Etstur Logo
Hesabım
Haritada Göster Listede Göster

'a Özel Fırsatlar

Hemen Maximum’lu Ol
Kampanyalar

'a Özel Fırsatlar

Hemen Maximum’lu Ol
Sonuçları Filtrele (238 / 238)
Filtreyi Temizle
Filtreyi Temizle
Fiyat Aralığı
Ödeme Seçenekleri
Temalar
Konaklama Tipi
Bölge
Spor, Eğlence, Sağlık
Çocuk
Misafir Puanı
Olanaklar
Zincir Oteller
Otel Tipi

Aydın Otelleri

için toplam 238 tesis bulduk!

Fiyat ve İndirimler Hakkında
Tesisler; kullanıcı seçimine göre artan fiyat, azalan fiyat, tesis puanı ve Etstur sıralamasına göre sıralanır. Sıralama; artan veya azalan fiyat seçimi yapıldığında fiyatlara göre, tesis puan seçiminde tesisin Otelpuan puanına göre, Etstur sıralaması seçildiğinde ise Etstur'un değişken tercihlerine göre yapılır. Arama sayfasında sıralama için bir seçim yapılmadığı taktirde Etstur sıralaması uygulanır.
Harita

Arama kriterlerinize uygun bir sonuç bulunamadı.

landing-info-image

Aydın Otelleri

 • Efeler diyarı Aydın, kadim tarihinden miras antik yapıları, zeytin ve incirin baş köşede olduğu leziz mutfağı, Kuşadası ve Didim gibi güneşle denizin keyfini sürebileceğiniz turistik ilçeleriyle dopdolu bir tatil tecrübesi vadediyor.

  İzmir Adnan Menderes Havalimanı'na sadece 75 dakikadaki şehir merkeziyle Aydın, ziyaretçilerini bekliyor.

  Ege Denizi kıyısında olmasının da etkisiyle ilk yerleşimin antik çağa dayandığı Aydın, çok geniş bir kültürel mirasa sahip. Antik Yunan, Hitit ve Selçuklu dönemlerinin önemli yerleşim yerlerinden biri olan kent, tüm bu kültürler hakkında bilgiler sunan eserler barındırıyor. Son yıllarda nüfusu 1 milyonu aşan ve büyükşehir statüsü kazanan Aydın’ın iklimi hem tarım hem de turizm için çok uygun. Şehrin ekonomisi de tarım ve turizme dayanıyor. Yılın altı ayında ortalama sıcaklığın 20 derecenin üzerinde olması, Aydın’ı Ege Bölgesi’nin popüler tatil rotalarından biri haline getiriyor.

Aydın’ın Tarihi Yerleri

 • Aydın ilindeki görülecek yerler listesi, özellikle tarih meraklılarını cezbedecek yapılarıyla ilin merkezinden başlıyor. Geçmişte şehre adını da veren ve bugün halk arasında Üçgözler olarak bilinen Tralleis Antik Kenti, ziyaretçilerine hem binlerce yıllık bir tarihin izlerini, hem de bir tepe üzerinde olmasıyla muhteşem bir Aydın manzarası sunuyor. Aydın Arkeoloji Müzesi ise şehrin sınırları içinde yapılan arkeolojik kazılarda bulunan ve coğrafyanın binlerce yıllık tarihinin izlerini taşıyan eserleri, ziyaretçileriyle buluşturuyor. Yörük Ali Efe müzesi de Aydın'da mutlaka görülmesi gereken yerlerden biri.

  Aydın ilçeleri de en az şehir merkezi kadar muhteşem ören yerlerine ev sahipliği yapıyor. Didim’de Apollon Tapınağı, Milet Antik Kenti ve Milet Müzesi, Karacasu’da Afrodias, Çine’de Alabanda Antik Kenti ve Gerga, Nazilli’de Harpasa Antik Kenti, Karpuzlu’da Alinda ve Söke’de Priene Antik Kenti binlerce yıllık tarihe tanıklık etmek isteyen ziyaretçilerini bekliyor.

