Dubai Emirate Otelleri
-
2 yetişkin
Değiştir

Dubai Emirate Otelleri

Sonuçları filtrele
4 / 4
Filtreler ile aradığınız özelliklere sahip otelleri görüntüleyin
Daha Fazla Yükle
Daha Fazla Yükle

Dubai Emirate Otelleri

Dubai, 1900'lü yılların başında bir balıkçı kasabasıyken, şehirde petrol bulunmasıyla yavaş yavaş bugünkü yapısına büründü.

Alışveriş

Dubai'de alışverişi; Dubai'ye gitmişken alışveriş yapmak ve Dubai'ye yalnızca alışveriş yapmak için gitmek şeklinde ikiye ayırmak mümkün. Dünyanın en büyük alışveriş merkezlerinden biri olan Dubai Mall, içinde Ski Dubai isimli bir kayak pisti bulunan Mall of Emirates, teknolojinin Arap coğrafyasındaki merkez üssü Deira City Center gibi oldukça lüks ve büyük alışveriş merkezleri Dubai Otelleri'ni, şehre alışveriş için gelen insanlarla dolduruyor.

Çölde Vaha Yaratmak...

Dubai insan eliyle yaratılmış göz alıcı bir şehir olmasıyla birlikte aynı zamanda oldukça farklı tecrübeler yaşamanızı da sağlıyor. Dünyanın en büyük yapay adaları Palm Islands, dünyanın en büyük fıskiyesi The Dubai Fountain, dünyanın en yüksek binası Burj El Arab, Dubai'de mutlaka görmeniz gereken yerler arasında.

Şehir İçi Ulaşım

Dubai lüks bir şehir ama sanmayın ki şehirdeki herkes lüks araçlarla ulaşım sağlıyor. Dubai her şeyde "en" olmayı seviyor. Bu yüzden Orta Doğu'nun en iyi toplu taşıma sistemine sahip olma unvanını da elinde tutuyor. Metro ve otobüslerde geçerli olan günlük biletler işinizi kolaylaştıracaktır.

Damak Zevki

Bir çeşit baharatlı kuzu eti olan Matchbous Makbus, Dubaililerin en sevdiği yemeklerin başında geliyor. Yine pilav üstüne konan baharatlı kuzu etinden oluşan Ghuzi de Dubai'de mutlaka tatmanız gereken lezzetlerden biri. Yerel mutfağı et ve pilav ağırlıklı olan şehirde dünya mutfağından en özel lezzetleri bulmanız da oldukça kolay.

Faydalı Bilgiler

  • Ana dili İngilizce olmayıp da İngilizce konuşma konusunda sıkıntı çekmeyeceğiniz nadir şehirlerden biridir Dubai. Hemen hemen herkes İngilizce biliyor.
  • Hangi mevsimde giderseniz gidin, çöl iklimi dolayısıyla her zaman denize girmek mümkün. Deniz kıyafetlerinizi yanınıza almayı unutmayın.

Gece hayatı

Dubai'de gece hayatı otellerin disko ve barlarında yaşanıyor. Kaldığınız otelin ya da diğer otellerin gece kulüplerinde eğlenebilirsiniz. Genellikle gece saat 02.00 civarında Dubai'de gece hayatı sona erer.