Yenilenen web sitemizle devam etmek ister misin? YENİ SİTEYE GİT
Aylar
Özel Dönemler

Çandarlı Otelleri

-
2 yetişkin
Değiştir

Çandarlı Otelleri

Sonuçları filtrele
1 / 1
Filtreler ile aradığınız özelliklere sahip otelleri görüntüleyin
Daha Fazla Yükle
Daha Fazla Yükle

Çandarlı Otelleri

İzmir'in Dikili ilçesine bağlı Çandarlı doğal güzelliklerinin yanı sıra tarihi değerleriyle de keşfedilmesi gereken yerlerden biri. Pek çok popüler turizm rotasının aksine huzurlu ve sakin bir deniz tatili yapmak isteyenler için eşsiz bir alternatif olan Çandarlı, bölgenin en eski yerleşim yerlerinden biri olarak tarihiyle de sizi büyüleyecek.

Çandarlı'ya Tatil İçin Ne Zaman Gidilir?

Eğer tatil planları denizsiz olmaz diyenlerdenseniz Çandarlı'ya gitmek için en uygun zaman sizin için yaz dönemi olacaktır. Özellikle yaz döneminde hem İzmirlilerin hem de şehir dışından gelen ziyaretçilerin etkisiyle daha kalabalık bir görünüme bürünen Çandarlı'yı yaz kalabalığından uzak, sakince keşfetmek istiyorsanız ilkbahar ve sonbahar aylarını tercih edebilirsiniz.

Çandarlı Otelleri

Çandarlı'da ağırlıklı olarak yazlıklar yer alıyor. Bu nedenle konaklama alternatifleri İzmir'in diğer sahil bölgelerine göre oldukça sınırlı. Ancak bölgenin mimari yapısına uygun olarak yapılmış, az sayılı otel odasına sahip Çandarlı butik otellerinde kalarak konforlu bir tatil geçirebilirsiniz. Butik oteller, standart otellere göre sundukları butik hizmet sayesinde de tercih ediliyor. Butik otellerin açık ve kapalı restoranlarında yerel lezzetleri tatmak da mümkün.

Çandarlı'ya Nasıl Gidilir?

İzmir Bergama yolu üzerinde yer alan bu küçük yarımadaya ulaşım oldukça kolay. Bağlı olduğu Dikili'ye 19, İzmir'e 100 km uzaklıkta bulunan Çandarlı'ya gitmenin en pratik yolu uçak ile İzmir'e ulaşmak. Eğer zamandan kazanmak isterseniz İzmir Uçak Bileti sayfamızı inceleyerek İzmir'de giden tüm uçuşları görebilirsiniz. İzmir Adnan Menderes Havalimanı'na indikten sonra İzmir'den kalkan otobüsler ile Çandarlı'ya varmanız mümkün. Eğer araç kiralayacaksanız yaklaşık 1 saatlik yolculuk sonunda Çandarlı'ya kolaylıkla ulaşabilirsiniz. 

Çandarlı'da Ulaşım

Çandarlı oldukça küçük bir yer olduğundan ulaşım alternatifleri de oldukça sınırlı. Eğer özel aracınız yoksa Çandarlı'da taksi ve dolmuşları kullanabilirsiniz.

Çandarlı'da Nerede Denize Girilir?

Genellikle gidenlerin deniz keyfi sürmeden dönmedikleri Çandarlı'da denize girilebilecek uzun bir sahil şeridi bulunuyor. Mavi bayraklı Çandarlı Kale Önü Plajı ise en çok tercih edilen yerlerden biri. Oldukça temiz olan bu plajda hem günü denizle iç içe geçirebilir, hem de görkemli kaleyi gezebilirsiniz.


Eğer özel aracınız varsa veya kısa süren dolmuş yolculuklarıyla çevredeki diğer yerleri keşfetmek isterseniz mavi bayraklı Dikili Belediye Plajı da yüzmek için tercih edebileceğiniz yerlerden biri.

Çandarlı'nın Çevresinde Gezilecek Yerler

Çandarlı tatiliniz boyunca çevredeki tarihi ve doğal güzellikleri keşfetmek isterseniz size önerebileceğimiz ilk yer yine Dikili'ye bağlı olan Bademli. Birbirinden güzel koylarıyla ve zeytinlikleriyle ünlü Bademli'de yörenin ünlü koruk şerbetini içmeden, Kalem Adası'nı ve Aya Nikola Kilisesi'ni görmeden dönmeyin.


Volkanik göl Karagöl, yüzyıllık ağaçları ve şelaleleriyle bir doğa harikası olan Nebiler Şelalesi çevrede görebileceğiniz diğer yerler. 

Çandarlı'nın en önemli tarihi değeri; Çandarlı Kalesi

Çandarlı sadece mavi bayraklı plajıyla deniz keyfi sunmuyor, aynı zamanda önemli bir tarihi yapıyla da ziyaretçilerini bekliyor. Çandarlı'da görmeniz gereken en önemli yer beldenin sembolü olarak anılan Çandarlı (Pitane) Kalesi. Oldukça iyi korunarak günümüze bozulmadan ulaşan tarihi değerlerden biri olan Çandarlı Kalesi bugün bile görenlerde hayranlık uyandırıyor. UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi'nde yer alan kaleyi görmeden, kalenin önündeki plajda denize girmeden dönmeyin. Geçmişte Pitane adıyla anılan bölgeden çıkarılan eserler bugün İstabul Arkeoloji Müzesi'nde ve Bergama Müzesi'nde sergileniyor.