  Bozdoğan ilçesinin sınırları içinde, Kemer Barajı Gölü kıyısında bulunan ve Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin yakın zamanda turizme kazandırdığı 6 kilometre uzunluğundaki Arapapıştı Kanyonu da doğa ve tarihi buluşturan tekne turlarıyla unutulmaz bir tecrübe yaşatıyor.

Aydın’da Gezilecek Yerler

 • Şehir merkezine sadece 40 dakika mesafedeki Kuşadası, Türkiye’nin en gözde tatil beldeleri arasındaki yerini her zaman koruyor. Dilek Yarımadası Milli Parkı, 20 kilometre boyunca uzanan el değmemiş koylarıyla muhteşem bir tatil tecrübesi yaşatıyor. Milli Park girişine çok yakın bir noktada bulunan Kuşadası Zeus Mağarası da soğuk ve tertemiz suyuyla ziyaretçilerin akınına uğruyor.

  Şehir merkezine 90 dakika uzaklıktaki Didim de tıpkı Kuşadası gibi yerli ve yabancı turistlerin en sevdikleri tatil beldeleri arasında yer alıyor. Karadan denize doğru gerçekleşen akıntısı sayesinde hep tertemiz kalan Altınkum Plajı, Ege Bölgesi’nde deniz suyunun en yüksek olduğu plajlardan biri olmasıyla da tanınıyor. Milet Antik Kenti ve Apollon Tapınağı da yaz kış yerli ve yabancı turistlerin akınına uğruyor.


Dünyaca Ünlü İncir ve Zeytin

 • Aydın, Türkiye’de incir ve zeytinin en fazla üretildiği şehir unvanını elinde bulunduruyor. Bulunduğu yer itibariyle Menderes havzasının verimli topraklarından faydalanan şehirde üretilen zeytin ve incir sadece Türkiye’nin dört bir yanına değil, tüm dünyaya ihraç ediliyor. Bu meyvelerin üretimi o kadar yaygın ki, şehirde arabanızla bir ilçeden diğerine giderken yol kenarında sepetleriyle zeytinyağı ve incir satan üreticileri görmek son derece normal. Zeytinyağı ve sebze ağırlıklı Ege mutfağı, Aydın’da her öğünü sağlıklı bir tatil vadediyor.

Aydın Kaplıcaları

 • Aydın, Ege Bölgesi’nde İzmir’in ardından en fazla kaplıcaya sahip olan şehir konumunda. Kaplıca sularının sıcaklığı 40 ile 80 derece arasında değişiyor. Özellikle Germencik, Buharkent, Ortakçı, İmamköy, Kuşadası ve Kükürtlü’de yaygın olan bu kaplıcalardan faydalanmak için termal otellerde konaklayabilirsiniz.

Eğlence ve Huzur Bir Arada

 • Aydın Üniversitesi sayesinde nüfusu gençleşen bir kent olduğu için artık Aydın merkezde bile hareketli bir gece hayatı bulmak mümkün. Aydın Adnan Menderes Bulvarı ise kent meydanı ve çay bahçeleri ile huzurlu ve dinlendirici zaman geçirmek isteyen misafirlerine hitap ediyor. Tatilden beklentisi gece hayatının yanı sıra denize girip güneşlenmek olanlar ise merkeze çok yakın olan turistik beldelere kaçabiliyor.

Aydın Otelleri

 • Aydın ili hem şehir merkezinde hem de turistik beldelerinde birçok 4 ve 5 yıldızlı otel barındırıyor. Aydın’da her şey dahil paketlerle konaklanabileceği gibi uygun fiyatlı pansiyonlar bulmak da mümkün.
Karşılaştır
Filtrele
Sıralama
Tesisler; kullanıcı seçimine göre artan fiyat, azalan fiyat, tesis puanı ve Etstur sıralamasına göre sıralanır. Sıralama; artan veya azalan fiyat seçimi yapıldığında fiyatlara göre, tesis puan seçiminde tesisin Otelpuan puanına göre, Etstur sıralaması seçildiğinde ise Etstur'un değişken tercihlerine göre yapılır. Arama sayfasında sıralama için bir seçim yapılmadığı taktirde Etstur sıralaması uygulanır.