Budapeşte Otelleri
-
2 yetişkin
Değiştir

Budapeşte Otelleri

Sonuçları filtrele
215 / 215
Filtreler ile aradığınız özelliklere sahip otelleri görüntüleyin
Daha Fazla Yükle
Daha Fazla Yükle

Budapeşte Otelleri

Macaristan'ın başketinti olan Budapeşte, tarihte önemli yere sahip Budin (Buda) ve Peşte (Pest) şehirlerinin Zincir Köprüsü (Chain Bridge) ile birleşmesin ile Avrupa'nın en önemli şehirlerinden biri haline geldi. Tuna Nehri'nin iki yakasını kavuşturan bu köprü, 1873 yılında tamamlanarak Macaristan'ın en önemli şehrini yarattı.

Budapeşte için hem mimari hem de sanat kenti demek yanlış olmaz. Tam bir şifalı su cenneti olan şehirde, pek çoğu Osmanlı'dan kalma olan ve şimdi klinik gibi hizmet veren hamamlar yer alıyor. Gül Baba Türbesi, Kahramanlar Meydanı, St. Stephan Bazilikası, Tuna Kıyısındaki Ayakkabılar Anıtı Budapeşte'de görülecek yerler listesinin başında geliyor.

Tuna Nehri Turları ve Budapeşte Kaplıcaları

Avrupa'nın diğer şehirlerinden Budapeşte'ye yoğun bir sağlık turizmi trafiği bulunuyor. Bunun en önemli nedeni ise bir fay hattı üzerine kurulan şehirde birçok kaplıca ve termal otelin bulunuyor olması. Orta Avrupa mimarisinin en klasik şeklini görebileceğiniz Budapeşte Otelleri'nde konaklarken iç avlulu şık olanları tercih etmeniz tatilinize renk katacak.

Tuna Nehri boyunca uzun yürüyüşler yapmak ve Tuna Nehri turlarına katılmak Budapeşte'de yapılacak şeyler listesinin başında bulunuyor. Dilerseniz Tuna Nehri'nin ortasında bulunan Margit Adası'na da çıkarak orada bisiklet turu yapabilirsiniz.

Budapeşte Mutfağı Kalbinizi Çalacak!

Tuna Nehri'nin etrafına kurulu Budapeşte'de özellikle kırmızı et ile yapılan yemekler oldukça leziz ve ünlü. Genellikle sulu yemek ağırlıklı olan Macar mutfağı, gulaş çorbası gibi bol yağlı ve etli yemekleriyle öne çıkıyor.

Faydalı Bilgiler

• Budapeşte'de yerel saat Türkiye'ye göre 1 saat geride, şehrin turistik merkezleri dışında İngilizce bilen çok fazla kişiye rastlamak zor.

• Ağustos ayında düzenlenen Sziget Müzik Festivali, şehrin en kalabalık olduğu dönem, bu nedenle ağustosta konaklama yapmak için Budapeşte Otelleri'nde erken rezervasyon yapmanız gerekiyor.

Gece Hayatı

Budapeşte, Avrupa'nın en hareketli başkentlerinden biri olarak birçok gece kulübüne ve barlara ev sahipliği yapıyor. Özellikle Peşte Otelleri, misafirlerinin tatilini renklendirecek birçok eğlence olanağı sunuyor.