Kaya-Palazzo-Golf-Resort
Maxx-Royal-Belek-Golf-Spa
Rubi-Platinum-Spa-Resort-Suites
Cornelia-Diamond-Golf-Resort-Spa
Gloria-Otelleri
Voyage-Otelleri
Filtreleme Seçenekleri
Fiyat aralığı (kişi başı)
0.0 TL
350.0 TL
Otel Özelliklerini seçebilirsiniz.
Bölge seçebilirsiniz.
Konaklama tipini seçebilirsiniz.
Turizm sektörünün öncü firması Etstur, misafirlerinin tam ve şeffaf olarak tatil tercihlerini yapabilmeleri için "Arz Güvenliği" çalışmalarını sürdürüyor.
Bu çalışmalar kapsamında tatile giden misafirlerinin yarısına yakınıyla telefon görüşmeleri yapan ve bu görüşmeleri tüm ilgililere sürekli raporlayan, herkesin objektif görüşlerini yazabilmeleri için tarafsız yorum sitesi otelpuan.com'u kullanıma açan Etstur, üçüncü adımda da Bağımsız Denetim firması AND'ye birlikte çalıştığı tesisleri denetletiyor.
Etstur misafirlerini tam, doğru ve şeffaf bir şekilde bilgilendirmek amacıyla ilki nisan ayında gerçekleştirilen denetimlerin ikincisi de ekim ayında tamamlandı. Böylece Etstur misafirleri web sitesinde otellerin sayfalarına girdiklerinde, hem bağımsız denetim puanlarını, hem otelpuan.com ortalamasını, hem de Etstur değerlendirmelerini görebiliyorlar.

Etstur Öneriyor

17 yılı aşkın süredir misafirlerimiz bize "Hangi tesisi tavsiye ediyorsunuz?" diye soruyorlar. Artık "Arz Güvenliği" konseptimizin son aşaması olarak, tüm denetim ve yorumları göz önünde bulundurarak objektif bir liste ortaya koyabiliyoruz.

Etstur, misafir geribildirimleri, anket değerlendirmeleri, bağımsız denetim kuruluşuna yaptırdığı tesis denetimleri ve tesisin yatırım kalitesinin birlikte değerlendirilmesi sonucu, parametrik anlayışla, 2008 yılı performanslarına göre tavsiye edeceği tesisleri objektif olarak belirledi.

*Bağımsız denetim puanlarına, otelpuan verilerine ve tavsiye ettiğimiz tesislere her otelin kendi sayfasından ulaşabilirsiniz.
2008 yılında Bağımsız Tesis Denetimi Projesi kapsamında, Etstur bünyesinde yer alan 300'ün üzerinde otelin denetimi iki aşamada gerçekleştirildi.

Ekim ayındaki denetimleri gerçekleştiren bağımsız denetim kuruluşu AND'nin raporları sonucunda tesisler 2 ana kategoride 100 üzerinden notlandırıldı:

1. Hizmet Kalitesi

Bu kategoride hizmetler ve hizmetlerin verildiği alanlar ayrı ayrı değerlendirildi. Genel alanlar, odalar ve banyoları, yiyecek ve içecek hizmetleri, su ve spor aktiviteleri, animasyon ve eğlence aktiviteleri, engelli (özürlü) misafir uygulamaları, alt yapının sürekliliği, ön büro faaliyetleri, misafir ilişkileri, çocuklarla ilgili faaliyetler, sağlık, güzellik hizmetleri değerlendirmede dikkate alınan noktalar oldu.

2. Müşteri Güvenliği

Bu kategoride oteller; gıda güvenliği, yangın güvenliği, genel güvenlik ve havuz güvenliği olmak üzere dört ana başlıkta değerlendirildi.

Ayrıca Türk turizm sektöründe ilk kez bir bağımsız denetim firmasının değerlendirmeleri ile birlikte otelpuan.com sitesinde yer alan tüketici anketlerin sonuçlarının ve tesis yatırım puanlarının, standart sapmalar göz önünde bulundurularak hesaplanması sonucu, Etstur'un öncelikle önem verdiği, çocuklar ve engellilere (özürlülere) uygun tesislerin belirlendiği çalışma da tamamlandı. "Engelli (özürlü) Dostu" ve "Çocuk Dostu" tesisler olarak isimlendirilen sınıflandırmayla:
Engelli (Özürlü) Dostu Tesis (Özürlüye Uygunluk)
Engelli (özürlü) misafirlerin doğru tesise karar verebilmelerine referans olması ve otellerde sorunsuz bir tatil yaşayabilmeleri için İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Özürlüler Müdürlüğü Danışmanı Yüksek Mimar Şükrü Sürmen'in belirlemiş olduğu kriterler, bağımsız denetim kuruluşu AND tarafından denetlendi. Misafir anketleri, tesisin engelli (özürlü) ve engelli (özürlü) aktivitelerine yönelik yaptığı yatırımların da hesaplanması sonucu Engelli (Özürlü) Dostu 44 tesis belirlendi.
Çocuk Dostu Tesis (Çocuğa Uygunluk)
Aileleriyle tatile çıkmak isteyen misafirleri, çocuklara yönelik müşteri güvenliğini sağlayan, çocuk konaklamaları, aktivite, yeme-içme ve bakım konularında kaliteli hizmet sunan tesisler keyifli ve huzurlu bir ortamda ağırlıyor. Bu oteller, Etstur misafir memnuniyeti ölçüm anketlerinde çocuklu ailelerin yapmış olduğu değerlendirmeler, bağımsız denetim kuruluşu AND denetimleri ile tesiste çocuk ve çocuk aktivitelerine yönelik yapılan yatırımlar ve çocuk güvenliği dikkate alınarak belirlendi. Bu kriterlere göre Çocuk Dostu 43 tesis listelendi.
*Worldcard ile tek ödemede, gecelik kişi başı en ucuz başlangıç fiyatlardır.   **Sadece belirli dönemlerde geçerlidir
Sayfada anılan tüm otel konaklama fiyatları, Worldcard ile tek ödemede, gecelik kişi başı en ucuz başlangıç fiyatlarıdır. Sayfada anılan tüm fiyatlar, ilgili üründe kontenjan olması durumunda geçerlidir. Sadece belirli dönemlerde geçerlidir.