Etstur Logo
Hesabım
Haritada Göster Listede Göster

'a Özel Fırsatlar

Hemen Maximum’lu Ol
Kampanyalar

'a Özel Fırsatlar

Hemen Maximum’lu Ol
Sonuçları Filtrele (103 / 103)
Filtreyi Temizle
Filtreyi Temizle
Fiyat Aralığı
Ödeme Seçenekleri
Misafir Puanı
Konaklama Tipi
Temalar
Olanaklar
Spor, Eğlence, Sağlık
Çocuk
Otel Tipi

Göreme Otelleri

için toplam 103 tesis bulduk!

Fiyat ve İndirimler Hakkında
Tesisler; kullanıcı seçimine göre artan fiyat, azalan fiyat, tesis puanı ve Etstur sıralamasına göre sıralanır. Sıralama; artan veya azalan fiyat seçimi yapıldığında fiyatlara göre, tesis puan seçiminde tesisin Otelpuan puanına göre, Etstur sıralaması seçildiğinde ise Etstur'un değişken tercihlerine göre yapılır. Arama sayfasında sıralama için bir seçim yapılmadığı taktirde Etstur sıralaması uygulanır.
Harita

Arama kriterlerinize uygun bir sonuç bulunamadı.

landing-info-image

Göreme

 • Peribacaları sayesinde ünü tüm dünyaya ulaşan Göreme, muhteşem doğa manzarasıyla Türkiye'nin en masalsı tatil rotaları arasında yer alıyor.

  Nevşehir ilinin merkez ilçesine bağlı bir kasaba olan Göreme'nin yerleşik nüfusu 2 binden biraz fazla. Şehir merkezine sadece 10 kilometre mesafede yer alan Göreme, Nevşehir-Ürgüp-Avanos üçgeni arasında bulunuyor. Kalkolitik dönemden bu yana yerleşimin sürdüğü Göreme tarih boyunca Hitit, Asur, Pers, İskender, Bizans, Selçuklu ve Osmanlı gibi büyük medeniyetin hakimiyeti altına girdiğinden bu dönemlerden izler taşıyor.

  Kışın ılık yazınsa serin bir iklimin hüküm sürmesi, Göreme'yi yılın her ayında gidilebilecek bir tatil rotası haline getiriyor. Gerek turlar vasıtasıyla gerekse bireysel olarak Göreme'ye giden turist sayısı yıllık 2 milyonu buluyor.

Göreme’de Gezilecek Yerler

 • Göreme denince akla tabii ki ilk önce peribacaları geliyor. Erciyes Dağı ve Hasan Dağı'nın volkanik tüflerinin rüzgâr ve suyla aşınması sonucu oluşan peribacaları, tıpkı Kapadokya gibi Göreme'ye de turist akınının en önemli sebepleri arasında yer alıyor. Göreme'ye gittiğinizde mutlaka uğramanız gereken ilk yer Göreme Açık Hava Müzesi. Göreme merkezine sadece 2 kilometre uzaklıktaki bu müze, UNESCO tarafından dünya mirası olarak tescillenmiş durumda. Türkiye'nin en büyük açık hava müzesi olma özelliğini taşıyan müzede MS 4 ila 13. yüzyıllar arasından kalma eserleri görmek mümkün. Yaklaşık bin yıl boyunca Hristiyanlığın en önemli merkezlerinden biri olan Göreme'de açık hava müzesinin en ünlü yapıları da kilise ve şapeller. Karanlık Kilise, Elmalı Kilise, Yılanlı Kilise, Çarıklı Kilise ve Aziz Barbara Şapeli, müzenin içinde yer alan ve mutlaka görmeniz gereken yerler.

En Güzel Manzaralar Aşıklar Tepesi’nde

 • Göreme'yi Türkiye'nin en romantik ve masalsı tatil rotalarından biri yapan Aydın Kırağı Tepesi, Aşıklar Tepesi olarak da biliniyor. Özellikle güneşin doğduğu saatlerde bu tepeye tırmanırsanız, havalanan onlarca balon eşliğinde hayatınızdaki en güzel gündoğumu manzarasına şahit olabilirsiniz.

  Günbatımı için tercih edilen en popüler nokta ise Kızılçukur. Kızılvadi olarak da anılan bu noktada yer şekilleri halihazırda kiremit rengi tonlarında. Dolayısıyla günbatımının kızıl tonuyla buluştuklarında muhteşem bir manzara sunuyorlar.

  Göreme'deki en yüksek noktalardan biri olan Uçhisar Kalesi de güneşin hem doğuşunu hem de batışını izlemek isteyenlerin sıklıkla tercih ettiği noktalar arasında yer alıyor.

Göreme Balon Turları

 • Göreme tatiline bir balon turuna katılarak renk katmak isteyenler için Göreme'de birçok balon turu acentesi bulmak mümkün. Günün ilerleyen saatlerinde havalar ısındığı için balonlar havalanamıyor. Bu yüzden balon turuna çıkmak için sabah erken kalkmanız gerekiyor. Buradaki balon turu acentelerinin büyük bölümü, müşterilerini konakladıkları tesislerden servislerle alıp balonun kalkacağı noktaya ulaştırıyor. Hava şartları idealse balonlar 900 metre yüksekliğe kadar çıkabiliyor ve tur yaklaşık bir buçuk saat sürüyor. Size de kendinizi bölgenin masalsı manzarasına bırakmak kalıyor.

Göreme'de Ne Yenir?

 • Göreme'de mutlaka tatmanız gereken lezzet tabii ki testi kebabı. Ağzı çamurla sıvanıp kapatılan ve fırına verilen bir testinin içinde pişen kebap sofranıza getirilerek kırılıyor. Merasimi de lezzeti kadar ünlü olan testi kebabı, tercihinize göre hem koyun hem de dana etiyle yapılabiliyor. Ayrıca bölgenin içecekleri de tıpkı testi kebabı gibi çok ünlü.

Göreme Otelleri

 • Göreme'de konaklayabileceğiniz tesislerin mimarisi de bölgenin genel mimarisinin izlerini taşıyor. Yani dilerseniz taş binalarda ve mağara odalarda konaklayabilirsiniz. Daha konforlu ve uygun fiyatlı bir konaklama için, Göreme'nin yılın her ayında hem yurt içinden hem de yurt dışından turist ağırlayan popüler bir tatil rotası olduğunu akılda tutmak ve Göreme mağara otellerinde erken rezervasyon yaptırmakta fayda var.  

Karşılaştır
Filtrele
Sıralama
Tesisler; kullanıcı seçimine göre artan fiyat, azalan fiyat, tesis puanı ve Etstur sıralamasına göre sıralanır. Sıralama; artan veya azalan fiyat seçimi yapıldığında fiyatlara göre, tesis puan seçiminde tesisin Otelpuan puanına göre, Etstur sıralaması seçildiğinde ise Etstur'un değişken tercihlerine göre yapılır. Arama sayfasında sıralama için bir seçim yapılmadığı taktirde Etstur sıralaması uygulanır.