Etstur Logo
Hesabım
Haritada Göster Listede Göster

'a Özel Fırsatlar

Hemen Maximum’lu Ol
Kampanyalar

'a Özel Fırsatlar

Hemen Maximum’lu Ol
Sonuçları Filtrele (66 / 66)
Filtreyi Temizle
Filtreyi Temizle
Fiyat Aralığı
Ödeme Seçenekleri
Misafir Puanı
Konaklama Tipi
Bölge
Temalar
Olanaklar
Spor, Eğlence, Sağlık
Çocuk
Otel Tipi
Zincir Oteller

Denizli Otelleri

için toplam 66 tesis bulduk!

Fiyat ve İndirimler Hakkında
Tesisler; kullanıcı seçimine göre artan fiyat, azalan fiyat, tesis puanı ve Etstur sıralamasına göre sıralanır. Sıralama; artan veya azalan fiyat seçimi yapıldığında fiyatlara göre, tesis puan seçiminde tesisin Otelpuan puanına göre, Etstur sıralaması seçildiğinde ise Etstur'un değişken tercihlerine göre yapılır. Arama sayfasında sıralama için bir seçim yapılmadığı taktirde Etstur sıralaması uygulanır.
Harita

Arama kriterlerinize uygun bir sonuç bulunamadı.

landing-info-image

Denizli

 • Şifalı kaplıcaları ve antik kentleri ile Denizli, Ege'nin ve Türkiye'nin en önemli turistik merkezlerinden. Her ne kadar Denizli denince ilk çağrışım Pamukkale olsa da şehir, görülmeyi hak eden pek çok güzelliği koynunda saklıyor. Tarihi belgelerde eski adı Ladik olarak geçen Denizli'de Türkler ilk olarak 1070 yılında görülmüşlerdir.

Pamukkale Travertenleri

 • Denizli denince ilk akla gelenlerden biri olan Pamukkale Travertenleri tabakalı havuzlara sahip. UNESCO Dünya Kültür Mirası listesinde yer alan bu bembeyaz cennet, Denizli'de görülecek yerler listenizin de en başında yer almalı! Binlerce yıl süren mineral tepkimeleri ile oluşan bu nefis yüzey şekilleri gerçekten büyüleyici. En nitelikli Denizli Otelleri ve Denizli termal otellerinin de Pamukkale bölgesinde bulunduğunu eklemeden geçmeyelim.

Honaz Dağı Milli Parkı

 • Doğal güzellikleri ile ön plana çıkan Honaz Dağı Milli Parkı, Honaz ilçesi sınırları içinde yer alıyor. Flora ve faunasıyla dikkat çeken milli park, binlerce bitki ve hayvan türüne ev sahipliği yapıyor. "Şahin Tepesi" adı verilen bu dağda yer alan tabiat parkı; yürüyüş parkurları, restoranları, piknik alanları ve sunduğu yamaç paraşütü imkanı ile Denizli gezinize ayrı bir tat katacak.

Karahayıt Kaplıcaları

 • Karahayıt bölgesinde yer alan Karahayıt Kaplıcaları, travertenlere 5 km uzaklıkta bulunuyor. Kaplıca içinde konaklama imkanı da mevcut!

Hierapolis Antik Kenti

Tarihi ve Kültürel Miraslar

 • Kaplıcalara yakın konumda olan Hierapolis Antik Kenti, turistlerin uğrak yeri… M.Ö. 190 senesinde Bergama Kralı Eumenes tarafından kurulan bu antik kent, arkeolojik kültürde “Kutsal Şehir” olarak geçiyor. Frigyalılar döneminde inşa edilen Hierapolis Antik Kenti, Unesco Dünya Mirası listesinde yer alıyor. Denizli şehir merkezinde ve merkeze yakın çevrede görebileceğiniz tarihi eserler mevcut. Bunların başında Akhan Kervansarayı geliyor. Selçuklu döneminden kalma bir yapı olan kervansarayın yanı sıra Acıpayam Yazır Camii, Boğaziçi Camii, Servergazi Türbesi, Goncalı Kilisesi ve St. Philippe Martyrion Kilisesi de Denizli'de gezilecek yerler arasında ayrı bir öneme sahip.

Damak Zevki

 • Ege mutfağının birçok yemeğine sahip olan Denizli mutfağının değişmeyen bir yemek kültürü bulunuyor. Denizli yemeklerinin başrollerinde tabii ki Denizli kebabı var! Bunun dışında evlerde de sıkça pişirilen yemekler arasında kuru börülce çorbası, patlıcanlı gözleme ve nohutlu et yer alıyor. Bunların dışında; un çorbası, darı ekmeği, tirit, kaçamak, sıyırma, keşkek ve Denizli turşusu da Denizli’nin meşhur yemekleri arasında yer alıyor. Denizli’de yerel lezzetlerin yanında dünya mutfaklarından da farklı tatlardan örnekler görmeniz mümkün.

Alışveriş Zamanı

 • Denizli’de alışveriş merkezlerinden, çarşılardan ve yerel pazarlardan alışveriş yapabilirsiniz. Şehir merkezindeki küçük dükkanlardan da güzel ve şirin hediyelik eşyalar alarak, sevdiklerinize Denizli gezinizden hatıralar armağan edebilirsiniz. Şehrin en bilinen çarşısı olan Kaleiçi çarşısında da değişik ürünler bulabilirsiniz. Dokumacılık, bakırcılık, dericilik ve bıçakçılık Denizli’nin geleneksel sanatları arasında yer alıyor. Denizli’de keyifli bir alışveriş turuna hazır olun!

Faydalı Bilgiler

 • Merkezde yer alan Babadağlar İşhanı'na gidip Denizli'ye özgü pamuklu dokuma ürünlerden satın alabilirsiniz.

  Denizli'nin yerel ürünü olan ''Zafer Gazozu'' kentte pek bir meşhur, deneyip nostalji yapın!

  Kültür ve sanat etkinlikleri anlamında gelişmiş olan Denizli’yi festivaller şehri olarak adlandırabiliriz. Denizli, sene içinde düzenlenen festivaller dışında tiyatro gösterilerine ve konserlere de ev sahipliği yapıyor.

  Denizli, Ege iklimi ile benzerlik gösteriyor. Fakat bunun yanında karasal iklimden de izler görebilirsiniz. Kış ayları genel olarak yağışlı geçen Denizli’ye yaz aylarında gidilmesi daha uygun.

Gece Hayatı

 • Eğlence hayatı genel olarak gece kulüplerinde geçiyor. Denizli’de farklı zevklere göre canlı müzik hizmeti veren kafeler de bulunuyor. Pamukkale bölgesinde yoğunlaşan Denizli gece hayatına merkezde Imagine Bar ve Black Jack Bar'da devam edebilirsiniz.
Karşılaştır
Filtrele
Sıralama
Tesisler; kullanıcı seçimine göre artan fiyat, azalan fiyat, tesis puanı ve Etstur sıralamasına göre sıralanır. Sıralama; artan veya azalan fiyat seçimi yapıldığında fiyatlara göre, tesis puan seçiminde tesisin Otelpuan puanına göre, Etstur sıralaması seçildiğinde ise Etstur'un değişken tercihlerine göre yapılır. Arama sayfasında sıralama için bir seçim yapılmadığı taktirde Etstur sıralaması uygulanır.