Müşteri İlişkileri
Misafirlerimizden Gelen Teşekkür Mesajları
Sunduğumuz tüm tatil hizmetlerinde en büyük amacımız misafir memnuniyeti. Bunu sağlamak adına bizimle seyahat eden misafirlerimizin görüşleri doğrultusunda gerekli düzenlemeler yapılıyor ve her biriyle tek tek ilgileniliyor. Misafirlerimiz de fikirlerinin, hizmet kalitemizin devamının sağlanmasında yol gösterici olduğunu biliyor ve tüm seyahatlerinde bizi tercih ediyorlar.
Misafirlerimiz Diyor ki:
Sayın Etstur yetkilileri ve çalışanları, Kıbrıs Turu'ndan daha yeni döndük ancak çok hoş ve bilgilendirici bir gezi gerçekleştirdik. Benim memnuniyetim geziden çok Etstur'un Kıbrıs çalışanları ile ilgilidir. Gerçi Etstur'un yapabilecek hiç bir girişimi söz konusu olmazdı yaşadıklarımda ancak Ercan Havalimanı'nda hava muhalefeti yüzünden yaşadığım olumsuzluklar karşısında Kıbrıs'ta çalışmakta olan Etstur çalışanlarının havalimanına kadar gelip yaşadığımız mağduriyet hakkında yapabilecekleri bir şeylerin olup olmadıklarını sormuş olması beni ve ailemi fazlasıyla memnun etmiştir. Çok hoş, şık bir davranış gerçekleştirmişlerdir. Havalimanına kadar gelen Tayfur Bey ve arkadaşına şahsen teşekkür etmek benim için bir borç. Kendilerinin ilgisi tekrar tekrar memnuniyetimi, takdirlerimi kazanmışlardır. Şahsen şirketinizin bu politikası çok hoş bir davranıştır. Kanaatim odur ki bu arkadaşların yılın veya ayın elemanı seçilmeleri diğer şirket çalışanlarının da bu tarz olaylarda teşvik edici bir tutum olacaktır. Bu arada Kıbrıs Girne Acapulco Oteli'nde görevli Etstur çalışanı Okan Bey'e de ilgisi ve alakası için çok teşekkür etmek isterim. Karşılanma anımızdan yolcu etme süresince yanımızda yer almış her türlü ihtiyacımızla işini seven bir çalışan gibi değil de adeta ailesiyle ilgilenen biriymiş gibi ilgilenmiş ve sorunlarımıza çözüm aramıştır. Bu beni ve ailemi fazlasıyla memnun etmiştir. Şirket yetkililerine ve çalışanlarına bilhassa da yukarıda adı gecen şahıslara binlerce kez teşekkür etmek isterim. Bundan sonraki gezilerimde Etstur'u tercih edeceğimin garantisini veririm. Bu gezimde de Etstur'u tercih etmiş olmamda yanılmadığıma da sevinmiş bulunmaktayım. Aynı ilgi ve alakayla çalışanlarınızın ilgisi için yine teşekkür ederim.
E.Z., 24-27 Ocak 2012, Ayanas Turizm
04.01.2012--10.01.2012 tarihleri arası K.K.T.C Gazimagosa'da kaldım. Salamis Bay Conti Otel'de eşimle beraber Ercan Havaalanı'ndan transferimiz, otelde konaklamamız, oteldeki Etstur görevlisi arkadaşlarımızın ilgi ve alakasından, Gebze Etstur acentenizin ilgi ve alakasından, oteldeki çalışanların ilgi ve alakasından eşimle beraber çok memnun kaldık. Geri dönüş transferimize her şey çok güzeldi. Bu yazıyı teşekkür etmek maksadı ile yazıyorum. Etstur ve organizasyonundan, ayrıca Salamis Bay Conti Otel ve çalışanlarından çok memnun kaldık. Hepsine sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz.
O.O., 04-10 Ocak 2012, Viaport Bouguet Turizm
Etstur aracılığıyla 23-26.01.2012 tarihlerinde Voyage Belek'e rezervasyon yaptırdık. Rahatsız olduğumu söyleyip küvetli odayı vermelerini istedim ve yardımcı oldunuz. Ayrıca otele girişte Etstur'dan arkadaşların karşılaması bizi yormadan üzmeden odalarımızı ayarladıkları için teşekkür ediyorum. En önemlisi otele yerleştikten sonra Etstur genel merkezden bizi arayıp rahatsızlığımı sorup, geçmiş olsun dileyip ana binada uygun oda verip vermediklerini sorup ve sıkıntımız varsa gidereceklerini söylediler. Bu bizi çok memnun etti. Otelimizde çok güzeldi. Etstur'a çok teşekkür ediyorum. Bundan sonra bütün tatillerimde Etstur'u tercih edeceğim. Teşekkürler...
