Ya da tıklayın sizi arayalım
Abant Otelleri
2 yetişkin, 0 gece
Aramayı değiştir
-
Aramayı değiştir
Sırala

Doğanın hiçbir hünerini sergilemekten kaçınmadığı, İstanbul'la Ankara'nın tam ortasında bulunan ve şık otelleri ile rüya gibi hafta sonları yaşatan Abant'ı keşfetmenin vakti çoktan geldi! Efsanelerle dolu bir geçmişe sahip olan Abant ve çevresinin tarihinin MÖ 5000 yılına kadar dayandığı düşünülüyor.

Abant Doğal Yaşam Müzesi

Abant Gölü girişinde bulunan ve tamamen ahşap bir binada bulunan Abant Doğal Yaşam Müzesi'ni ziyaret etmek Abant'ta gezilecek yerler arasında en önemli olanlardan.

Abant Gölü Sahili

Birbirinden güzel Abant Otelleri ile süslü Abant Gölü çevresinde uzun yürüyüşler yapabilir, faytonla eğlenceli bir tur atabilir, bisiklet kiralayarak gezintilere çıkabilir ve manzaraya karşı serpme kahvaltı keyfi yapabilirsiniz.

Mudurnu

Abant'a 15 km mesafede bulunan ve geleneksel Osmanlı konaklarının süslediği sokakları ile tam bir nostalji yaşatan Mudurnu'da Abant butik otellerini aratmayacak kalitede oteller de mevcut.

Samandere Şelalesi

Orman Bakanlığı tarafından "Tabiat Anıtı" olarak tescil edilen Samandere Şelalesi'nin döküldüğü yerde görülmeye değer bir Cadı Kazanı vardır. Fotoğraf tutkunlarının dikkatine!

Milli Parklar

Abant Gölü ile Abant Otelleri ve çevresini kapsayan Abant Tabiat Parkı, Sazlıgöl, İncegöl, Deringöl, Küçükgöl, Büyükgöl, Kurugöl ve Seringöl isimli 7 muhteşem gölden oluşan Yedigöller Milli Parkı görenleri büyülüyor.

Damak Zevki

Osmanlı mutfağının başkenti Bolu olunca Abant'ta da ziyafet kaçınılmaz oluyor. Muhteşem mutfaklara sahip Abant Otelleri'nin yanı sıra bölgenin en eski restoranı olan Göl Gazinosu'nda yapılan, Abant mutfağının dillere destan lezzeti Abant kebabını yemeden dönmeyin.

Faydalı Bilgiler:

  • Abant butik otel ve pansiyon yönünden de oldukça zengin bir bölge. Ancak Yedigöller tarafında konaklama konusu biraz daha kısıtlı.
  • Her mevsim ayrı güzel olan Abant'a eylül-nisan ayları arasında gelecekseniz kalın kıyafetleri yanınızdan eksik etmeyin.

Gece Hayatı: Bölgede gece hayatının kalbi, gece kulübü ve barı olan Abant Otelleri'nde atsa da göl kenarında bulunan Göl Gazinosu ve Geyikli Bar tavsiye edebileceğimiz mekanlar arasında.

Sayfada anılan tüm otel konaklama fiyatları, Worldcard ile tek ödemede, gecelik kişi başı en ucuz başlangıç fiyatlarıdır. Sayfada anılan tüm fiyatlar, ilgili üründe kontenjan olması durumunda geçerlidir. Sadece belirli dönemlerde geçerlidir.