Etstur Logo
Hesabım
Haritada Göster Listede Göster

'a Özel Fırsatlar

Hemen Maximum’lu Ol
Kampanyalar

'a Özel Fırsatlar

Hemen Maximum’lu Ol
Sonuçları Filtrele (51 / 51)
Filtreyi Temizle
Filtreyi Temizle
Fiyat Aralığı
Ödeme Seçenekleri
Konaklama Tipi
Bölge
Spor, Eğlence, Sağlık
Çocuk
Misafir Puanı
Olanaklar
Zincir Oteller
Otel Tipi

Bakırköy Otelleri

için toplam 51 tesis bulduk!

Fiyat ve İndirimler Hakkında
Tesisler; kullanıcı seçimine göre artan fiyat, azalan fiyat, tesis puanı ve Etstur sıralamasına göre sıralanır. Sıralama; artan veya azalan fiyat seçimi yapıldığında fiyatlara göre, tesis puan seçiminde tesisin Otelpuan puanına göre, Etstur sıralaması seçildiğinde ise Etstur'un değişken tercihlerine göre yapılır. Arama sayfasında sıralama için bir seçim yapılmadığı taktirde Etstur sıralaması uygulanır.
Harita

Arama kriterlerinize uygun bir sonuç bulunamadı.

landing-info-image

BAKIRKÖY

 • İstanbul'un en eski ve gelişmiş ilçelerinden biri olan Bakırköy, hem şehir merkezine hem de Atatürk Havalimanı'na kolay ulaşılabilir olması sayesinde İstanbul seyahatlerinizde iyi bir konaklama seçeneği olarak öne çıkıyor. Üstelik ilçe, gezilecek yerlerinin çokluğu sayesinde, sadece konaklamak için değil vakit geçirmek için de ideal.


  İstanbul'un Avrupa yakasında yer alan Bakırköy, güneyde ve batıda Marmara Denizi ile, doğuda Zeytinburnu, kuzeybatıda Küçükçekmece, kuzeyde ise Bahçelievler ilçeleriyle komşu.

  M.S. 384 yılında Konstantin tarafından sayfiye yeri olarak kurulan Bakırköy, çok uzun yıllar boyunca bu işlevini korumuş olsa da günümüzde artık merkezi bir İstanbul ilçesi olarak kabul ediliyor. 1989'a kadar İstanbul'un en büyük yüzölçümlü ilçelerinden biri olan Bakırköy, o seneden itibaren Küçükçekmece, Bahçelievler, Bağcılar ve Güngören'in kendisinden ayrılıp ilçe olmasıyla bugünkü halini alıyor.

Dzinunt Surp Asdvadzadzni Ermeni Kilisesi

 • Bakırköy'de gezilecek yerler denince akla gelen ilk tarihi yapılardan biri Dzinunt Surp Asdvadzadzni Ermeni Kilisesi. Hovahannes Dadyan'ın 1844 yılında inşa ettiği kilise, Sakızağacı semtinde bulunuyor. Dzinunt Surp Asdvadzadzni Ermeni Kilisesi, 1999 yılından bu yana ibadete açık bir kilise.

Bakırköy Çarşı Camii

 • 17. yüzyılın ilk yıllarında Şaban Ağa isimli bir hayırseverin ahşap olarak yaptırdığı ve 1875'te Sultan Abdülaziz tarafından kagir bir yapıya dönüştürülen Bakırköy Çarşı Camii, Bakırköy'ün en ünlü camisi olarak öne çıkıyor. 1980'de kapasitesi artırılan camide günümüzde aynı anda 5 bin kişi ibadet edebiliyor.

Zuhuratbaba Türbesi

 • Bakırköy'ün önemli yapılarından biri de Zuhuratbaba Türbesi. Bakırköy ilçesinin günümüzde Zuhuratbaba olarak anılan semtinde yer alan türbeyi pek çok insan ziyaret ediyor ve dua ederek dilek diliyorlar.

Bakırköy Özgürlük Meydanı

 • Taksim nasıl Taksim Meydanı ile anılıyorsa, Bakırköy'e gidenler de Bakırköy Özgürlük Meydanı'nı görmeden dönmüyor. Bakırköy Mezarlığı, Bakırköy Tren İstasyonu ve Bakırköy Belediye Binası arasındaki meydana günün her saati binlerce kişi akın ediyor. Meydanda dinlenebilir, büfelerde karnınızı doyurup yol boyunca uzanan dükkanlardan alışveriş yapabilirsiniz.

Bakırköy Sahili

 • Marmara Denizi'ne kıyısı olan Bakırköy'ün en popüler noktaları arasında sahil şeridi yer alıyor. Bakırköy sahili boyunca yürüyüş yaparak, bisiklet kiralayarak ya da bir kafede dinlenerek temiz havanın ve harika deniz manzarasının tadını çıkarabilirsiniz.

Diğer Yerler

 • Bakırköy'de görülebilecek diğer yerlerden bazıları Bakırköy Botanik Parkı. Ayrıca 17. yüzyıl Osmanlı mimarisinin izlerini yansıtan Baruthane, Şifa Hamamı, Florya Deniz Köşkü de Bakırköy'de görülmesi gereken ünlü yerler arasında bulunuyor. İlçede ayrıca birçok ünlü alışveriş merkezi de mevcut.

Bakırköy'de Ulaşım Seçenekleri

 • Bakırköy'ü ideal bir konaklama seçeneği yapan sebeplerden biri de ulaşımın kolay olduğu bir noktada bulunması. Bakırköy sahilindeki deniz otobüsü iskelesinden Yenikapı'ya, Kadıköy'e ve Bostancı'ya kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Ayrıca metro ve metrobüs hatları sayesinde de İstanbul'un büyük bölümüne trafiği dert etmeden ulaşmak mümkün. Atatürk Havalimanı'na yakın olması sayesinde, özellikle İstanbul'dan bu havalimanını kullanarak ayrılacağınız seyahatlerinizde Bakırköy'de konaklamak size zaman kazandırıyor.

Bakırköy Otelleri

 • Bakırköy'ün Yeşilköy mahallesinde bulunan Atatürk Havalimanı otelleri kısa süreli iş seyahatlerinde ideal bir konaklama seçeneği olarak öne çıkıyor. Ayrıca Bakırköy ilçe sınırları içinde dünyaca ünlü birçok otel zincirinin lüks otellerinde konaklamak mümkün. İlçe merkezinde ise klasik şehir oteli konseptiyle daha uygun bütçelere de konaklayabilirsiniz.
Karşılaştır
Filtrele
Sıralama
Tesisler; kullanıcı seçimine göre artan fiyat, azalan fiyat, tesis puanı ve Etstur sıralamasına göre sıralanır. Sıralama; artan veya azalan fiyat seçimi yapıldığında fiyatlara göre, tesis puan seçiminde tesisin Otelpuan puanına göre, Etstur sıralaması seçildiğinde ise Etstur'un değişken tercihlerine göre yapılır. Arama sayfasında sıralama için bir seçim yapılmadığı taktirde Etstur sıralaması uygulanır.