Ms Galileo Ile Bizans Antik Donemi 7 Gece Mart Kasim 2020 ETOCRVARY1 | Etstur

MS Galileo ile Bizans Antik Donemi 7 Gece Mart - Kasim 2020 | 7 GECE

20 Mart 2020 - 13 Kasım 2020 arası tarihlerde,

MS Galileo gemisi | Marina Zea- Yunanistan Kalkışlı , VİZELİ

Sevdiklerinizle Paylaşın

Beğendiklerime Ekle
VİZE HİZMETLERİ
Misafirlerimizin seyahatlerinde geçerlilik süresi en az 6 ay olan pasaportları kullanması gerekmektedir. Eski pasaportların kullanım süresi 24 Kasım 2015 tarihinde dolacağı için 24 Mayıs 2015 tarihinden sonra eski pasaportlar hiçbir şekilde kullanılamayacak ve işlem görmeyecektir. Seyahat başlangıç tarihi 24 Mayıs 2015'ten sonra olan misafirlerimizin muhakkak yeni pasaport kullanmaları gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk misafire ait olacaktır
Bu sayfayı
arkadaşınızla da
paylaşabilirsiniz
kapat X
MS Galileo ile Bizans Antik Donemi 7 Gece Mart - Kasim 2020 | 7 GECE
Kalkış tarihi tercihiniz
Tur Kodu: ETOCRVARY1
  • 7 gece tam pansiyon büfe kahvaltı ve günlük olarak iki öğün yemek servisi,
  • Akşam, eğlenceli Barbekü (hava izin verdiği sürece) ve Kaptan Yemeği.
  • Sınırsız filtre kahve, çay ve içme suyu
  • Balıkçılık ve snorkelling yüzme ekipmanlarının kullanımı (doluluk durumuna bağlı).
  • Liman vergisi 280 €
Tur Programı
1.Gün
Marina Zea- Yunanistan
Limandan hareket 14:00 - 15:00
2.Gün
Palaia Epidaurus- Yunanistan
Opsiyonel gezimiz için Antik Epidaurus'a gitmek için sabahın erken saatlerinde gemimizi terk ediyoruz. Epidaurus, Yunan dünyasında bir şifa sığınağı olarak biliniyordu. Apollo'nun oğlu Asclepius'un doğum yeri ve bugün bir kez daha kullanılmakta olan tiyatrosu ile ünlüdür. Sığınak Roma generali Sulla tarafından korsanlar tarafından ve daha sonra MS 395'te Gotikler tarafından yağmalandı ve bugün çok az kalıntısı vardı. Asklepion'un getirdiği refah, Epidaurus sakinlerinin simetri ve güzelliği ile ünlü dev bir tiyatro (M.Ö. yaklaşık 300) dahil olmak üzere sivil anıtlar inşa etmelerini sağladı.
3.Gün
Nafplion / Mycenae / Monemvasia- Yunanistan
Kısa bir Nafplion yürüyüş turunun ardından renkli şehirden ve Argolis'in güzel kırsalından Mycenae'ye doğru ilerleyin. Homer'in “altın bakımından zengin” dediği kentin önemi M.Ö. 1650'de başlıyor ve M.Ö. 1100'lerde ismini verdiği medeniyetin yıkılışı ile bitiyor. Aslan Kapısı, Saray, Agamemnon Türbesi ve müze gibi antik görkemli kentin kalıntılarını ziyaret edebilirsiniz.
4.Gün
Gythion- Yunanistan
Gythion'a sabah erken varış. Mani yarımadasına ve Tenaro Burnu'na ve sarkıt ve dikitleriyle muhteşem Dirou Mağaralarına isteğe bağlı gezi. Tarihsel dönemlerde Antik Gythion yerleşmişti ve daha sonra Spartalılar liman olarak kullanıldılar ve doğal limanı genişleterek Gythion'u deniz üsleri yaptılar. Gythion'dan ayrılarak, belki de Yunanistan'ın en önemli doğal alanları arasında yer alan 60'lı yıllarda keşfedilen muhteşem mağaraları ziyaret ederek Diros'a ulaşmak için doğal Mani Yarımadası'nı geçeceğiz. Mağarayı gezdikten sonra kasabaya kısa bir yürüyüş için yakındaki Areopolis'e gideceğiz. Mani, Yunanistan'ın diğer bölgelerine benzemeyen, kendine özgü bir bölge olan Mora'nın ucunda. Yeraltı göl ve nehirlerinin ıssız bir bölgesi, rüzgârlı manzaralar ve garip güzellikteki kuleler.
5.Gün
Pilos- Yunanistan
Pylos, Mora Yarımadası'nın güneybatı köşesinde bulunan mükemmel bir sahil kasabasıdır. 1827'de Venedikliler ve diğer şehir devletlerinden oluşan bir filo, tarihin en önemli deniz savaşlarından birinde Osmanlı filosunu yendi. Bu yenilgi, 1829'da meydana gelen Yunanistan'ın bağımsızlığına yol açtı. Nestor Sarayı'na giden yola devam edeceğiz. Öne çıkan yerler arasında iyi korunmuş kraliyet daireleri ve arkeologların eski kralın kendisine ait olduğunu iddia ettiği bir küvet yer alıyor. Merkez avluya sahip olan saray, başlangıçta iki kat yüksekliğinde ve fresklerle zengin bir şekilde dekore edilmiş. Sarayın kalıntılarına yaptığımız isteğe bağlı geziden sonra, harika bir arkeoloji müzesinin bulunduğu alandan binlerce esere sahip olduğu Hora kasabasına kısa bir gezi yapacağız.
6.Gün
Katakolon / Olympia- Yunanistan
Katakolon sabahın erken saatlerinde varış. Limanı Katakolo kasabasında sabah saat 7.00 civarında çıkaracağız ve antik dünyanın en ünlü ve önemli yerlerinden biri olan Olympia'ya isteğe bağlı gezimiz için otobüsle seyahat edeceğiz. Olympia, Olimpiyat Oyunlarının doğum yeri olarak kabul ediliyor. Ayrıca oyunlara katılan sporcular için muhteşem bir yer olan Zeus the Philippe'in tapınağı olan Hera Tapınağı'nı keşfedeceksiniz. Daha sonra dünyanın en güzel müzelerinden olan Olympia Müzesi'ni ziyaret ediyoruz. Olympia kasabasında öğle yemeğinden sonra, Antik Olimpiyat Oyunları Tarihi müzesini ziyaret edeceğiz. Ana arkeoloji müzesinden farklı olarak, bu bina, antik olimpiyat oyunlarıyla ilgili olarak heykel ve bir dizi eseri barındırıyor. Boş zaman geçirdikten sonra yarımadanın kuzey kıyısındaki Patras'a doğru yola çıkacağız, gemimizi yeniden alacağız ve Korint Körfezi'ndeki Itea'ya gideceğiz.
7.Gün
Delphi / Korint Kanalı Geçişi- Yunanistan
Antik dünyanın en saygın sitelerinden biri olan Delphi'ye sabah isteğe bağlı gezi. Yunanistan'daki diğer arkeolojik alanların aksine, Delphi bir dağın kenarında inşa edilmiştir. İlk defa gelen ziyaretçiler, kalıntıları çevreleyen çarpıcı doğal güzelliği, antik binaları görebilirsiniz.
8.Gün
Marina Zea Atina- Yunanistan
Turun sonu.
Tur programını yazdır