A.T., 23-26 Ocak 2012, Etstur Çağrı Merkezi
25 Ocak - 28 Ocak tarihleri arasında Roma'ya yaptığımız gezi için öncelikle Etstur'a bizlere verdiği güven ve kusursuz organizasyonları için, tur rehberimiz Sn. Davut Zahiroğlu'na dört günlük kısa süre içerisinde bize sağladığı program, göstermiş olduğu ilgi ve tabiri caizse serbest zamanlarımızda kullanmak üzere bizlere verdiği ilaç gibi bilgiler için eşim ve ben çok teşekkür ediyoruz. Yeni bir organizasyonunuzda buluşmak dileği ile Etstur'a iyi çalışmalar dileriz. Saygılarımızla.
B.Y., 25-28 Ocak 2012, Nautilus BNG Turizm
Merhaba, 24 ocak-28 Ocak tarihleri arasında Fransa Turunuza katıldım. Bundan önce de birçok kez sizinle Avrupa'ya gitmiştim ama bu sefer gerçekten hepsinden daha güzel geçti. Bunların hepsi rehberimiz sayesinde oldu. Samimiyetiyle, tarih bilgisiyle, hiç bir aksilik olmadan bize en güzel şekilde Paris'i gezdiren Tolga Kaptanoğlu'na sonsuz teşekkür ederim. Etstur böyle bir rehbere sahip olduğundan dolayı çok şanslı ve bu da Etstur'un kalitesini ve başarısını bana ve aileme kanıtlamış oldu. Her şey için çok teşekkürler Etstur Ailesi'ne.
M.M., 24-28 Ocak 2012, Etstur Kızıltoprak Satış Ofisi
Çok stresli şekilde geldiğim Alkoçlar Zone Oteli'nde o soğuk havada beni o sıcak yüzü ve sempatikliğiyle karşılayan Etstur görevlisi İsmail Bey'e çok teşekkürlerimi iletiyorum. Bir dahaki rezervasyonlarımda Etstur'u tercih edeceğim.
M.Ş., 09-15 Ocak 2012, Etstur Harbiye Satış Ofisi
Gecen hafta içinde ailemle beraber Oruçoğlu'nda tatilimizi geçirdik. Resepsiyonda bizi karşılayan personeliniz Serkan Bey tatilimiz boyunca bütün samimiyeti ile yardımcı olmak istedi. Acentenizden birini görünce tatilimizin iyi geçeceğini anladık. Size ve sizin aracılığınız ile Serkan Bey'e göstermiş olduğu ilgiden dolayı teşekkür ederim
T.G., 02-06 Ocak 2012, Etstur Çağrı Merkezi
6 Ocak 2012 hafta sonu Etstur Kanyon merkez ofisi aracılığıyla Bodrum Gardens of Babylon Oteli'nde çok güzel bir 3 gün geçirdik. Tur işlemlerimizi gerçekleştiren Kanyon ofisindeki Görkemnur Şimşek ve Bodrum'daki transferimizi kolayca ve zevkli bir yolculuğa dönüştüren Etstur Bodrum Torba şubesinden Ferdi Bey ve Murat Bey'e teşekkür etmek istiyorum. Biz ilk kez böyle bir seyahat programı yaptık, ziyadesiyle memnun olduk. Bu mesaj aracılığıyla kendilerine teşekkürlerimizi iletirseniz seviniriz. Yine buluşmak üzere. Sağ olun...
A.A., 07-09 Ocak 2012, Etstur Kanyon Satış Ofisi
Merhabalar, ben ve ailem perşembe gecesi Konya Kapadokya tur başlangıcımızı yaptık ve baştan sona, pazar gecesi gelene kadar çok memnun kaldık her şeyden. Mesajı özellikle atmak istememin sebebi teşekkürlerimiz ve çalışanlarınıza dikkat çekmek. Başta rehberimiz Eylem Hanım ve görevli Özlem Hanım olmak üzere, otobüs şoförlerimiz Sami Bey ve İbrahim Bey'den çok çok memnun kaldık. Çok teşekkür ederiz tekrar. Saydığım 4 kişiye şirketinizce çok çok değer verilmesini tavsiye ederim. Özellikle rehberimiz Eylem Hanım gerçekten iyi yerlerde olmayı, fazlasıyla değeri hak ediyor. Özlem Hanım da bu işi saygıyla yapan nadir insanlardandır bence. Umarım okunur bu mesajım ve değerlendirilir hakkıyla.
