Vizesiz Yunan Adalari Turlari - Sorular | Etstur
Sıkça Sorulan Sorular (SSS)
Ets Gemisi tüm turları »
Ets Gemisi Tüm Turları
Ets Gemisinde gemi turlarında pasaport ve vize gereklilikleri nelerdir?
Öncelikle gemi seyahatinin sona ermesinden itibaren altı ay boyunca geçerli olacak bir pasaport (giriş damgaları ve vizeleri için yeterli sayıda boş sayfası bulunmalı) gereklidir. Yeşil pasaportu veya geçerli bir Schengen vizesi olmayan misafirlerin vizesiz giriş yapabilmeleri için daha önceden alınmış Amerika, İngiltere veya Schengen vizesine sahip olmaları gerekmektedir. Bu vizelere sahip olmadan tura katılmak isteyen misafirlerin seyahat danışmanlarımıza başvurmalarını rica ederiz. Pasaportlarında KKTC giriş damgası bulunan misafirler Yunanistan'a giriş yapamaz.
Gemi yolculuğunda bana verilecek seyahat evrakları nelerdir?
Kabin numarası, bagaj etiketleri, kıyı gezintisi programları, liman broşürleri, detaylı biniş bilgisi ve eğer bizden alındıysa biletli uçuşlarınızın dahil olduğu voucher, seyahat evraklarınızı oluşturur.
Limanda buluşurken ve ayrılırken nelere dikkat edilmelidir?
Check-in işlemlerinin 13.00'e kadar tamamlanması gerekmektedir. Çıkışlar, liman görevlilerinin pasaport kontrollerinden ve geminin limana yanaşmasından yaklaşık bir saat sonra gerçekleşir. Bu süre zarfında misafirler, geminin dinlenme alanlarında ve güvertede vakit geçirebilirler. Turun son günü, kabinden ayrılma saati en geç 08.00'dir.
Tur ücretine dahil hizmetler nelerdir?
Satın alınan kabin kategorisinde seyahat, limanlarda iniş ve biniş ücretleri, gemilerdeki tüm etkinliklere, şovlara ve eğlence programlarına katılım, biniş noktasından kabine ve geriye bagaj transfer hizmetleri, tur temsilcisi desteği, limanlar hakkında bilgi broşürleri, şezlonglar, banyo havluları gibi gemi olanaklarının ücretsiz kullanımı (kuaför, güzellik salonu, SPA ve internet hariç) tur ücretine dahil olarak sunulmaktadır.
Ets Gemisinde günlük programa neler dahildir ve nasıl ulaşabilirim?
Program; gündüz programı, açılış ve yemek saatleri, kıyı gezilerinin başlama saati ve genel bilgilerini içermektedir. Program aynı zamanda size gemilerdeki eğlence programı, kurslar, sunumlar, konuşmalar ve akşam programı hakkında bilgileri de vermektedir. Gemi personeli, hazırlanan gezi ve eğlenceler hakkında misafirleri detaylı bir program ile bilgilendirmektedir. Ayrıca her akşam, ertesi günün seyahat programı da kabininizin kapısına asılır.
Ekstra turlarla ilgili bilmem gereken detaylar nelerdir?
Seyahat boyunca uğranılacak olan limanlarda yapılacak turlar, ekstra ücrete tabi olacaktır. Tüm turlar için rezervasyon, gemilerde ve günlük programda belirtilen süreler içinde yapılmalıdır. Asgari katılım sağlanmadığı takdirde turlar iptal edilir ve ücret iadesi yapılır.
Ets Gemisi tur rehberinin görevleri nelerdir?
Gemilerdeki seyahat acentesinde görevli tur rehberleri, ekstra turları tanıtıp satışını yapmaktan ve iniş-binişlerinizi ayarlamaktan sorumludur. Tur rehberleri size ayrıca limanlar hakkında slayt gösterimleri ve filmlerle bilgi verecek, kıyı gezintileri hakkında tavsiyelerde bulunacak, kıyı gezintisi satın alımlarınızı, bireysel kıyıya iniş seçimlerinizi kayda geçirecek ve uygun olan durumlarda kıyı gezintilerinize katılacaklardır.
Gemilerdeki günlük programa neler dahildir ve nasıl ulaşabilirim?
Program; gündüz programı, açılış ve yemek saatleri, kıyı gezilerinin başlama saati ve genel bilgilerini içermektedir. Program aynı zamanda size gemilerdeki eğlence programı, kurslar, sunumlar, konuşmalar ve akşam programı hakkında bilgileri de vermektedir. Gemi personeli, hazırlanan gezi ve eğlenceler hakkında misafirleri detaylı bir program ile bilgilendirilmektedir. Ayrıca her akşam, ertesi günün seyahat programı da kabininizin kapısına asılır.
Ets Gemisinde sağlık merkezi bulunuyor mu, ilaçlarımı yanımda getirmeli miyim?
Etstur Gemisi'nde doktor hizmeti bulunuyor. Özel bir tedaviniz varsa ilaçlarınızı yanınızda getirmenizi öneririz.
Engelli yolcular özel hizmet almak için önceden bilgilendirme yapmalı mıdır?
Fiziksel engellerinden dolayı özel desteğe ihtiyaç duyan misafirlerin, özel ihtiyaçlarının karşılanabilmesi için rezervasyon sırasında bilgilendirme yapmasını rica ederiz.
