Etstur Logo
Hesabım
Haritada Göster Listede Göster

'a Özel Fırsatlar

Hemen Maximum’lu Ol

'a Özel Fırsatlar

Hemen Maximum’lu Ol
Sonuçları Filtrele (4 / 4)
Filtreyi Temizle
Filtreyi Temizle
Fiyat Aralığı
Ödeme Seçenekleri
Konaklama Tipi
Olanaklar
Spor, Eğlence, Sağlık
Otel Tipi

Enez Otelleri

için toplam 4 tesis bulduk!

Fiyat ve İndirimler Hakkında
Tesisler; kullanıcı seçimine göre artan fiyat, azalan fiyat, tesis puanı ve Etstur sıralamasına göre sıralanır. Sıralama; artan veya azalan fiyat seçimi yapıldığında fiyatlara göre, tesis puan seçiminde tesisin Otelpuan puanına göre, Etstur sıralaması seçildiğinde ise Etstur'un değişken tercihlerine göre yapılır. Arama sayfasında sıralama için bir seçim yapılmadığı taktirde Etstur sıralaması uygulanır.
Harita

Arama kriterlerinize uygun bir sonuç bulunamadı.

landing-info-image

Enez

 • Enez, güneyinde Ege Denizi, batısında Yunanistan ve Meriç Nehri, kızılçam ormanları, gölleri, plajı, tertemiz denizi ve doğasıyla huzur dolu bir kasaba. Milli Tabiat Parkı, tarihi kalıntıları ve plajıyla Enez, hem yaz hem doğa hem de kültür turizmi için size ayrıcalıklı bir tatil vadediyor.

Enez Hakkında

 • Edirne’ye bağlı bir yarımada olan Enez, ilk çağlardaki 2 limanıyla en önemli ticaret merkezlerinden biri haline geliyor ve zamanla Meriç Nehri’nin taşıdığı alüvyonlarla merkezi kıyıdan biraz içeride kayıyor. Enez, genelde Akdeniz iklimine sahip. Bilinen tarihte M.Ö. 6500 yılından bu yana yerleşim birimi olan Enez’in adı antik çağlarda taşıdığı Ainos adından geliyor. Trak kabilelerine, Aiollere, Mytilenelilere, Kymelilere ev sahipliği yapan Enez, 1456 yılında Osmanlı Devleti’ne katılıyor. İlçede yapılan kazılar sonucu hamam kalıntıları, şarap mahzenleri, şapeller, bazilikalar, nekropoller, kervansaray ve manastırlar bulunuyor.

Enez’de Gezilecek Yerler

 • Tarihte pek çok medeniyete ev sahipliği yapan Enez’de; Ainos Antik Kenti’nin de merkezi olan Enez Kalesi, Kral kızı bazilikası, Osmanlı sahil kervansarayı görmeniz gereken tarihi yapıların başında geliyor. Doğa gezileri için 163 kuş türüne ev sahipliği yapan Gala ve Pamukçu gölü, yılanbalıklarıyla ünlü Dalyan Gölü ve Taşaltı Gölü gezilebilir. Yüzmek, güneşlenmek ve renkli gece hayatıyla stresten uzaklaşmak için Altınkum Plajı kuşkusuz iyi bir seçenek haline geliyor.

Gala Gölü Milli Parkı

 • Ev sahipliği yaptığı 163 kuş türüyle Trakya’nın kuş cenneti olmakla beraber içinde Gala ve Pamukçu göllerini barındırıyor. Bölgedeki kuşların 46 türü yerli, 90 türü yaz göçmeni, 27 türü kış göçmeni. Tüm türleri görebilmek için ise en iyi dönem bahar ayları. Gala Gölü Milli Parkı tabiat meraklılarını heyecanlandırmak için ziyaretçilerini bekliyor.

Enez’de Gece Hayatı

 • Canlı bir gece hayatına ev sahipliği yapan Enez, sahilde bulunan gece kulübü ve diskolarıyla ziyaretçilerine sınırsız eğlencenin kapılarını aralıyor.

Osmanlı Sahil Kervansarayı

 • Enez sahil kervansarayı olarak da bilinen Osmanlı Sahil Kervansarayı XVI. Yüzyıl Osmanlı mimarisini gözlerinizin önüne seriyor. 1’inci Dünya savaşında İngilizlerin kullandığı kervansarayın, Osmanlı döneminde yoğunlaşan 2 limanlı Enez’in ticaret hayatının merkezi olması için inşa edildiği düşünülüyor. 

Enez Kalesi

 • Enez akropolünü kimin yaptığı bilinmese de kullanılan malzemelerden Bizans dönemi öncesi yapıldığı biliniyor. Tarihi kaynaklar bize 6. yüzyılda kalenin I. Justinianus tarafından onarıldığını söylüyor. Kalenin içinde Enez Ayasofyası, küçük bir kilise ve bir şapel bulunuyor.

Enez Altınkum Plajı

 • Enez Sahili olarak da bilinen Altınkum Plajı’nda, villalar, oteller, İstanbul ve Trakya üniversitelerinin kampları bulunuyor. Altınkum, hem denizi hem de 4 km uzunluğundaki plajıyla ziyaretçilerini mest ediyor. En rüzgârlı günlerde bile çarşaf gibi deniziyle, ismiyle müsemma kumsalıyla, Ege’nin tertemiz suyuyla pek çok sahile rakip olurken, Yunanistan adalarının manzarasını ziyaretçileriyle paylaşıyor.

Enez’de Ne Yenir

 • Sahil kasabası olan Enez’de deniz ürünleri bulunan restoranlar öne çıkıyor fakat deniz ürünleri dışında çeşitli et ve sebze yemeklerini yiyebileceğiniz restoranlar da bulunuyor.

Enez’e Ulaşım

 • İpsala’ya 40, Keşan’a 50 kilometre uzaklıkta bulunan Enez, İstanbul’a 290 kilometre uzaklıkta. Otobüs seferleri dışında Edirne, Keşan ve İpsala’dan minibüslerle de Enez’e ulaşabilirsiniz.

Enez Otelleri

 • Enez’de, merkezde ya da plajda konaklamayı seçtikten sonra istediğiniz hizmet türüne göre pek çok otel bulunuyor. Seçtiğiniz otellerde restoranlarından gece kulübüne kadar hizmet almak mümkün. Kuşkusuz; bir tatili en keyifli hale getiren baş faktör olan konaklama hizmeti, Enez’de ziyaretçilerin takdirini kazanmak için çıtasını en yükseğe hedefliyor ve memnuniyet için gereken tüm hizmeti veriyor.
Karşılaştır
Filtrele
Sıralama
Tesisler; kullanıcı seçimine göre artan fiyat, azalan fiyat, tesis puanı ve Etstur sıralamasına göre sıralanır. Sıralama; artan veya azalan fiyat seçimi yapıldığında fiyatlara göre, tesis puan seçiminde tesisin Otelpuan puanına göre, Etstur sıralaması seçildiğinde ise Etstur'un değişken tercihlerine göre yapılır. Arama sayfasında sıralama için bir seçim yapılmadığı taktirde Etstur sıralaması uygulanır.