N.S, 16-18 Aralık 2011, Etstur Çağrı Merkezi
03-05 Aralık tarihleri arasında evlilik yıldönümümüzü geçirmek için misafir olduğumuz Voyage Belek Tatil Köyü Oteli'nde Etstur temsilcisi Ufuk Bey ve misafir ilişkilerindeki arkadaşların gösterdikleri ilgi için çok teşekkür ederiz.
B.E.E, 03-05 Aralık 2011, Viaport Bouguet Turizm
Merhaba, Voyage Sorgun tesislerinizde geçirdiğimiz tek kelime ile ''mükemmel'' 3 günün sonrasında ''müşteri odaklı hizmet'' anlayışınızdan dolayı başta tesis yöneticileri ve personeli olmak üzere tüm yetkilileri kutlamak isterim. Yıllardır tanıdığımız Etstur Kozyatağı bayinizden Yener Bey'in tavsiyesi üzerine seçtiğimiz bu tesiste personelin canla başla müşteriyi memnun etme çabası gerçekten olağanüstü. Her isteğimize (örneğin restoranın hemen önündeki terasta akşam yemeği sonrasında Türk kahvesi) orada servis yapılmasa bile memnuniyetle diyen anlayış şaşırtıcı. Yiyecek sunumu bir ''sanat'' olmuş. Gerçekten mutfakta bir heykeltıraş var sanki... Ama bizi en çok mutlu eden bir olayı sizlerle paylaşmak isterim. Eşimle birlikte perşembe günü giriş yaptık. Cuma günü oğlumuzun yemin törenine katılıp hep birlikte tesise döndük. Cumartesi günü asker olan oğlumun çamaşırlarını yıkatmak için ilgili birimi aradık. İlgili birim oğlumun asker olduğunu öğrenince bu hizmeti ücretsiz olarak yapacaklarını bize bildirdi. İşte bu anlayış için hepimizin canı feda olsun bu vatana. Beni ömür boyu bu tesise ve grubunuza bağlayan bir anlayış... Çok duygulandığımı belirtmem lazım. Oradaki ilgililere sizin vasıtanızla da bizzat teşekkür etmek isterim. İTÜ ve Kültür üniversitelerinde öğretim üyesiyim ve aynı zamanda farklı grup şirketlerine danışmanlık yapmaktayım. Birde özel tutkum var; Hırvatistan. İlk Etstur ile tanışmıştık Hırvatistan'la ama sanırım o konuda da uzman sayılabilirim. Herhangi bir konuda herhangi biz zaman sizlere yardımcı olmak beni mutlu kılacaktır. Sevgiler tüm Etstur grubuna... Yeni yılda başarılarınızın devamı ve mutluluk dileklerimle.
V.T., 22-25 Aralık 2011, Seyen Turizm
4 Aralık 2011- 11 Aralık 2011 tarihleri arasında yaptığımız Barselona-Madrid Turu'ndan çok memnun kaldık. Özellikle rehberimiz bayan Lusi Benlevi Hanım'ın bize gösterdiği sıcakkanlı, ilgili, güler yüzlülüğü anlatım tarzı bizi çok memnun etti. Başka turlarda memnun kalmak dileğiyle...
Ş.A., 4-11 Aralık 2011, Club S.T.A Tour Turizm
Eşimle birlikte 4 Aralık 2011 tarihinde başlayan Madrid-Barcelona Turu'na katıldık. Her şey çok güzeldi ve müthiş keyif aldığımız bir tatil oldu. İspanya çok güzel bir ülke. Özellikle Toledo Şehri derin tarihi ve yapılarıyla çok etkileyiciydi. Fakat her şeye rağmen bu turu gerçek bir kültür turu yapan tek faktör rehberimiz Deniz Özcan oldu! İspanya'ya ayak bastığımız andan itibaren bizlere gösterdiği yakın ilgi alakanın yanı sıra, ziyaret ettiğimiz her noktada bizlere aktardığı müthiş detaylı bilgilerle bu tatili Mükemmel hale getirdi. Tabi ki Etstur'u da böyle bir rehbere sahip olduğu için kutlamak isterim fakat çok rehber görmüş bir tatilci olarak tüm içtenliğimle söylemek isterim ki rehberimiz Deniz Özcan olmasaydı İspanya bu kadar keyifli olmazdı! Her şey için çok teşekkürler Deniz. Bir Endülüs Turu'nda tekrar görüşmek üzere...