Asansör ve merdivenler engelli yolcular için uygun mudur?
Asansörler engelli misafirlerimiz için uygundur. Merdivenlerde ayrıca engelli asansörü bulunmuyor.
Ets Gemisinde hangi para birimi kullanılıyor?
Gemilerde para birimi olarak Euro kullanılmaktadır.
Ets Gemisinde döviz bürosu bulunuyor mu?
Gemilerde döviz değişimi için banka veya büro bulunmamaktadır.
Cruise Card nedir?
Cruise Card, gemilerde içine nakit para yüklenebilen harcama kartıdır.
Ets Gemisinde yapacağım alışverişlerde ödemeyi nasıl yapabilirim?
Gemilerin tüm noktalarında Cruise Card ile alışveriş yapılmaktadır.
Ets Gemisinde yer alan mağazadan gümrüksüz alışveriş yapabilir miyim?
Etstur Gemisi'nin 5. güvertesinde bulunan butik-kozmetik mağazasından (Freeshop) gümrüksüz alışveriş yapabilirsiniz. Kıyafet, parfüm, kozmetik, mücevher ve günlük kullanım için çeşitli ürünlerden seçenekler bulabilirsiniz. Tüm satış mağazaları gemiler limanlarda iken kapalıdır.
Gemi yolculuğu esnasında nasıl kıyafetler tercih etmeliyim?
Gemilerde gün içinde ve kıyı gezintilerinde rahat ve spor giyim tercih edilmektedir. Düz ayakkabılar, yağmur ve güneş koruması gemilerde ve kıyıda ayrıca önemlidir. Bazı akşamlar şık ve rahat giyim gerekliyken, özel program olan gecelerde takım elbise ve kokteyl elbisesi gibi kıyafetler tercih edilmektedir. Kısa pantolonlar ve yüzme kıyafetleri restoranda kabul edilmemektedir. Eğer fitness yapmak isterseniz uygun ayakkabı ve kıyafet getirmenizi rica ederiz. Isı farklarına karşı hırka veya şal bulundurulmasını öneririz.
Restoranlar geminin neresinde yer alıyor?
Etstur Gemisi'nde, tek oturumda misafirlerini ağırlayan ve sigara içilmeyen restoran, 6. güvertede yer almaktadır.
Kabinlerdeki havlular ücretli midir, nereden temin edebilirim?
Kabinlerde havlu bulunmaktadır ve ücretsizdir .
Kabinlerdeki güç kaynağı bilgileri nelerdir?
Voltaj 110 volt ve 220 volttur. Her kabinde 220 volta dönüşen soket vardır.
Kabinlerde kasa var mıdır?
Etstur Gemisi'nde kabinlerinde kasa bulunmaktadır ve yolcular ücretsiz olarak faydalanabilirler. Gemi işletmesi, hiçbir şekilde yolcunun kabininde, bagajında ya da güvenlik altına alınmayan değerli mallarının kaybından veya çalınmasından sorumlu tutulamaz.
Çocuklar için özel hizmet var mıdır?
Gemide çocuk oyun odası ve çocuk kulübü bulunmakta olup, 3 yaşından küçükler kabul edilmez.
Ets Gemisinde sigara kullanılabiliyor mu?
Gemilerde sigara kullananlar için özel bölgeler bulunmaktadır. Bu bölgeler gemi içerisinde işaretlerle belirtilmiştir.
Ets Gemisinde ütü ve çamaşırhane hizmeti var mıdır, nasıl yararlanabilirim?
Gemilerde ütü hizmeti veren bir çamaşırhane ve terzi bulunmaktadır. Bu hizmetten faydalanmak isterseniz kabin hostesini bilgilendirebilirsiniz. Fiyat listesi kabininizde yer almaktadır.
Ets Gemisinde yer alan kütüphanlerde neler bulunuyor?
Popüler romanlar, düz yazılar ve dünya edebiyatından seçkileri kütüphanede bulabilirsiniz.
Evcil hayvan kabul ediliyor mu?
Gemilere evcil hayvan kabul edilmez.
Hamilelerin yolculuk şartları nedir?
Turun hareket tarihi geldiğinde 23. haftanın başında olan hamile yolcuların doktordan seyahat edeceğine dair rapor almaları gerekmektedir.
Geminin yapım ve denize ilk açılış tarihi nedir?
Yapımı 1992 yılında tamamlanan gemi aynı yıl denize açılmıştır.
Balayı paketinin içeriği nedir?
Etstur Gemisi'nde konaklayan çiftlere sunulan paketin içeriğinde balayı pastası, hatıra fotoğrafı, özel oda ikramları, özel oda süslemeleri, ilk sabah odaya kahvaltı servisi ve a la carte restoranda bir akşam yemeği yer alıyor. Balayı paketi ekstra ücrete tabidir.
Balayı paketinden yararlanma koşulu nedir?
Dileyen tüm misafirler balayı paketinden ücretli olarak yararlanabilir.
Ets Gemisinde sağlık hizmetleri ücretli midir?
Gemilerdeki doktor hizmetleri seyahat sözleşmesine dahil değildir. Özel durumlarda tedavi ile ilgili ücret bilgileri güvertede asılıdır.