İ.O., 4-11 Aralık 2011, Stonepark Turizm
Merhabalar, 16.09.2011-19.09.2011 tarihlerini kapsayan dönemde Voyage Türkbükü'nde ailemle beraber misafiriniz olduk. Öncelikle tatilimizde emeği geçen herkese teşekkürlerimi iletmek istiyorum. Geçirdiğim en güzel tatillerden birisiydi Voyage Türkbükü. Otel, personel ve Etstur yetkilileri tam anlamıyla mükemmeldi. Her şey dörtdörtlüktü diyebilirim. Temizlik, güler yüzlülük ve ortam. Tek üzüldüğüm nokta günlerin yeterli gelmemesiydi. Oğlumun üniversiteyi kazanması ve dil düzey belirleme sınavının seçtiğimiz 11.09.2011-15.09.2011 tarihlerinin değişmesine ve buna istinaden tatilimizin kısalmasına sebebiyet verdi. Yani o mükemmelliğe tam doyamadık diyebilirim. İnşallah önümüzdeki senelerde yine sizlerle beraber daha uzun tatil yapma imkanı bulabiliriz. Her şey için çok teşekkürler.
S.Ş., 16-19 Eylül 2011, Etstur Çağrı Merkezi
16.09.2011 çıkış tarihli Karadeniz Turu'nda rehberimiz Helin Hanım, tur gurubuna hakimiyetiyle, herkese eşit mesafe ile yaklaşmasıyla, kılık kıyafetiyle, diksiyonuyla, yerinde ve zamanında ölçülü şaka ve kararlarıyla, bize verdiği güveniyle, disiplinli davranışlarıyla, öz güveniyle, bilgi ve tecrübesiyle, işini severek yapmasıyla bu turun mükemmel geçmesini sağlamıştır. Kendisine beşi bir yerde olarak şahsım adına teşekkür ederim. Ayrıca usta şoförlüğüyle ve yardım severliliğiyle yolların ustası şoför Bahattin ve ismini şu an hatırlayamadığım diğer şoföre de teşekkür ederim. Yardımcı küçük Ömer'e de hizmetinden ve eşit yaklaşımından dolayı teşekkür ederim. Siz Etstur'a da ekip konusunda seçici olduğunuzdan dolayı ve unutamayacağım hatıra ve kazandığım arkadaş ve dostlardan dolayı teşekkür ederim.
N.B., 17-23 Eylül 2011, Etstur Harbiye Satış Ofisi
Bu yaz hem Türkiye içinde Bodrum'da bir otelde, hem de Yunan Adaları seyahatimi firmanız kanalı ile yaptım. Bodrum'da kaldığımız otelde çok iyi karşılandık, hemen Etstur yetkilisi yanımıza geldi, ilgilendi ve kaldığımız her gün boyunca bir isteğimiz olup olmadığını sordu. Bu ilgi insanı mutlu ediyor. Ayrıca Ocean Majestik gemisi ile Bandırma Etstur Şubesi'nden rezervasyon yaparak gittiğim Rodos, Mikanos ve Santorini Gezisi'nden çok memnun kaldım. Sizlere teşekkür ediyorum. Yeni tatillerde sizinle olmak istiyorum, ayrıca çevremdeki kişilere önereceğimi bildiriyor, çalışmalarınızda başarılar diliyorum.
S.Y., 08-11 Eylül 2011, El Destino Turizm
12 Eylül İstanbul kalkışlı Kapadokya Turu'na katıldım. İlk defa bir turla tatil yaptım. Çok yoruldum, çok eğlendim, güzel bilgiler aldım gezdiğimiz yerlerle ilgili. Dolu doluydu. Rehberlerinizden Eylem Hanım'a ve Kamer Hanım'a teşekkürlerimi sunarım. Kaptanımıza da bize katlandığı için teşekkürler. Misafirler de muhteşemdi. Hepsi bir araya gelince her şey mükemmel oldu diyebilirim ki kendi açımdan Etstur, tur olalı, böyle bir tur ekibi ve misafirleri bir araya gelmemiştir. Kaptan, Kamer, Eylem sağolun. Herkese, eğer gezmemişlerse Kapadokya'yı tavsiye ederim. Etstur'a saygılarımla... Teşekkürler...
Y.U., 13-15 Eylül 2011, Oytun Turizm
Ramazan Bayramı'nda katılmış olduğumuz İtalya Turu'nda, daha Atatürk Havaalanı'nda başlayan Etstur güler yüzlülüğü ve hizmeti, tatil bittiğinde uçaktan inene kadar devam etti. Açıkçası yurt dışına çıkarken bazı soru işaretleri vardı kafamızda. Fakat bunların silinmesi sadece dakikalar sürdü. Sırasıyla başlarsak, uçak yolculuğumuz her şeyiyle dörtdörtlüktü. Havaalanı otel transferlerimiz ve İtalya'daki gezimiz esnasında bize ait olan otobüsümüze ve şoförümüze de diyecek yoktu. Hatta şoförümüz gezimizi daha eğlenceli hale getirdi. Teşekkürler Dominico... Gezimiz boyunca ilgisini bizlerden esirgemeyen rehberimiz Sn. İlhami Güngör'e başta olmak üzere, diğer rehberlerimiz Davut Bey, Tarkan Bey ve Aytekin Bey'e de sonsuz teşekkürler... Bizlere her yönüyle İtalya'yı tanıttıkları ve yaşattıkları için. Ne mutlu Etstur'a ki böyle her yönüyle kaliteli insanlarla çalışıyorlar. Tabi ki gezinin iyi yanları olduğu gibi sorunlu yanları da vardı. Ya da az sorunlu yanları diyelim. İtalya'daki otel kalitesi Türkiye'deki gibi değil. Kaldığımız oteller 4 yıldız olmasına rağmen Türkiye'deki standartları maalesef bulamadık. Bu da nazarlık olsun diyelim. Sonuçta Türkiye'ye döndüğümüzde yaşadığımız 8 farklı günün heyecanıyla herkesin yüzünde bir gülümseme vardı. Teşekkürler Etstur...
N.A., 27 Ağustos-3 Eylül 2011, Ulutur
Şikayetim var... 11-15 Eylül tarihleri arasında Voyage Sorgun Otelin'de eşimle balayı paketli tatil yaptım. Öncelikle size ilk elektronik postamı attığım tarihten tatile gittiğim ana kadar bizden her türlü yardımı esirgemeyen ve her türlü kaprisimi çeken Didem Eryılmaz Hanımefendi'den ve bizi otelimizde kapıdan itibaren karşılayarak tatilimizin her gününde bıkmadan usanmadan hatırımızı sorarak, arayarak takip eden başta Gizem Hanım ve Adem Bey olmak üzere tüm otel personellerinizden şikayetim var. Lakin siz bağımlılık yaratırsınız... Memnuniyet bölümünde yazacak olmama rağmen sırf abartı olsun diye şikayet bölümüne de yazıyorum ki biz milletçe şikayet etmeyi alışkanlık haline getirmişiz. Sizlerde buna alışmışsınızdır. Okuyan arkadaş bir nebze de olsa tebessüm edebilsin diye bunca çabam ve gerçekten size olan minnettarlığımdan. Her ne kadar siz işinizi yapıyor, bundan para kazanıyor olsanız da bir daha helal olsun diyorum verdiğim her kuruş için. İçinde bulunduğum buhranlı havadan çıktığımdan mı, otelimiz insan ilişkileri olarak çok üst düzeydeydi ondan mı, yoksa keyfim yerinde olduğundan mı bilmiyorum ama bildiğim tek şey sizler aracılığıyla 2 yıllık evliliğimin (balayı dahil) en güzel tatilini yaptım ve diyorum ki seneye yine, yeniden Etstur... Teşekkürler...
S.C.K., 11-15 Eylül 2011, Etstur Çağrı Merkezi
04.08.2011- 10.08.2011 tarihleri arasında Kervansaray Otel Kundu'da tatilimizi yaptık. Daha eve yeni dönmüş olmamıza rağmen gerçekten oradaki arkadaşlarımızın bize gösterdikleri ilgi ve alaka hatırına inanın eve girer girmez size bu maili yazıyorum. Otele adım attığımız andan çıktığımız dakikaya kadar İlker Portakal ve Hüseyin Kurt isimli arkadaşlar bizlerle o kadar fazla ilgilendiler ki sayelerinde gerçekten dört dörtlük bir tatil yaptık. Öncelikle bu tatil için bize oteli öneren Hipokrat Tur yetkilisi Selim Yıldırım'a ardından da otelde bize tatili tam anlamıyla yaşamamıza vesile olan İlker ve Hüseyin arkadaşlarımıza teşekkürlerimi iletir başarılarını temenni ederim.
E.T., 04-10 Ağustos 2011, Hipokrat Turizm